کد خبر : 25849
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
10 views بازدید

اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا   پیچ خوردگی قوزک پا شایع‌ترین آسیب مچ پا شمرده می شود. این آسیب دیدگی زمانی رخ می دهد که یک یا تعداد بیشتری […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا

 

پیچ خوردگی قوزک پا شایع‌ترین آسیب مچ پا شمرده می شود. این آسیب دیدگی زمانی رخ می دهد که یک یا تعداد بیشتری از رباط ها دچار کشیدگی، پیچ خوردگی یا پارگی می شوند. در یک پیچ خوردگی جزئی، فیبرهای درون رباط کشیده می شوند، با اینحال در موارد جدی‌تر، رباط امکان دارد دچار پارگی شود.

 

بیشتر پیچ خوردگی های جزئی قوزک پا می توانند در خانه درمان شوند، با اینحال مواد جدی‌تر نیازمند توجه پزشکی هستند و امکان دارد به انجام رفتار جراحی نیز نیاز باشد. اگر پیرامون شدت پیچ خوردگی دچار تردید هستید، باید برای انجام تصویربرداری پرتو اکس به بیمارستان مراجعه کنید.

 

در پی چه چیزی باید بود:
در یک آسیب دیدگی شدید، امکان دارد قادر به تحمل وزن خود روی پای آسیب دیده نباشید.

درد در مفصل و اطراف آن احساس می شود. شما امکان دارد به دلیل درد دچار غش و ضعف شوید.

تورم، و بعدا کبودی در اطراف مفصل دیده می شود.

روند درمان را بیاد داشته باشید: استراحت، کمپرس سرد، اعمال فشار، بالا نگه داشتن

به پا استراحت دهید

کمک‌های ابتدایی برای رسیدگی به پیچ خوردگی قوزک پا

شما باید فورا فعالیتی را که باعث آسیب دیدگی شده است را متوقف کنید، بنشینید، و به قوزک خود استراحت دهید. پا را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.

برای شما هم جالب است؟ :  دلایل افتادگی شانه و درمان آن

از کمپرس سرد استفاده کنید

کمک‌های ابتدایی برای رسیدگی به پیچ خوردگی قوزک پا

 

قوزک پای خود را با بهره برداری از کمپرس یخ خنک کنید تا درد و تورم کم شود. در حالت فرضیه آل، یک کیسه یخ را در یک پارچه یا حوله پیچیده و آن را روی قوزک پای خود قرار دهید. یخ را به روش مستقیم روی پوست قرار ندهید، بدلیل آنکه امکان دارد باعث سوختگی پوست در اثر سرما شود. اجازه دهید کمپرس یخ به مدت ۲۰ دقیقه در همان حالت باقی بماند.

اعمال فشار را بیاد داشته باشید

کمک‌های ابتدایی برای رسیدگی به پیچ خوردگی قوزک پا

در صورتی که کمپرس کوچک است اجازه دهید در همان مکان باقی بماند یا با بهره برداری از یک پارچه نرم قوزک پای خود را ببندید. با بهره برداری از یک باند کشی مقداری فشار روی ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته اعمال کنید تا به محدود کردن تورم کمک کند. این کار می بایست از انگشتان پا تا بالای قوزک پا و نزدیک زانو انجام شود.

قوزک پا را بالا نگه دارید

کمک‌های ابتدایی برای رسیدگی به پیچ خوردگی قوزک پا

قرار دادن قوزک پا در سطحی بالاتر از کفل به پیشگیری از تورم و حصول اطمینان از استراحت پا کمک می کند. اگر آسیب دیدگی جدی به نظر می رسد به بیمارستان مراجعه کنید.

گردش خون را ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید

اطمینان حاصل کنید که بانداژ بیش از اندازه تنگ نباشد. ناخن یکی از انگشت های پا را تا وقتی که سفید شود، فشار دهید، سپس آن را آزاد کنید. رنگ ناخن باید فورا به حالت عادی بازگردد. اگر این گونه نشد، بانداژ بیش از اندازه تنگ بسته شده است. آن را باز کرده و باندپیچی را از نو انجام دهید. هر ۱۰ دقیقه یکدفعه شرایط را ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  90 ثانیه تا کاهش دیابت و چاقی

هر دو تا سه ساعت یکدفعه از کمپرس سرد استفاده کنید

بانداژ را لحظه شب باز کنید و وقتی که کمپرس یخ روی محل آسیب دیده قرار دارد به خواب نروید.با این مراقبت ها به سرعت مشکلتان حل می شود

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات