کد خبر : 25876
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۱۴
5 views بازدید

استارتاپ های «فین تک» فیلتر شدند

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه استارتاپ های «فین تک» فیلتر شدند. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید. یک باز هم موج تازه ای از فیلترینگ دامن کسب و کارها و استارتاپ‌های ایرانی را گرفت؛ موجی که این دفعه سر وقت کسب و کارهای عرصه «فین تک» رفته است. زرین پال، پی‌پینگ، باهمتا و ایدی‌پی استارتاپ هایی هستند […]

برای علاقه مندان به اخبار علمی خبری داریم مبنی بر اینکه استارتاپ های «فین تک» فیلتر شدند. برای مطالعه این خبر با ما همراه باشید.

یک باز هم موج تازه ای از فیلترینگ دامن کسب و کارها و استارتاپ‌های ایرانی را گرفت؛ موجی که این دفعه سر وقت کسب و کارهای عرصه «فین تک» رفته است. زرین پال، پی‌پینگ، باهمتا و ایدی‌پی استارتاپ هایی هستند که این دفعه فیلتر شده اند؛ اکوسیستمی از استارتاپ ها که نه تنها رقیب سیستم بانکی سنتی کشور شمرده نمی شوند، حتی می توانند همراه با آن ایستاده و حیات از نو ای به آن ببخشند.

چرا استارتاپ های فین تک فیلتر شدند؟

طی گفتگویی که با مسئولین «انجمن کسب و کارهای فین تک» داشتیم، نهایتا بدین شکل مطرح شده است که دادستانی به دلیل عدم وجود قانون های شفاف برای فعالیت این گونه استارتاپ ها از جانب بانک مرکزی، تصمیم گرفته است تا دست به فیلترینگ جمعی این اشتغال ها بزند.

در ماه قبلی، دادستانی کارگروهی را با حضور بانک مرکزی جهت تعیین موقعیت این استارتاپ ها تشکیل می دهد که با این وجود در آن نشست هیچ نماینده ای از سمت کسب و کارهای ذکر شده حاضر نیست؛ در این نشست تصویب می شود تا بانک مرکزی در خصوص مجوز این استارتاپ‌ها تعیین تکلیف کند.

با اینحال به نظر می رسد قبل از آنکه اقدامی از سمت بانک مرکزی صورت گیرد، دستور فیلترینگ صادر گشته است.

موج تازه فیلترینگ؛ موج تازه اعتراضات

موج تازه فیلترینگی که از روز قبل دامن استارتاپ‌های فین تک را گرفته، دلیل واکنش مصرف کنندگان شبکه های اجتماعی شده است. مصرف کنندگان در توییتر نقطه نظرهای با مزه ای پیرامون نحوه برخورد مدیران کمیته فیلترینگ با استارتاپ ها دارند و هشتگ «کارآفرینم فیلتر نکنید» را داغ کرده اند.

برای شما هم جالب است؟ :  برترین بازی های ایرانی معرفی شدند

 

 

منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات