کد خبر : 32289
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸
21 views بازدید

ادعای خرید گندم از قاچاقچیان کذب است

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه ادعای خرید گندم از قاچاقچیان کذب است. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ها: وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به تشکیک در خودکفایی کشور در تولید گندم تاکید کرد: خودکفایی کشور در تولید گندم، افتخار ملی و حاصل اجرای برنامه های گسترش سود وری و مدیریت […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه ادعای خرید گندم از قاچاقچیان کذب است. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به تشکیک در خودکفایی کشور در تولید گندم تاکید کرد: خودکفایی کشور در تولید گندم، افتخار ملی و حاصل اجرای برنامه های گسترش سود وری و مدیریت تولید بوده است.

 وزارت کشاورزی در خبری مطرح کرد: بی توجهی و عدم استمرار اجرای برنامه گسترش تولید گندم و تکیه بر سیاست های نادرست مانند پیشرفت سطح پایین کشت در دولت قبل، باعث از بین رفتن دستاورد خودکفایی گندم کشور در سال ۱۳۸۳ و منجر به وابستگی کشور و واردات ۱۱ میلیون تن گندم در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ و به علاوه از طرف دیگر واردات ۱۲ میلیون تن گندم ضروری برای نان مردم طی سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ شد.

این خبر می افزاید: با شروع به کار دولت تدبیر و امید و با دیزاین و اجرای برنامه های گسترش سود وری از روش بکارگیری نهاده های با کیفیت مانند بذور اصلاح شده، تامین کود و سم از منابع مشهور، پیشرفت کشت مکانیزه و به علاوه از طرف دیگر تعیین هزینه خوب برای خرید گندم کشاورزان، عرصه افزایش کمی و کیفی تولید این کالا راهبردی ممکن و ضمن تامین امنیت غذایی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم «خودکفایی در تولید تولیدات حیاتی» گام های موثری برداشته شد.

این خبر اضافه کرده است: گسترش تولید و خودکفایی کشور در گندم بر خلاف سیاست های دولت قبل با کاهش ۳۵۰ هزارهکتاری سطح پایین کشت و به علاوه از طرف دیگر تجهیز بیش از ۱۱۰ هزار هکتار از مزارع گندم به سامانه های نوین آبیاری و کاهش ۴۸۴ میلیون مترمکعبی آب (با هر هکتار آبیاری نوین ۴۴۰۰ مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی می شود) حاصل شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  بوئینگ با جت‌های تازه به نبرد ایرباس می‌رود

این خبر با اشاره به مطرح ممنوعیت واردات گندم از بهمن ماه سال ۱۳۹۴ و ورود حدود ۱٫۴ میلیون تن گندم با مجوزهای از قبل صادر شده در سال ۱۳۹۵ تاکید کرده است: غیر از قطع واردات در سال جاری مجوز صادرات سه میلیون تن گندم صادر شده است، از اینرو رسیدن به خودکفایی در گندم و نان ضروری کشور اتفاق غیرممکنی نبوده حتی با مدیریت بهینه، درایت و مدیریت صحیح بدست آمده است.

پیشتر این خبر تاکید شده است: برای جلوگیری از سوء استفاده ممکن دلالان از اختلاف هزینه خرید گندم داخل و خارجی، مقرر شده تا گندم مازاد کشاورزان با استناد به دستورالعمل های مربوطه و با شناسایی دقیق سطوح کشت، تولید مزارع و شناسنامه دار بودن معرفی گندم کشاورزان به وسیله مدیران محلی و از روش سامانه کنترلی انجام شود.
پیشتر این خبر آمده است: با استناد به این که مراکز تحویل گندم در جاهای تولید قرار دارند و عملا بین این مراکز خرید و مبادی ورودی گندم وارداتی رابطه بر قرار نیست و به علاوه از طرف دیگر از آنجایی گندم کالایی است که ماهیتا حمل و نقل آن قابل پنهان سازی نیست، ادعای شائبه برانگیز و بی اساس خرید گندم از قاچاقچیان بطور کلی مردود است.

این خبر با تاکید بر این که گندم جزو تولیدات کم آب بر شمرده شده و همزمانی دوره افزایش این گیاه با نزولات پاییزه، زمستانه و بهاره باعث می‌شود که بخش زیادی از رطوبت ضروری از این طریق تامین شود، تصریح کرده است: نگاه اتخاذ شده در برنامه گسترش ضریب خوداتکایی گندم در ذیل برنامه های اقتصاد مقاومتی، به نحوی است که در یک دوره ۱۰ ساله حدود ۱٫۱ میلیون هکتار از سطح پایین کشت گندم آبی و دیم کشور کاهش یافته (۶۰۰ هزار هکتار از سطح گندم آبی و ۵۰۰ هزار هکتار از گندم دیم کاسته خواهد شد) و به دیگر تولیدات مهم در تناوب زراعی از نمونه گیاهان کم آب بر علوفه ای از خانواده بقولات، دانه های روغنی مانند کلزا و گلرنگ، چغندر پاییزه با نیاز آبی کم و یا آیش تخصیص می یابد.

برای شما هم جالب است؟ :  تازه ترین دولت قرن، اقتصاد ایران را متحول می‌کند؟

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات