کد خبر : 12943
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۵
14 views بازدید

افطار با «حلیم گندم»

مقاله پیش رو با اسم افطار با «حلیم گندم» برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید. تارنما من آشپزم: ماه رمضان است و مارکت پختن حلیم بسیار داغ! زیادند تعداد افرادی که حلیم های بیرون، حتی مشهور ترین شان را قبول ندارند و ترجیح می دهند خودشان در خانه درستش کنند. […]

مقاله پیش رو با اسم افطار با «حلیم گندم» برای علاقه مندان به شیرینی و دسرهای تازه مطمئنا مورد قبول واقع خواهد شد. پس با ایران پی پر همراه باشید.

تارنما من آشپزم: ماه رمضان است و مارکت پختن حلیم بسیار داغ! زیادند تعداد افرادی که حلیم های بیرون، حتی مشهور ترین شان را قبول ندارند و ترجیح می دهند خودشان در خانه درستش کنند. در ا ین نوشته طرز تهیه یک حلیم خوشمزه را به شما آموزش داده ایم. با ما همراه باشید.

مواد ضروری:

  • پیاز  ۱ عدد
  • گوشت گوسفندی  ۱ کیلوگرم
  • گندم (پوست کنده)  ۵۰۰ گرم
  • شکر به مقدار ضروری
  • روغن به مقدار ضروری
  • نمک و دارچین  به مقدار ضروری

 

 

طرز تهیه:

 

۱-ابتدا گندم را از روز قبل خیس میكنیم و آب آن را چند بار عوض میكنیم .در ظرفی خوب گندم را قرار میدهیم و با اضافه كردن مقداری آب اجازه میدهیم تا به جوش آید اکنون شعله را ملایم كرده و اجازه میدهیم حلیم كمی بپزد.

۲-در ظرفی جداگانه گوشت را با آب و مقداری پیاز آبپز میكنیم و نصف آن را بهمراه مقداری نمك به گندم اضافه میكنیم.و اجازه میدهیم گندم لعاب بیندازد.

۳-مدت لحظه پخت حلیم ۵ ساعت است با این وجود هرچه بیشتر بپزد خوشمزه تر است.بعد از مدت ذكر شده حلیم را از روی حرارت بردارید و اجازه دید كمی سرد شود.

۴-اگرحلیم شما گلوله گلوله شده و خراب شده است اصلا نگران نباشید و آن را داخل مخلوط كن ریخته یا از صافی رد كنید (مخلوط كن خوب است)اکنون از نو حلیم را روی حرارت قرار دهید

برای شما هم جالب است؟ :  طرز تهیه چیز کیک شکلاتی؛ حرفه‌ای با اینحال ساده

۵-بقیه گوشت را رشته رشته كرده و به حلیم اضافه كرده و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید و سپی مقداری كره یا روغن را داغ كرده و مقداری دارچین به آن اضافه كنید و اگر حلیم را با شكر میخورید مقدار بسیاركمی شكر هم به آن اضافه كنید و روی حرارت كمی هم بزنید تا حلیم شما كشدار شود و به اصطلاح خوب جا بیقتد!

دیگر نکات:

۱-واژه حلیم از حلم می آید یعنی صبر!پس بدانید هرچه بیشتر این غذای خوشمزه را بپزید دلپذیرتر و لذیذتر خواهد شد.

۲-گندم را به روش پوست كنده و سفید و سالم انتخاب كنید تا موقع پخت زیاد اذیت نشوید.

۳-میتوانید حلیم را با مرغ هم بپزید كه تحت این شرایط لحظه كمتری برای كشدار شدن غذا نیاز دارید(با این وجود خیلی غذای خوشمزه ای نخواهید داشت!)

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات