کد خبر : 18190
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
13 views بازدید

این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند   کمتر کسی است که در طول زندگی‌اش یک‌بار به انجام حجامت به‌صورت جدی فکر نکرده باشد بخصوص اگر بیماری مخصوصی بدنش […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند

 

کمتر کسی است که در طول زندگی‌اش یک‌بار به انجام حجامت به‌صورت جدی فکر نکرده باشد بخصوص اگر بیماری مخصوصی بدنش را آزار دهد یا برای مبتلا شدن به گروهی از بیماری‌ها پیوسته نگران باشد تحت این شرایط خیلی از ما یکی از جدی ترین گزینه‌هایی که در فکر‌مان می‌آید حجامت و زالو انداختن و دیگر موارد درمانی مرتبط با طب سنتی است.برای این‌که پیرامون حجامت بیشتر بدانیم پای صحبت‌های خانم دکتر نفیسه حسینی‌یکتا، کارشناس طب سنتی و مدیرعامل انجمن علمی طب سنتی ایران نشسته‌ایم و ایشان در این عرصه با ما سخن گفته است.

 

حجامت چند نوع است؟حجامت دو نوع دارد حجامت خشک و حجامت‌تر

 

چه اختلاف‌هایی با هم دارند؟
حجامت خشک که امروزه به اسم بادکش انداختن شهرت دارد در حقیقت حرکت دادن خون به سوی یک ناحیه بدن است که بادکش روی آن قرار داده شده است. بدون آن‌که خون را خارج کنیم با این وجود حجامت‌تر به معنی خروج خون با تیغ زدن به سطح پوست بعد از گذاشتن بادکش است.عده ای گمان می نمایند حجامت برای همه ضروری است، آیا این تعبیر خوبی است؟

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده مطمئنا نادرست است، تشخیص نیاز فرد به حجامت تنها باید به وسیله طبیب خبره و آگاه در عرصه طب سنتی انجام شود و اگر صحیح تشخیص داده شود می‌تواند در پیشگیری و درمان عده ای بیماری‌ها کمک کند با این وجود اگر بدون توجه به شرایط ضروری انجام شود متضمن ضررهایی برای بیمار خواهد بود.

برای شما هم جالب است؟ :  شیوه های خانگی از بین بردن ترک کف پا

 

حجامت برای چه افرادی ممنوع است؟
توجه به سن بیمار مهم است انجام حجامت پایین دو سال و بالای ۶۰ سال بجز در موارد ضروری براساس نص صریح منابع اصیل طب سنتی ایران ممنوع است.توجه به توان فرد، مزاج کلی و عضوی بیمار هم نکات قابل تاملی است که در پیش نهاد به حجامت باید مقرر کرده شود که نتیجه گیری تمام این فاکتورها نیاز تحت پوشش به این مکتب درمانی دارد.

 

همان‌طور که اشاره کردید رواج بسیار زیاد حجامت در جامعه منجر شده است که در اذهان عمومی این باور غلط شکل بگیرد که این شیوه درمانی بطور کلی بی‌اخطار و پیوسته سودمند است. همزمان با اینکه این‌طور نیست و همان‌طور که می‌توان با دقت نظر از آن سود جست می‌تواند برای عده ای مردم مضر باشد.

 

انجام حجامت آیا از لحاظ روزهای هفته، ماه یا فصل مخصوصی از سال تفاوتی دارد؟
در صورتی که برای فردی مطمئن شدیم حجامت ضروری بوده، خوب است در روزهای شانزدهم و هفدهم ماه قمری انجام شود و انجام آن در ساعات روز بهتر از ساعات شب است.

 

بیشترین فصلی که در آن امکان دارد حجامت ضروری شود فصل بهار است با این وجود این پیش نهاد که همه مردم در بهار به حجامت نیاز دارند پیش نهاد علمی نیست، در بهار هم باید بعد از گرفتن مشورت از کارشناسان امر اقدام کرد. به علاوه از طرف دیگر باید توجه داشته باشیم که حجامت در مراکز درمانی مشهور و سلامتکده‌های طب سنتی ایران انجام شود تا بهمراه نکات بهداشتی ضروری باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته این مردم به هیچ وجه نباید حجامت کنند را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات