کد خبر : 24123
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
7 views بازدید

اگر می‌ خواهید مدیر موثری باشید…

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه اگر می‌ خواهید مدیر موثری باشید… . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. آنها از سبک‌ها و ترفندهای مدیریتی بسیاری برای تحقق این خواسته استفاده می‌کنند که گاهی اوقات دلیل موفقیت و کامیابی آنها و گاه باعث پایین پرسش رفتن موقعیت و حیثیت کاری آنها می‌شود. با استناد به […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه اگر می‌ خواهید مدیر موثری باشید… . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

آنها از سبک‌ها و ترفندهای مدیریتی بسیاری برای تحقق این خواسته استفاده می‌کنند که گاهی اوقات دلیل موفقیت و کامیابی آنها و گاه باعث پایین پرسش رفتن موقعیت و حیثیت کاری آنها می‌شود. با استناد به این شرایط عده ای از اعمال و اصول امتحان شده نیز وجود دارند که به خوبی آزموده شده و نتایج درخشانی را به بار آورده‌اند. پیشتر به ۱۰ مورد از قبل نهاد‌های کاربردی و موثر برای مدیرانی که می‌خواهند موثر و تعیین‌کننده باشند اشاره شده است.

۱) هدف‌های عملی و شفافی را برای خود و دیگران تعریف کنید. هدف‌گذاری درست و شفاف برای خود و کارکنان از اولین گام‌هایی است که هر مدیر درستی باید آن را انجام دهد. حداکثرسازی سود، به حداقل رساندن ریسک‌ها و مخاطرات و رعایت اصول اخلاقی در کار و توجه به مسوولیت اجتماعی می‌تواند از اهداف بنیادین هر مدیری به حساب آید.

۲) اهداف مطرح شده از جانب سازمان را به یکسری ارزش‌های گروهی مبدل کنید. اهداف نوشته شده از جانب هیات‌مدیره و مدیران محشر‌مقام سازمان چیزی شبیه به به میوه‌ای خام و نرسیده هستند که باید به وسیله کارکنان به پختگی و کمال برسند و برای این کار باید به شکل یک سری ارزش‌های قابل فهم و ملموس درآیند و این وظیفه مدیر است که اهداف و ارزش‌های سازمانی را برای کارکنان قابل فهم و دوست داشتنی کند.

۳) اهداف تعیین شده را به سرعت اجرایی کنید. به محض اینکه اهداف سازمانی به وسیله سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان سازمان تعیین و ابلاغ شدند باید به سرعت و بدون هیچ مکثی به مرحله اجرا درآیند، چرا که در صورت بروز وقفه بین لحظه تعیین اهداف و اجرای آنها احتمال بی اثر شدن یا بی‌خاصیت شدن آنها گسترش می‌یابد. از اینرو یکی از کارکردهای اصلی مدیران عبارت است از ایجاد شوق و انگیزه پیوسته در نیروی انسانی سازمان برای تحقق به هر میزان سریع‌تر اهداف.

برای شما هم جالب است؟ :  آدم های بدبین، آنقدرها هم بد نیستند!

۴) با همه کارکنان رابطه پیوسته و صمیمانه داشته باشید. یکی از حقیقت‌های جهان مدیریت امروز این است که کارکنان هر کمپانی یا سازمانی در بیشتر مواقع و به‌طور فزاینده‌ای سوالاتی در فکر دارند که در جستجوی جواب‌های قانع کننده‌ای برای آنها می‌گردند و این وظیفه مدیران است که به این پرسش‌ها و ابهامات جواب بگویند. یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای هر سازمانی این است که سوالات پرشماری در فکر و زبان کارکنانش وجود داشته باشد که بی‌جواب مانده‌اند. وجود ارتباطات فراگیر و دائمی بین پرسنل و مدیران می‌تواند از بسیاری از مساله‌ها و سوءتفاهم‌ها جلوگیری به کرد.

۵) با کارکنانتان مانند همسفرانی رفتار کنید که در سفری مهم و رویایی با شما همسفرند. یکی از مشکلات اصلی در شکل‌گیری روابط مطلوب و انسانی بین مدیران و کارکنان در وجود نوعی احساس جدایی و ناهماهنگی بین آنها ریشه دارد به طوری که اغلب کارکنان گمان می نمایند مدیران مافوق‌شان در جهان دیگری سیر می‌کنند و اهداف متفاوتی را در سر می‌پرورانند. برای ممانعت از شکل‌گیری چنین احساسی به اشتراک کارکنان باید مردم را به روش تمام و کمال قانع کرد که آنها نیز همراه با مدیران اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند و در راه رسیدن به اهداف سازمان همه با هم همسفر هستند.

۶) با تمام مدیران سازمان هماهنگ و در رابطه باشید. وجود هماهنگی و همسویی بین مدیر یک بخش و دیگر مدیران سازمان از قبل نیازهای اصلی موفقیت مدیران منابع انسانی در رفتار به وظایفشان به شمار می‌آید، چرا که هر مدیری از بسیاری جهات با اسم حلقه اتصال بین کارکنان و مدیران رفتار می‌کند که توانایی دارد دستورات و فرامین را به بهترین نحو به مقصد رسانده و بازخوردها را نیز به طرف دیگر منتقل سازد.

برای شما هم جالب است؟ :  حمله اسپانیایی ها به مارکت فست فود ایران

۷) در شبکه‌های حرفه‌ای مدیران عضو شوید. هر مدیری نیازمند آن است که معلومات و دانسته‌های خود را به روز کند و از آزمایشات دیگر مدیران برخوردار شود. به این دلیل ضروری است که شبکه‌های حرفه‌ای و بزرگی از مدیران باتجربه و موثر تشکیل شود که در آنها مردم اقدام به سهیم کردن همدیگر در آزمایشات و دانسته‌های خود می‌کنند. این رفتار می‌تواند از بروز بسیاری از اشتباهات و اتخاذ تصمیمات نادرست از جانب آنها جلوگیری به کرد.

۸) هیچ گاه همه اسرار حساس سازمان را برای کارکنان بازگو نکنید. عده ای از مدیران به اشتباه گمان می نمایند که به پخش کردن همه معلومات کمپانی یا سازمان با کارکنان می‌تواند حس هم کاری و دلسوزی آنها با سازمان را تحریک و تقویت کند در شرایطی که این رفتار شدیدا نادرست است و در اغلب موارد نتیجه معکوس به بار می‌آورد چرا که اعتماد کارکنان به سازمان را از بین می‌برد و آنها را درمقایسه با آتی خود و کمپانی دچار تردید و نگرانی می‌کند.

۹) به قوانینی که خود وضع کرده‌اید پایبند باشید و آنها را در همه حال به اجرا درآورید. مدیران از بسیاری جهات جدی ترین الگو و سر مشق کارکنان سازمان به حساب می‌آیند و ناگفته پیداست که رفتار کردن آنها به وظایف و رعایت قانون های و مقررات سازمان می‌تواند دیگر کارکنان را نیز به این سمت سوق دهد. عدم پایبندی مدیران به قانون های و ارزش‌های معرفی شده از جانب سازمان نتیجه‌ای غیر از قانون گریزی و پایین پرسش رفتن حیثیت سازمان به بار نخواهد آورد.

برای شما هم جالب است؟ :  9 شیوه برای این که حرف‎تان را به کرسی بنشانید

۱۰) با کارکنانتان رابطه بسیار دوستانه و صمیمانه برقرار نکنید. اگر چه در تمام مقالات وکتب مدیریتی بر ایجاد رابطه دوستانه و تولید کننده با کارکنان تاکید شده است، با اینحال باید دانست که این رابطه دوستانه اگر از حد معمول فراتر رود و حالت افراطی به خود بگیرد می‌تواند شدیدا خطرناک شود. هیچ مدیری نمی‌تواند به سادگی و بدون تعارف به دوستان صمیمی‌اش دستور بدهد و معمولا دوستان صمیمی کمتر دستورات و فرامین کاری همدیگر را جدی می‌گیرند که چنین امری در باب رابطه بین مدیر و زیردستانش یک فاجعه است. از اینرو رعایت فاصله پذیرفتنی بین مدیران با کارکنان امری ضروری و حیاتی در پیشبرد اهداف سازمان محسوب میشود.

ایران پی پر امیدوار است خبر اگر می‌ خواهید مدیر موثری باشید… مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات