کد خبر : 40810
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
2 views بازدید

اتصال راه آهن ایران به افغانستان تا چند ماه آتی

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه اتصال راه آهن ایران به افغانستان تا چند ماه آتی. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ایلنا: حسین عاشوری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با اشاره به ترانزیت ۱۹ میلیون تن بار در سطح شبکه ریلی کشور طی ۵ ماهه در ابتدا امسال گفت: […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه اتصال راه آهن ایران به افغانستان تا چند ماه آتی. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ایلنا: حسین عاشوری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با اشاره به ترانزیت ۱۹ میلیون تن بار در سطح شبکه ریلی کشور طی ۵ ماهه در ابتدا امسال گفت: این میزان تغییر درمقایسه با دوره شبیه به سال قبلی ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی به علاوه از طرف دیگر اظهارداشت: در این مدت بیشترین افزایش تغییر از روش شبکه ریلی کشور مرتبط به ترانزیت (۵۴ درصد) و بارهای صادراتی (۱۳ درصد) بوده است.

مدیرعامل کمیته ترانزیت راه‌آهن ایران اظهار امیدواری کرد که با خدمات رسانی‌های ضروری از صادرکنندگان به ویژه در عرصه ترانزیت این شبکه بتواند تاپایان سال افزایش بیشتری را تجربه کند.

ایشان پیشتر با بیان اینکه امسال مرکز چهار استان کشور به شبکه خط‌آهن سراسری وصل می‌شود، اضافه کرد: همدان، گیلان، کرمانشاه و آذربایجان‌غربی از نمونه این استان‌ها هستند.با این وجود هم اینک همدان به شبکه ریلی سراسری وصل و بقیه جاهای در مسیر اتصال قرار دارند.

عاشوری اتصال راه‌آهن ایران به افغانستان را از دیگر برنامه‌های مهم ریلی کشور برشمرد و گفت: سال قبلی شبکه ریلی ایران تا فاصله افغانستان امتداد پیدا با این وجود هنوز به شبکه راه‌آهن این کشور وصل نشده است.

مدیرکل کمیته ترانزیت راه‌آهن ایران از احداث ۵۰ کیلومتر خط ریلی در خاک افغانستان خبرداد و اضافه کرد: هم اینک این برنامه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  با 20 میلیون چه خودروهایی می‌توان خرید؟

ایشان در انتهای اظهار امیدواری کرد تا چند ماه آتی اتصال شبکه ریلی ایران به شبکه خط آهن افغانستان برقرار شود.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات