کد خبر : 40292
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
105 views بازدید

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (تصویر)

برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر عکس هایی انتخاب کرده ایم با اسم اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (تصویر) که امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید. اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (تصویر)   با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده وقتی صحبت از کمدین های سینمای جهان به میان می آید بی تردید اسم اسطوره هایی از […]

برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر عکس هایی انتخاب کرده ایم با اسم اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (تصویر) که امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید.

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (تصویر)

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده وقتی صحبت از کمدین های سینمای جهان به میان می آید بی تردید اسم اسطوره هایی از قبیل چاپلین و ویلیامز مطرح می شود. جری لوییس یکی از مشهورترین بازیگران کمدی تاریخ سینما شنبه ۲۸ مرداد در ۹۱ سالگی درگذشت. لوییس در اوج فعالیت حرفه ای جزو گرانترین و پرطرفدار ترین ستاره های هالیوود بود که آثارش در ایران با دوبله حمید قنبری علاقه مندان بسیار داشت.

 

اکنون با درگذشت لوییس که از تازه ترین بازماندگان دوران اسطوره های کمدی شمرده می شود٬ فرصت آن رسیده که از عده ای کمدین های مشهور که همچان در قید حیات هستند یادی شود و به علاوه از طرف دیگر خاطرات خوش مهم ترین چهره های مطرح سینمای کمدی مرور شود٬ مروری بر زندگی بزرگانی که در تمامی دوران کاری خود صدای قهقهه را در سالن های سینما بلند کردند.از اینرو با این فرض که پیش و بعد از جری لوییس بازیگران بسیاری در عرصه کمدی درخشیده اند نگاهی به زندگی عده ای از مهم ترین چهره های کمدی از سال های دور تا امروز صورت می گیرد.

 

باستر کیتون

 

 

جوزف فرانک کیتون هنرپیشه مشهور آمریکایی سال ۱۸۹۵ در کانزاس به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو بازیگر بودند و از این روی کیتون در کودکی وارد عرصه بازیگری شد. «ژنرال»، «استیمبوت بیل جونیور» و «هفت شانس» عده ای از فیلم های مشهور باستر کیتون است.ایشان تازه ترین فیلمش با عنوان «رویدادی بانمک در مسیر فروم» را در حالی تولید که مبتلا به سرطان شده بود. کیتون سال ۱۹۶۶ از دنیا رفت.

 

چارلی چاپلین

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

با شنیدن کمدی در سینما بی شک اولین اسم در فکر بسیاری چارلی چاپلین کمدین مشهور انگلیسی است. ایشان را در کاراکتر ولگرد با آن کت وشلوار مندرس و عصای مشهور نمی توان ندید. ایشان نویسنده، کارگردان، آهنگساز، تهیه کننده و بی شک نماد سینمای صامت بود.چاپلین سال ۱۸۸۹ در لندن به دنیا آمد و سال ۱۹۷۷ در سوییس از دنیا رفت. از مشهورترین فیلم های ایشان می توان به «عصر تازه»، «جویندگان طلا»، «روشنایی های شهر» و «دیکتاتور بزرگ» اشاره نمود.

برای شما هم جالب است؟ :  بروزترین تصویر بهنوش طباطبایی برای مجله مد و فشن

 

نورمن ویزدوم

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

نورمن ویزدوم یکی از کمدین های مشهور انگلیس است که در دهه های در ابتدا قرن بیستم موفق شد صدای خنده را در سالن های سینما بلند کند. ایشان فعالیت در سینما را از سال ۱۹۴۸ شروع کرد و با کلاه پارچه ای و کت و شلوار گشاد مشهور اش در بیش از ۳۰ فیلم به بازی پرداخت. ایشان در سال ۲۰۰۰ برای فعالیتش در عرصه هنر و سرگرمی از دربار سلطنتی بریتانیا لقب شوالیه گرفت.

 

ویزدوم در نودمین سالروز تولدش، (۴ فوریه ۲۰۰۵) از فعالیت هنری کناره گرفت و به بیش از نیم قرن حضور در عرصه سینما و تلویزیون انتهای داد. ایشان در سال ۲۰۱۰ همزمان با اینکه ۹۵ سال سن داشت٬ درگذشت تا خاطره کارهای پرتعدادش را برای دوستدارانش به یادگار بگذارد.

 

هارولد لوید

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

هارولد لوید از پرطرفدار ترین و مشهور ترین کمدین های دوره سینمای صامت است. ایشان که با اسم بازیگر کارهای کمدی وارد سینما شد٬ پیشتر مسیر بیشتر به سوی تهیه کنندگی گرایش پیدا کرد. دوستداران کارهای این بازیگر ایشان را با عینک مشهوری که پیوسته بر چشم داشت و ظاهر و لباس های در بیشتر مواقع مرتبش به خاطر می آورند

 

با این وجود پیوسته کمی دست و پا چلفتی ضمیمه رفتار و حرکات این بازیگر در فیلم هایش بود.لوید سال ۱۸۹۳ در نبراسکا متولد شد و همزمان با اینکه ۷۷ سال سن داشت٬ هشتم مارچ ۱۹۷۱ درگذشت. «ایمنی آخر از همه» و «دانشجوی سال اول» از نمونه فیلم های مشهور این کمدین است.

 

استن لورل

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

سال ۱۸۹۰ در خانواده ای تئاتری در انگلستان به دنیا آمد و از ۱۶ سالگی روی صحنه نمایش نقش ایفا کرد. بعد از مهاجرت به آمریکا اولین بار در سال ۱۹۲۱ در فیلم کوتاه «سگ خوش شانس» کنار اولیور هاردی بر پرده سینما ظاهر شد تا زوج موفق «لورل و هاردی» را شکل گیرد. زوج هنری آن ها سالیان دراز به درخشش ادامه داد و رابطه شان به حدی نزدیک بود که استن لورل بعد از مرگ اولیور هاردی شدیدا دچار افسردگی شد.

برای شما هم جالب است؟ :  چهره جوان و زیبای بازیگر زن خارجی در 58 سالگی

 

ایشان پیوسته با آغوش باز پذیرای خبرنگاران و هوادارانش بود و حتی شماره تلفنش در کتابچه عمومی تلفن وجود داشت. پیتر سلرز و جری لویئس از هواداران وفادار ایشان بودند و در دهه ۶۰ جری لویئس سعی بسیار کرد که ایشان را راضی به ایفای نقش در یکی از برنامه هایش کند با اینحال هر بار با مخالفت ایشان روبه رو شد. استن لورل سال ۱۹۶۵ در آمریکا چشم از جهان فروبست.

 

پیتر سلرز

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

پیتر سلرز دیگر کمدین مشهور انگلیسی و به باور بسیاری از بزرگترین بازیگران کمدی تاریخ سینما بود. سری فیلم های «پلنگ صورتی» از مشهورترین کارهای سلرز همراه با فیلم هایی چون «دکتر استرنج لاو» و «حضور» است.سلرز سال ۱۹۲۵ در خانواده ای اهل هنر به دنیا آمد و در جوانی در جنگ جهانی دوم کمپانی داشت. ایشان در سال ۱۹۸۰ چشم از جهان فروبست.

 

لویی دوفونس

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

در ایران با صدای عزت الله مقبلی و بعدها اصغر افضلی و جواد پزشکیان مشهور بود. لویی دوفونس فرانسوی در فیلم هایی چون «هالو»، «آشپزباشی» و «ژاندارم سنت تروپه» مدلهای درستی از نقش آفرینی کمدی را به نمایش گذاشته بود.دوفونس سال ۱۹۱۵ به دنیا آمد و سال ۱۹۸۳ چشم از جهان فروبست.

 

وودی آلن

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

فیلمساز مشهور آمریکایی نیز از پیشکسوتان عرصه کمدی سینمای آمریکا به حساب می آید. ایشان غیر از کارگردانی و نویسندگی در بسیاری از کارهای خود نقش آفرینی کرده است. آلن متولد سال ۱۹۳۵ است و در فیلم هایی چون «آنی هال»، «پول را بردار و فرار کن» و «زلیگ » نقش آفریده است.

 

فیلم های آلن پر از ارجاع به چهره های مشهور ادبی و کارهای آن ها است و در اغلب آثارش می توان نشانی از یک شخصیت نویسنده یافت. ایشان سال هاست که با عینک و ظاهر معروفش کارهای کمدی زیبایی ایجاد و در عده ای از موفق ترین هاشان بازی کرده است.

برای شما هم جالب است؟ :  استایل جالب و دیدنی به سبک بهنوش بختیاری

 

رابین ویلیامز

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

رابین ویلیامز قبل از اینکه گام در راه بازیگری بگذارد مدت کوتاهی در رشته علوم سیاسی تحصیل کرد. ایشان بازیگری را با تحصیل در مدرسه جولیارد شروع کرد و آنجا بود که جان هاوسمن بازیگر مشهور انگلیسی به استعداد شگرف ایشان در استندآپ کمدی پی برد. هاوسمن به ایشان گفت به جای تلف کردن وقتش در مدرسه سراغ استندآپ کردن برود.

 

ویلیامز در رده بندی مجله امپایر از ۱۰۰ بازیگر برتر تاریخ که سال ۱۹۹۷ پخش شد در مکان شصت وسوم جای گرفت و همان سال در تحقیقات اینترتینمنت ویکلی عنوان بامزه ترین فرد زنده جهان را از آن خود کرد.بازیگر برنده جایزه اسکار دست به خودکشی زد. پیکر بی جان ایشان ۱۱ اوت سال ۲۰۱۴ در خانه اش پیدا شد.

 

جیم کری

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

 

جیم کری ابتدا دهه ۹۰ با بازی در سریال تلویزیونی «با رنگ زنده» به شهرت رسید و با درخشش در فیلم های سینمایی «ایس ونتورا:کاراگاه حیوانات»، «احمق و احمق تر» و «ماسک» به یکی از ستاره های کمدی هالیوود مبدل شد.

 

ایشان در بسیاری از فیلم ها نقش مردی با زندگی معمولی را بازی می کند که در اثر رویدادی ناگهان زندگانی اش پایین و رو می شود. در «ماسک» نقابی جادویی پیدا می کند که به ایشان قدرتی فرابشری می دهد، در «دروغ گو دروغ گو» وکیلی است که با به حقیقت پیوستن آرزوی پسرش دچار سخت می شود و در «نمایش ترومن» پی می برد که تمام زندگیش بخشی از برنامه تلویزیونی است

 

کری سال ۱۹۶۲ در کانادا به دنیا آمد و اکنون شهروند آمریکا است.با این وجود این چند نفر تنها نمونه ای از بزرگان کمدی جهان بودند و اسم های بسیاری چون جان بلوشی، مل بروکس، روان اتکینسون، بیلی کریستال، دنی دویتو و ریک مورانیس هستند که پرداختن به تمام آن ها در این مقال نمی گنجد.

 

اعجوبه های کمدی تاریخ سینمای هالیوود (عکس)

در نظر داشته باشید سایت خبری “ایران پی پر” تلاش میکند در بیشتر مواقع مطالب مفید و دلنشین را برای شما دوستان و همراهان همیشگی سایت گردآوری کند.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات