کد خبر : 34948
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۰۸
10 views بازدید

اثرات تک نرخی شدن ارز بر مارکت سرمایه

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه اثرات تک نرخی شدن ارز بر مارکت سرمایه. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. باشگاه خبرنگاران جوان: تفاوت نرخ ارز پیوسته با اسم یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر تصمیمات معامله‌گران و تعیین کنندۀ مارکت سرمایه مطرح بوده است. گسترش نرخ دلار به افزایش هزینه‌های کمپانی‌هایی که مواد […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه اثرات تک نرخی شدن ارز بر مارکت سرمایه. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: تفاوت نرخ ارز پیوسته با اسم یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار بر تصمیمات معامله‌گران و تعیین کنندۀ مارکت سرمایه مطرح بوده است.

گسترش نرخ دلار به افزایش هزینه‌های کمپانی‌هایی که مواد ابتدایی آنها از خارج تأمین می‌شود، منجر شده و درمقابل کمپانی‌های صادرات‌ محور از گسترش نرخ دلار منتفع می‌شوند. ولی باید گفت تفاوت هزینه دلار در چند روز قبلی چندان ملموس نبوده است، مضاف بر اینکه این که همراه با نرخ دلار، دیگر ارزها نیز اندک افزایشی را در یکی دو هفته قبلی تجربه کرده‌اند.

مهدی ساسانی بررسی‌گر مارکت سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه   با اشاره به تأثیر نوسانات نرخ دلار بر مارکت سرمایه اظهار داشت: به ذهن خطور میکند تک نرخی شدن نرخ ارز دلیل افزایش هزینه دلار خواهد شد و این امر می‌تواند  در مارکت سرمایه روند صعودی به خود بگیرد.

وی ادامه داد:  برخی از صنایع از قبیل صنایع پتروشیمی، مواد غذایی و.. متأثر از نرخ دلار هستند، از این جهت این نوسانات می‌تواند بر این صنایع نیز تأثیرگذار باشد.

ساسانی عنوان کرد: عده ای محدودیت‌ها از نمونه توقف طولانی مدت نمادها، حجم مبنا، دامنه نوسان و … نیز از نمونه مواردی بوده که هم اینک با اسم معضلات در مقابل افزایش و تعمیق مارکت سرمایه مطرح هستند و با این شرایط متولیان مارکت باید بسته به شرایط مارکت سهام، درمقایسه با اصلاح و پویایی آنها اقدام کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  هند تا 2030 تنها خودروهای الکترونیکی می‌فروشد

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات