کد خبر : 38166
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
98 views بازدید

آداب لباس پوشیدن در جاهای مهم

برای علاقه مندان به جهان مد خبری داریم با عنوان آداب لباس پوشیدن در جاهای مهم .پیشتر با پرتال خبری ما همراه باشید. مجله زندگی فرضیه آل: لباسی که شما می‌پوشید پر است از نشانه‌های مخفی. وقتی در اولین برخورد بلوز و شلوار جین و کفش‌ ورزشی می‌پوشید زبان لباس شما بیان می کند «من آدم بی‌تفاوتی هستم و نتیجه این قرار چندان برای من مهم […]

برای علاقه مندان به جهان مد خبری داریم با عنوان آداب لباس پوشیدن در جاهای مهم .پیشتر با پرتال خبری ما همراه باشید.

مجله زندگی فرضیه آل: لباسی که شما می‌پوشید پر است از نشانه‌های مخفی. وقتی در اولین برخورد بلوز و شلوار جین و کفش‌ ورزشی می‌پوشید زبان لباس شما بیان می کند «من آدم بی‌تفاوتی هستم و نتیجه این قرار چندان برای من مهم نیست.» وقتی آشفته و نامرتب لباس می‌پوشید زبان لباس شما بیان می کند «این قرار اهمیتی برای من ندارد و علاقه‌ای هم به فهمیدن حرف‌های شما ندارم»…. می‌بینید که لباس‌ها قبل از خودتان شما را به دیگران معرفی می‌کنند! اکنون فکر کنید پای یک پیمان یا گفتگو کاری به اشتراک باشد. شما برای از دست دادن یک پیمان یا حتی گفتگو کاری ۲ شرط بیشتر ندارید؛ اول اینکه سابقه کاری مناسبی نداشته باشید و دوم اینکه لباس‌ مناسبی نپوشیده باشید. در حالت اول که کاری از دست ما برنمی‌آید جز آرزوی موفقیت با اینحال دست‌کم در حالت دوم می‌توانیم به شما مهارتهایی را گوشزد کنیم که به کار بستن‌شان مساوی است با نتیجه دلخواه شما یعنی تاثیر گذاشتن روی طرف پیمان و فرد گفتگو کننده!

با اقتدار و موثر

شما باید بازی را طوری بچینید که در همان اولین ثانیه‌های گفتگو کاری بدون برو و برگرد برنده میدان باشید. برای برنده بودن باید قادر باشید در همان ۳۰ ثانیه اول یعنی درست قبل از اینکه حرفی به میان بیاید تصویری درست از خودتان معرفی دهید و احترام گفتگو کننده یا طرف پیمان را برانگیزید. شما باید تصویری درست از شخصیت‌تان معرفی دهید؛ شخصیتی محکم، با اقتدار و موثر از این جهت باید سخت مراقب لباس پوشیدن‌تان باشید و بیاد داشته باشید سبک و سیاق لباس پوشیدن شما با اعتبارترین معرفی است که میتوانید بدون هیچ دردسری برای خودتان دست و پا کنید.

پیروز میدان باشید

سبک لباس پوشیدن شما می‌تواند در یک قرار کاری از شما تصویر فردی جدی، حرفه‌ای و مترقی نشان دهد یا غیرحرفه‌ای و بی‌نظم. یادتان باشد خوب لباس پوشیدن به معنای مرتب بودن و توجه به لحظه و مکان برای انتخاب نوع پوشش است نه باورنکردنی و غریب پوشیدن! اگر برنامه ریزی شده است در یک گفتگو کاری پیروز باشید و فردی موفق جلوه کنید از همین اکنون این پیش نهاد‌های صاحبنظران روابط انسانی را آویزه گوش‌تان کنید. آنها می‌گویند:« یک فرد موفق رنگ‌های مرده نمی‌پوشد، کفش‌های مرتب و تمیز می‌پوشد، در عطر و آرایش زیاده‌روی نمی‌کند، طلا و جواهرات فراوانی از خودش آویزان نمی‌کند، موهایش در بیشتر مواقع مرتب است و دست‌کم دوبار در روز ظاهرش را در آینه چک می‌کند.»

برای شما هم جالب است؟ :  عطرهای بعد از حمامِ تابستانی، برای مردها

باید برق بزند!

بدیهی است در اولین برخورد انتخاب کفش هم آداب خودش را دارد. خانم‌ها خوب است به کفش‌های پاشنه‌دار فکر کنند با این وجود نه کفش‌هایی با پاشنه‌های باریک ۷ سانتی! در این شرایط کفش‌هایی با پاشنه‌های پهن و بلندی حدودا ۵ سانت مشروط بر آنکه سروصدای فراوانی راه نیندازند معمولا انتخاب‌های خوب‌تری هستند. یادتان باشد خانم باشید یا آقا باید به انتخاب کفش‌هایی فکر کنید که در عین آراسته بودن در آنها احساس راحتی می‌کنید مخصوصا خانم‌ها نباید این‌طور به نظر برسد که کفش‌شان مانع راه‌رفتن‌شان است. اگر با کفش‌های پاشنه‌دار هم میانه‌ای ندارید دست‌کم به کالج‌ با این وجود از نوع رسمی‌اش فکر کنید. خانم‌ها بایدفکر پوشیدن کفش‌های عروسکی را از سرشان بیرون کنند و مردها هم فکر پوشیدن کفش‌های کتانی را! واکس را هم بیاد داشته باشید چون تمیزی کفش شما همانقدر مهم است که سبک و نمونه آن. کفش شما در اولین برخورد در بیشتر مواقع باید برق بزند فرقی هم نمی‌کند که خانم باشید یا آقا!

اسپرت نپوشید

در اولین برخوردها باید رسمی بپوشید. لباس‌های شسته‌رفته و بدون حواشی اضافه! وقتی سبک لباس پوشیدن رسمی را برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرف مقابل‌تان نشان می‌دهید که قواعد بازی را بلدید. با این وجود هستند افرادی که اعتقاد دارند خوب است در یک گفتگو کاری خود حقیقی‌تان را نشان دهید یعنی اگر اهل اسپرت پوشیدن هستید با همان لباس اسپرت همیشگی سرقرار حاضر شوید تا نشان دهید چقدر آدم راحتی هستید و از پس سخت‌ترین کارها هم به همان راحتی برمی‌آیید! با اینحال اشتباه نکنید احترام گذاشتن به آداب و قواعد پوشش یعنی احترام قائل شدن برای مسئله گفتگو و فرد گفتگو‌کننده. بی تردید شما با تمام علاقه‌ای که برای پوشش اسپرت قائلید با یک جفت کفش کتانی در یک مراسم عروسی حاضر نمی‌شوید! از آن مهم‌تر اینکه قرار نیست شما با گفتگو‌کننده یا طرف قراردادتان به گردش بروید. همان‌طور که گفتیم لباس شما قبل از اینکه شروع به حرف زدن کنید خیلی‌ چیزها را راجع به شخصیت‌تان لو می‌دهد. شک نکنيد خانم‌ها یا آقایانی که برنامه ریزی شده است با شما گفتگو کنند افرادی بسیار ریزبینند. اکنون کفایت می کند شما در مقابل این خانم‌ها و مردها دقیق با یک دست لباس اسپرت حاضر شوید تا آنها قبل از گوش دادن به حرف‌های شما با خودشان بگویند « این کاره نیست، نفر بعدی!»

برای شما هم جالب است؟ :  انتخاب لباس عروس خوب

رسمی و بطور کلی جدی!

خانم باشید یا آقا باید قبل از حاضر شدن در گفتگو کاری به این نکته بنیادی توجه کنید که اگر در تصمیم‌تان برای بستن پیمان مورد نظر جدی هستید باید جدی هم لباس بپوشید. مردها باید به یک دست کت‌وشلوار خوب و کفش‌های مردانه رسمی فکر کنند با اینحال همین خوب بودن یعنی رفتن سراغ کت‌وشلواری درست به اندازه خودتان با برش‌‌های دقیق و خوش‌دوخت. پوشیدن یک کت‌وشلوار بی‌قواره که به تن‌تان گریه می‌کند یا دکمه‌هایش بسته نمی‌شود چیزی کم از حاضر شدن با لباس ورزشی ندارد. شما باید سراغ یک کت‌وشلوار تمیز، مرتب، شق‌ورق و باقواره برويد. حتی میتوانید بسته به نوع پیمان یا گفتگو به بهره برداری از دکمه‌ سردست یا پوشت(پارچه‌ای که درون جیب کوچک کت جا می‌گیرد) هم فکر کنید. با رعایت این نکته شما به طرف مقابل می‌فهمانید آمده‌اید که بازی را ببرید و با کسی هم شوخی ندارید! با اینحال این رسمی پوشیدن در باب خانم‌ها قواعد ویژه خودش را دارد. یک مانتوي خوب فصل یا حتی پالتوی نیم‌تنه، با شرایطی که شرح دادیم با رنگ‌های گرم و پخته، یک شلوار پارچه‌ای راسته با خط اتوی درست و حسابی، یک کفش پاشنه بلند با پاشنه پهن مشروط به آنکه در راه رفتن به دردسرتان نیندازد و تق و تق هم صدا نکند. در چنین موقعیتی پوشیدن روسری بر شال ارجحیت دارد با اینحال اگر ترجیح می‌دهید شال بپوشید حتما به یک شال رسمی کار شده فکر کنید.

این دفعه باید تیره بپوشید

غیر قابل انکار است که پوشیدن لبا‌س‌هایی با رنگ‌های شاد،تند و تیز تاثیر بسزایی در روحیه شما دارد با اینحال وقتی یک موقعیت استثنایی مانند یک قرا داد کاری به اشتراک است باید دست‌کم برای چند ساعت گفتگو هم که شده ماجرای رنگ‌های شاد را فراموش کنید. مسئله این است که باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که یا در کمال تاسف رنگ‌های تیره در همه‌جای دنیا نشان جدیت هستند به همين دلیل است که در مراسم مهم همه سراغ این رنگ‌ها می‌روند تا نشان بدهند چقدر مسئله را جدی گرفته‌اند! به دلیل همه آنچه که گفتیم شما در یک گفتگو کاری باید بروید سراغ رنگ‌های تیره یا نسبتا تیره تا نشان بدهید بطور کلی جدی و مصمم هستید. مثلا اگر در یکی از همین روزهای سرد زمستانی یک قرار گفتگو دارید میتوانید به رنگ قهوه‌ای فکر کنید. قهوه‌ای رنگی است گرم و موثر که هم برای مانتوی خانم‌ها جواب می‌دهد و هم کت‌وشلوار مردها. تنها کفایت می کند کمی خواست به خرج بدهید و مانتوی قهوه‌ای‌تان را با یک شال سبز هماهنگ کنید. مردها هم قادر اند به یک شال‌گردن ظریف سبز یا پیراهن سبز فکر کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  کلکسیونی از گران‌ترین کفش‌های جهان

شق‌و‌رق دست بگیرید

انتخاب
کیف‌های شق‌و‌رق به شما یاری مینماید تا ظاهری رسمی‌تر و در عین حال دقیق و
منظم‌تر داشته باشید. از این جهت خوب است سراغ کیف‌های که فرم ثابتی ندارند
نروید. کیف شما هرچه شق و رق‌تر باشد به ظاهر رسمی شما جلوه بهتری می‌دهد.
انتخاب کیف‌های چرم معمولا هم در باب خانم‌ها جواب می‌دهد و هم مردها.
کیف‌های چرم برنامه دیپلمات معمولا انتخاب خوبی برای مردها هستند. خانم‌ها هم
قادر اند سراغ کیف‌های دسته کوتاه بروند که این ایام روی کار آمده‌اند و
اتفاقا ظاهری بطور کلی رسمی هم دارند.

ابریشم‌های چهارگوش!

در
یک ظاهر رسمی شسته و رفته، روسری انتخاب مناسبی برای خانم‌هاست. یک روسری
ابریشمی با طرحی ساده و نه‌چندان شلوغ و با این وجود هماهنگ با رنگ مانتوی شما،
شما را به هدف‌تان می‌رساند با اینحال اگر با روسری پوشیدن میانه‌ای ندارید هم
نگران کننده نیست تنها ضروری است در انتخاب شال‌تان کمی دقت کنید. شال انتخابی
شما خوب است یک شال ابریشمی باشد، یادتان باشد شال‌های نخی و حریر معمولا
شق‌ورق روی سر نمی‌ایستند از این جهت نمی‌توانند شما را به ظاهر رسمی
دلخواه‌تان برسانند!

ساعت را بیاد داشته باشید

در اولین برخورد خوب است به جای رفتن سراغ زیورآلات باورنکردنی و غریب به یک ساعت رسمی درست و حسابی فکر کنید. بهره برداری از دستبندهای پر زرق و برق و حتی انواع چرمی آنها در باب مردها آنقدر در ظاهر شما موثر نیست که بهره برداری از یک ساعت مچی رسمی. بیاد داشته باشید بستن یک ساعت چرمی روی دست‌تان غیر از اینکه ظاهرتان را رسمی‌تر به تصویر می‌کشد نشان می‌دهد شما فردي دقیق و به غايت وقت‌شناس هستید!

لینک خبری

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات