کد خبر : 33766
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
10 views بازدید

اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها   دلیل گسترش ریسک دیابت در زناندیابت یه بیماری خاموش است که نیاز به مراقبت و پیشگیری دارد با استناد به تازه ترین خبرهایی […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها

 

دلیل گسترش ریسک دیابت در زنان
دیابت یه بیماری خاموش است که نیاز به مراقبت و پیشگیری دارد با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده به گفته دانش پژوهان وزن زنان قبل از بارداری و میزان اضافه وزن شان در طول بارداری از نمونه فاکتورهای پرخطر دیابت بارداری است. دیابت بارداری نوعی قندخون بالاست که در طول بارداری روی می دهد. این عارضه می تواند هم برای مادر و هم برای نوزاد عوارضی بهمراه داشته باشد.

 

دانش پژوهان دانشگاه برگن نروژ به سرپرستی لین سربی، ریسک دیابت را در بین زنانی قبلا یک یا دو بار باردار شده بودند بررسی کردند.این مطالعه شامل حدود ۲۴,۲۰۰ زن بود که بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ زایمان کرده بودند. دانش پژوهان سابقه قبلی ابتلا به دیابت بارداری زنان و مهم توده بدنی شان (BMI) را در لحظه بارداری مدنظر قرار دادند.

 

حدود ۳۶ درصد زنان بین اولین و دومین بارداری شان بیش از ۱ واحد BMI اضافه وزن داشتند. این زنان بیش از زنانی که وزن شان ثابت مانده بود در طول بارداری دوم مبتلا به دیابت شده بودند.دانش پژوهان متوجه شده اند زنانی که وزن شان ۲ واحد BMI گسترش یافته بود دو برابر بیشتر در معرض دیابت بارداری بودند. و این ریسک در زنان حاوی بیشترین اضافه وزن پنج برابر بود.

برای شما هم جالب است؟ :  دلایل افتادگی شانه و درمان آن

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته اخطار گسترش ریسک دیابت در خانم ها را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات