کد خبر : 39635
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
13 views بازدید

ابتلای ۳۰ درصد شهروندان تهرانی به کبد چرب

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون ابتلای ۳۰ درصد شهروندان تهرانی به کبد چرب که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم. خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل مرکز بررسی ها گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: براساس بررسی ها متعدد انجام شده در شهر تهران، حدود ۳۰ درصد مردم بالای ۴۰ سال این شهر مبتلا به کبد چرب هستند. […]

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون ابتلای ۳۰ درصد شهروندان تهرانی به کبد چرب که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم.

خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل مرکز بررسی ها گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: براساس بررسی ها متعدد انجام شده در شهر تهران، حدود ۳۰ درصد مردم بالای ۴۰ سال این شهر مبتلا به کبد چرب هستند.

دکتر شهرام آگاه اضافه کرد: بررسی ها متعددی در این عرصه به وسیله مراکز بررسی ها مختلف مانند مرکز بررسی ها گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز بررسی ها گوارش و کبد بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تهران انجام شده که این بررسی ها نمایش دهنده ابتلای تعداد فراوانی از شهروندان تهرانی به بیماری کبد چرب است.

وی با اشاره به اینکه چاقی شکمی در مردان شایع تر است، گفت: کبدچرب به دلیل گسترش چاقی شکمی در مردان، شیوع بیشتری دارد.

آگاه به روند روبه افزایش کبدچرب در تهران اشاره نمود و گفت: زندگی شهرنشینی، رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی در گسترش کبد چرب نقش مهمی دارند.

فوق تخصص گوارش و کبد گفت که غذاهای نامناسب از نمونه فست فودها، نوشابه ها، شیرینی جات و چربی هستند که در ابتلا به کبد چرب نقش مهمی دارند و مردم می بایست از مصرف آنها پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه گسترش چربی های خون، رابطه نزدیکی با کبد چرب غیرالکلی دارد، اضافه کرد: یکی از علل ابتلا به این بیماری مصرف الکل و داروها است.

آگاه گفت: به ندرت افرادی که کبد چرب دارند چاق نیستند، از اینرو چاق نبودن ملاک این نیست که فرد مبتلا به کبدچرب نباشد.

برای شما هم جالب است؟ :  فال هر روزه 1396/04/08

وی اظهار کرد که افرادی که دچار چاقی شکمی هستند نیاز به بررسی دقیق برای ابتلا به کبد چرب دارند.

آگاه، سونوگرافی را از مهمترین راه تشخیص این بیماری مطرح کرد و گفت: سونوگرافی یکی از شیوه های تصویربرداری با دقت نسبتا بالایی است که امکان تشخیص بیماری را ممکن می آورد.

وی اضافه کرد: اگر در سونوگرافی کبد چرب را تشخیص داده شد، باید تست های کبدی انجام و به علاوه از طرف دیگر قندخون و چربی خون اندازه گیری شود.

آگاه برلزوم کم مصرف کردن چربی های اشباع شده تاکید کرد و اضافه کرد: مصرف گوشت قرمز و لبنیات پرچرب باید کاهش بیابد و وانگهی مردم سبزی و میوه بیشتری بهره ببرند.

مدیرعامل مرکز بررسی ها گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: مصرف قندهای ساده از نمونه نوشیدنی ها شیرین به ویژه نوشابه برای جلوگیری از ابتلا به کبد چرب، باید کاهش بیابد.

وی به گسترش چاقی در کودکان اشاره نمود و گفت: کبد چرب در کودکان در حال گسترش است. در هر سنی کم تحرکی و چاقی صورت گیرد کبد چرب گسترش پیدا می کند.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات