کد خبر : 25843
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
11 views بازدید

اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان

درمورد سبک زندگی نوشته ای داریم با اسم ” اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان “که پیشتر برای شما علاقه مندان ایران پی پر به آن میپردازیم. اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان   با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده با شروع فصل تابستان، مردم زیادی بیش از هر لحظه دیگر به استخر می‌روند. اصلا […]

درمورد سبک زندگی نوشته ای داریم با اسم ” اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان “که پیشتر برای شما علاقه مندان ایران پی پر به آن میپردازیم.

اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده با شروع فصل تابستان، مردم زیادی بیش از هر لحظه دیگر به استخر می‌روند. اصلا یکی از بهترین و پرفروش ترین تفریحات این ایام شنا و آب‌تنی است. با این وجود باورهای درست و غلط پیرامون استخر کم نیست. مثلا این‌که خانم‌ها با شنا کردن در استخرهای عمومی دچار عفونت می‌شوند.باید بدانید استخر محل بینهایت خوبی برای انتقال بیماری‌های پوستی و عفونی است. از این‌رو، بهره برداری از این استخرها پیوسته با مسائل و خطرات بهداشتی روبه‌رو است.

 

ضدعفونی نکردن یا ضدعفونی کردن نامناسب و ناکافی استخر و جکوزی، تصفیه نامناسب یا تصفیه نکردن آب استخر و جکوزی به‌مدت طولانی (بیش از دو روز)، تجمع آلودگی‌های انسانی مانند چربی بدن، تعریق یا بهره برداری از کرم‌های آرایشی، بهره برداری از آب نامناسب یا به‌عبارتی، بهره برداری از آب‌های غیر از آب لوله‌کشی شهری برای کاهش هزینه مصرف آب، بی‌توجهی به نظافت محوطه استخرها و جلوگیری نکردن از ورود مردم مبتلا به بیماری به نوعی مهم‌‌ترین عوامل آلودگی آب استخر و جکوزی‌ شهرت دارد.

 

برخلاف باور عموم، اضافه کردن کلر به آب استخرها در کاهش صددرصدی این آلودگی‌ها موثر نیست. درعین حال براساس آمارهای وزارت بهداشت بسیاری از استخرها امکان دارد گندزدایی را به روش تمام و کمال انجام ندهند و دقیقا بدین جهت هر سال بیننده تعطیل شدن چندین عدد از آنها به‌ دلیل رعایت نشدن مسائل بهداشتی هستیم. از جهت دیگر، این ایام شایع شده که در برخی استخرها به‌جای کلر از وایتکس استفاده می‌کنند. این مسئله تا چه حد سخت‌آفرین است؟

برای شما هم جالب است؟ :  انتخاب استودیو عروسی

 

به‌طورکلی، بهره برداری از وایتکس ممنوع است، چراکه تثبیت‌کننده‌های داخلی وایتکس که سمی هستند، در فضا متصاعد می‌شوند و دلیل تغییر PH محیط شده، موقعیت آب را برای استفاده مردم نامساعد می‌کنند، با اینحال با استناد به گزارش‌های سال قبلی چندین عدد از استخرهای متخلف در این عرصه پلمب شدند. از این جهت استاندارد بودن و تمیزی استخر، عنصری بنیادی برای سلامت مردم شمرده می‌شود و هزینه پایین نباید ملاک باشد.

 

به علاوه از طرف دیگر عفونت‌های قارچی ازجمله بیماری‌هایی هستند که قادر اند از روش استخر منتقل شوند و انتقال هم معمولا از روش راه رفتن بدون دمپایی روی سطوح مرطوب و لبه استخر است. اگر فردی که در ناحیه پا دچار عفونت قارچی است، با پای برهنه کنار استخر راه برود و پای فرد دیگری بعد از ایشان با آن محل رابطه بیابد، شخص به عفونت قارچی مبتلا می‌شود. با این وجود شرط ابتدایی انتقال این بیماری، مرطوب بودن سطوح است. با این حساب حتی دمپایی‌ها و دیگر وسایل استخر امکان دارد آلوده به عفونت‌های قارچی باشند.

 

از این جهت باید در محیط‌های مرطوب و از همه مهم‌تر، استخر دمپایی‌ها را در حوضچه کلر حداقل به مدت ۱۵ ثانیه ضدعفونی کنید. بسیاری از خانم‌ها با این پرسش مواجه‌اند که چرا بعد از بهره برداری از استخر و جکوزی دچار قارچ و خارش می‌شوند؟ آیا واقعا انتقال عفونت‌ زنانه از راه استخر منبع علمی دارد؟ ضروری است بگوییم بله! رفتن به استخر و شنا کردن امکان دارد احتمال قارچ را بیشتر کند، بویژه در صورتی که ناحیه تناسلی برای مدت طولانی مرطوب بماند و فرد بعد از استخر لباس خود را تعویض نکند.

برای شما هم جالب است؟ :  ایمنی و امنیت در سفر معنوی حج

 

اگر نوشته اخبار غیر موثق استخر رفتن در فصل تابستان مفید یافتید با ابزارهای سایت قادر هستید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات