کد خبر : 35314
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۱۰
6 views بازدید

انتقاد مرغداران به تصمیم دولت

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه انتقاد مرغداران به تصمیم دولت. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ها: رضا ترکاشوند با اشاره به اینکه در ۲۵ روز قبلی بیننده نوسانات هزینه در کالا تخم مرغ بودیم اضافه کرد: از هفته قبلی به منظور مدیریت مارکت و کنترل نوسان هزینه با استناد به […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه انتقاد مرغداران به تصمیم دولت. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: رضا ترکاشوند با اشاره به اینکه در ۲۵ روز قبلی بیننده نوسانات هزینه در کالا تخم مرغ بودیم اضافه کرد: از هفته قبلی به منظور مدیریت مارکت و کنترل نوسان هزینه با استناد به مصوبه تنظیم مارکت تخم مرغ با هزینه هر شانه یازده هزار و ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار توزیع شد که این رفتار باعث کاهش نسبی هزینه این کالا در مارکت شده است.

وی گفت: اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار هر شانه تخم مرغ را با هزینه یازده هزار و ۳۰۰ تومان در دست غرفه داران قرار می دهد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار اضافه کرد: نیاز هر روزه شهر تهران ۲۰۰ تن تخم مرغ است که هم اینک ۴۰ تن از این میزان در میادین میوه و تره بار با هزینه مصوب تنظیم مارکت و بخشی دیگر ازجانب این اتحادیه و تولید کنندگان تخم مرغ بصورت مستقیم معرفی می شود.

ترکاشوند گفت: معرفی تخم مرغ با هزینه مصوب تنظیم مارکت باعث کاهش التهاب مارکت این کالا شده است.

وی تاکید کرد: در هفته آتی با استناد به گسترش جوجه ریزی و تولید در مرغداری های مرغ تخم گذار و گسترش میزان معرفی به مارکت روند کاهش هزینه تخم مرغ را بیننده خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار گفت: هم اینک ماهانه ۷۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود از اینرو سخت و کمبودی برای تامین نیاز مارکت نداریم.

برای شما هم جالب است؟ :  منفعت ویژه دولت در اخذ مالیات مقطوع از اصناف

ترکاشوند اضافه کرد: در نیمه دوم امسال میزان تولید تخم مرغ به ۸۰ هزار تن خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه هزینه تخم مرغ در مقایسه با سالهای قبلی گسترش یافته است، گفت: هزینه تخم مرغ در مرغداری حدود ۴۸۰۰ تا ۴۹۰۰ تومان است که هزینه حقیقی این کالا است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار اضافه کرد: هر سال با شروع فصل گرم تولید کنندگان به دلیل کاهش تقاضا زیان می دادند با اینحال امسال با حقیقی شدن هزینه زیانی نیست.

ترکاشوند به علاوه از طرف دیگر پیرامون صادرات تخم مرغ گفت: هم اینک ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات تخم مرغ نداریم و صادرات انجام می شود، با استناد به شرایط تقاضا در مارکت داخل میزان صادرات محدود است.

وی به علاوه از طرف دیگر از صدور مجوز دولت برای واردات تخم مرغ به کشور انتقاد کرد و اضافه کرد: به دلیل آنکه اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار مسئول تنظیم مارکت است مطرح می کنم که هیچ کمبودی نداریم و باور داریم این رفتار به مارکت آسیب می زند.

مدیر کل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار گفت: به تصمیم دولت انتقاد داریم چون در این چند سال که در مارکت حضور داشتیم و مدیریت کردیم انتظار داشتیم نظر اتحادیه قبل از صدور مجوز واردات مقرر کرده شود.

ترکاشوند اضافه کرد: باید قبل از هر تصمیمی ملاحظات ضروری برای تولید کنندگان رعایت شود همزمان با اینکه صادر کننده تخم مرغ هستیم مجوز واردات باعث ورود سوء استفاده کنندگان در این شرایط می شود.

وی تاکید کرد: با استناد به مسئولیت اتحادیه در تنظیم مارکت تخم مرغ ضروری است حتی اگر نیاز به واردات باشد مطمئناً این رفتار می بایست از جانب اتحادیه انجام شود و مدیران باید با ما هماهنگ باشند خللی در تولید داخل ایجاد نشود.

برای شما هم جالب است؟ :  وزارت نفت از زنجانی درخواست ضرر و زیان کرد

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات