کد خبر : 31636
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
7 views بازدید

اسپاگتی بادمجان پیچ؛ خوراک بقچه ای تابستانی

پیرامون غذاهای ملل مختلف نوشته ای داریم تحت عنوان اسپاگتی بادمجان پیچ؛ خوراک بقچه ای تابستانی که پیشتر برای شما می آوریم طرز تهیه: ۱-بادمجان‌ها را نازك و طولی ورقه ورقه كرده و با نمک و فلفل مزه‌دار كنيد، بعد با روغن كمي تفت دهيد تا دو طرف آن طلایی شود.ماکارونی را در یک قابلمه آب جوش بريزيد تا نرم شود، بعد آبکش کنید. ۲-يك […]

پیرامون غذاهای ملل مختلف نوشته ای داریم تحت عنوان اسپاگتی بادمجان پیچ؛ خوراک بقچه ای تابستانی که پیشتر برای شما می آوریم

طرز تهیه:

۱-بادمجان‌ها را نازك و طولی ورقه ورقه كرده و با نمک و فلفل مزه‌دار كنيد، بعد با روغن كمي تفت دهيد تا دو طرف آن طلایی شود.ماکارونی را در یک قابلمه آب جوش بريزيد تا نرم شود، بعد آبکش کنید.

۲-يك ورق بادمجان را روي سطحي پهن كنيد. تعدادي از رشته‌ها را برداريد و مانند شكل تا كنيد، بعد ماكاروني‌هاي تا شده را روي بادمجان قرار داده و شروع كنيد به لوله كردن بادمجان و با خلال دندان لبه‌هاي آن را محكم كنيد.همه بادمجان‌ها را به همين صورت بهمراه رشته‌ها لوله كنيد. روی لبه را کمی پنیر و تکه‌ای فلفل دلمه‌ای يا زيتون بگذاريد.

۳-در ظرف مورد نظر کمی سس سالسا بريزيد و بادمجان‌ها را روي آن بچينيد. ظرف را به مدت ده دقیقه در فر با حرارت ۱۸۰ درجه قرار دهید تا غذا تکمیل شود.

۴-سس سالسا: مقداري روغن مایع در تابه بريزيد و پیاز را كمي تفت دهيد تا سبک شود، بعد سیر ساتوری شده را اضافه کنید و کمی تفت دهيد.اکنون فلفل دلمه‌ای ساتوری شده را بيفزاييد، بعد پوست گوجه را بگيريد و آن ‌را ریز خرد کرده و به تابه اضافه كنيد.

۵-مواد را حدود ۲۵-۲۰ دقیقه تفت بدهید تا گوجه نرم شود. سرکه، رب، فلفل قرمز، پودر اورگانو و نمک را هم اضافه كنيد و مخلوط كنيد. بعد از خاموش کردن حرارت، روغن زیتون را هم به سس اضافه کرده ، مخلوط کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  تحقق آرزوی همبرگر خوردن، برای گیاهخواران!

منبع مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات