کد خبر : 20744
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
12 views بازدید

اشتباهاتی در اصول پختنِ مرغ

در این مقاله تصمیم گرفته ایم پیرامون اشتباهاتی در اصول پختنِ مرغ با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید. تارنما بدونیم: معمولا تصور همه ما اینه که مرغ راحت ترین غذاییه که میتونیم برای راحت کردن خودمون درست کنیم. مرغ ها داخل قابلمه، کمی آب و یه کمی هم پیاز و ادویه. با اینحال درست کردن مرغ اینقدرها هم که فکر می کنید راحت […]

در این مقاله تصمیم گرفته ایم پیرامون اشتباهاتی در اصول پختنِ مرغ با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تارنما بدونیم: معمولا تصور همه ما اینه که مرغ راحت ترین غذاییه که میتونیم برای راحت کردن خودمون درست کنیم. مرغ ها داخل قابلمه، کمی آب و یه کمی هم پیاز و ادویه. با اینحال درست کردن مرغ اینقدرها هم که فکر می کنید راحت و ساده نیست حتی فنون ویژه خودش رو داره و یکسری اشتباهات که خیلی ها مرتکب میشن.

 

لحظه خرید مرغ باید کنارش ادویه جاتی مانند فلفل و نمک هم تهیه کنید. با این وجود مراقب باشید که زیاد ادویه روی مرغ نزنید. غیر از روی مرغ داخل مرغ رو هم نادیده نگیرید و کمی نمک و فلفل هم داخل شکم مرغ بزنید.

در آب نمک نخواباندن گوشت

 

اشتباهاتی در اصول پختن مرغ

در بیشتر مواقع قبل از پختن مرغ آن را ساعت ها در ترکیبی از آب و ادویه جات بخوابانید.

پختن مرغ از طرف غلط

برای پختن مرغ داخل فر باید سینه مرغ به سوی پایین باشد. سینه مرغ بزرگترین قسمت مرغ است از اینرو خوب است از حرارت مستقیم دور باشد تا خشک نشود.

سرخ نکردن پوست مرغ

 

اشتباهاتی در اصول پختن مرغ

قادریم بگوییم فرق بین مرغ خوشمزه و بدمزه پوست سرخ شده آن است. وقتی مرغ بطور کلی پخت فر را روی حالت گریل قرار دهید تا پوست آن سرخ شود.

دور ریختن برخی از قسمت های مرغ

دور ریختن هر قسمتی از مرغ بطور کلی اشتباه است. گردن، بال، دل و قلوه و جگر… با همه قسمت های مرغ می توان خوشمزه ترین غذاها را درست کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  کوکوهای خوشمزه ویژه عصرهای تابستان (3)

فورا خوردن مرغ تکمیل

 

اشتباهاتی در اصول پختن مرغ

در بیشتر مواقع بعد از پخته شدن مرغ ۱۰ دقیقه صبر کنید بعد سرو کنید. چون مرغ آب بیشتری پس می دهد و نرم و خوشمزه تر می شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات