کد خبر : 42012
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲
106 views بازدید

بارش باران در ۵ استان شمالی کشور

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون بارش باران در ۵ استان شمالی کشور که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم. خبرگزاری ها: احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار پیرامون موقعیت جوی سه روز آتی کشور اظهار کرد: امروز غالب نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت و تنها بخشهایی از آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان با بارشهای […]

در باب اخبار دسته بندی نشده امروز مقاله ای داریم پیرامون بارش باران در ۵ استان شمالی کشور که مطالعه آن را به شما پیش نهاد میکنیم.

خبرگزاری ها: احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار پیرامون موقعیت جوی سه روز آتی کشور اظهار کرد: امروز غالب نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی خواهند داشت و تنها بخشهایی از آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان با بارشهای پراکنده باران مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه از فردا بیننده نفوذ جریانات خنک شمالی خواهیم بود، اضافه کرد:‌ در روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی دما (بین سه تا پنج درجه)، گسترش ابر، رگبار باران، وزش باد و رعد و برق در سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، بخشهایی از اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی کشور شرح داد: شدت بارشها روز یکشنبه در استان گیلان خواهد بود؛ دریای خزر نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج پیش‌‌بینی شده است.

وظیفه پیش نهاد کرد: مسافران شهرهای شمالی کشور لحظه اسکان و برپایی چادر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیلها احتیاط ضروری را به‌طور جد انجام دهند تا از خطرات ممکن جلوگیری شود.

وی اظهار کرد: در بعدازظهر روز دوشنبه نیز بخشهایی از فارس، بوشهر و هرمزگان با گسترش ابر مواجه خواهند شد که احتمال بارش باران پراکنده نیز خارج از فکر نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه انتهای وقت روز یکشنبه و دوشنبه سرعت باد در بخشهایی از استان خوزستان گسترش می‌یابد، گفت: از انتهای یکشنبه و دوشنبه، گسترش سرعت وزش باد و پدیده گرد و خاک در استان خوزستان ایجاد خواهد شد.

برای شما هم جالب است؟ :  راه حل‌های خانگی برای توقف خونریزی بینی

به گفته وظیفه، طی سه روز آتی پدیده غالب در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل، وزش باید شدید و احتمال گرد و خاک خواهد بود.

وی، شهرکرد با دمای ۶ درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۸ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقطه کشور دانست و اظهار کرد: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به ۳۴ درجه بالای صفر رسید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات