کد خبر : 19911
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
8 views بازدید

با بهترین سیستم عامل های تلویزیونی ۲۰۱۷ آشنا شوید

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله با بهترین سیستم عامل های تلویزیونی ۲۰۱۷ آشنا شوید را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. وب‌سایت سخت افزار – امیرحسین آریایی: نمایشگرهای هوشمند از سال ۲۰۱۳ به بعد راه خود را به خوبی پیدا کردند؛ تا قبل از آن […]

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله با بهترین سیستم عامل های تلویزیونی ۲۰۱۷ آشنا شوید را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

وب‌سایت سخت افزار – امیرحسین آریایی: نمایشگرهای هوشمند از سال ۲۰۱۳ به بعد راه خود را به خوبی پیدا کردند؛ تا قبل از آن تنها بیننده تلویزیون هایی بودیم که با اتصال USB Flash ها و یا رابطه بلوتوث با تجهیزاتی مانند تلفن های قابل حمل، اسم هوشمند را به خود گرفته بودند. با اینحال این موقعیت به مرور تغییر کرده و سخت افزار همراه با نرم افزار افزایش یافت. هم اینک بیننده تلویزیون هایی در مارکت هستیم که فرق چندانی با یک رایانه متوسط ندارند! امروزه در لحظه خرید یک تلویزیون هوشمند اولین مسئله ای که به خاطر مصرف کنندگان ورود می کند، سیستم عامل است.

 

 

سیستم عامل های تلویزیونی امروزه حرف اول را در کارایی یک تلویزیون هوشمند خواهند زد. در قبلی برندها از سیستم عامل های ویژه خود سود می دریافت کردند که عمدتا نیز به وسیله همین کمپانی ها دیزاین می شد. این سیستم عامل ها بر پایه “کدهای لینوکس” نوشته می شدند که این عادت بعدها نیز در سیستم عامل های امروز تکرار گشت. به طرز حتم برای خرید یک تلویزیون هوشمند نیازمند بررسی دقیق و کامل سیستم عامل آن بوده و ما نیز این نوشته را برای کمک به هر میزان بیشتر به شما علاقه مندان تکمیل کرده ایم. این نوشته به طرز ویژه و طی بررسی های به رفتار آمده از تازه ترین OS های موجود در مارکت تهیه شده است. این شما و این هم برترین سیستم عامل های تلویزیونی به انتخاب “تارنما سخت افزار”.

Samsung TIZEN

اولین سیستم عامل سامسونگ را با اسم Smart Hub می شناختیم که محیطی هوشمند از اپ ها، اتصالات ذخیره سازهای جانبی و رابطه های بدون سیم با گوشی و تبلت های هوشمند را محیا می کرد. سامسونگ از همان ابتدا سرورهای ویژه خود را ایجاد کرده و با این کار ضمن گسترش سرعت، باعث بالا رفتن امنیت شد. این تولیدکننده کره ای در سال ۲۰۱۵ و همزمان با معرفی سری تازه نمایشگرهای کوانتومی (SUHD)، سیستم عامل ویژه خود با اسم TIZEN را معرفی کرد. تایزن سیستم علتی ست که مانند اندروید می تواند بر روی گجت، موبایل، تبلت و نمایشگرهای هوشمند نصب گردد.

 

با اینحال به ذهن خطور می کند موفق ترین بخش آن همانا استفاده بر بر روی تلویزیون بوده است. سامسونگ در جستجوی سیستم عاملی بود که بهره برداری از سخت افزار را به حداقل برساند و حاوی کارایی بالا در عرصه Multitasking باشد؛ چرا که این سیستم عامل می بایست در لحظه اجرای تلویزیون اجرا شده و به علاوه از طرف دیگر غیر از سیستم عامل، کاربردهای دیگری را پردازش نماید. با این وجود سیستم عامل تایزن برای نمایشگرهای این تولیدکننده در نظر گفته شد. این سیستم عامل هم اینک به وسیله پردازشگر های ۴ و ۸ هسته ای سامسونگ هندل می گردد.

برای شما هم جالب است؟ :  برترین گوشی‌هایی که بی صبرانه منتظرشان هستیم

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

در تایزن آیکون ها کارکرد خود را به یک نوار داده اند که در پایین تلویزیون قرار می گیرد. با فشردن کلید Home یک نوار کلی در پایین تلویزیون ایجاد می گردد که بخش منابع ورودی (Source)، تنظیمات و بخش هوشمند قرار دارند. به علاوه از طرف دیگر در انتهای این نوار نیز آیکون مرورگر (Browser) جای گرفته شده است. سامسونگ در تایزن اتصالات ورودی را برای ابزارهای ذخیره سازی افزایش بخشیده است و این سیستم عامل می تواند تا چند ذخیره ساز مانند فلش درایو و یا هارد اکسترنال را همزمان شناسایی و پیکربندی نماید. در صورت اتصال ذخیره ساز ها، یک بخش نیز برای آنها مقرر کرده می شود. این سیستم عامل از شبکه های پخش آنلاین مانند NETFLIX با دقت ۴K خدمات رسانی کرده و از کدک های HEVC نیز خدمات رسانی می کند. سامسونگ به علاوه از طرف دیگر بخش هایی را به تایزن اضافه است که نرم افزارهای پیشنهادی، پر استفاده ترین ها در کشور مورد بهره برداری، برترین ها و… را به مصرف کنندگان توصیه می دهد. این سیستم عامل توانایی اتصال ماوس و کیبورد را نیز داراست.

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

یکی از مهمترین خصوصیت های آن را می توان در اتصال به سامانه هوشمند منازل (Smart Home) دانست. سامسونگ در سالهای واپسین با هم کاری تولید کنندگان سخت افزارهای هوشمند سازی منازل، این امکان را به نمایشگرهای خود آورده است که مصرف کنندگان از روش سیستم عامل تایزن قادر به مدیریت و کنترل آنها شوند. از کنترل چراغ های منزل گرفته تا درب پارکینگ و سامانه های تهویه منزل و… را می توان در این بخش مدیریت نمود. سامسونگ در سیستم عامل تایزن بخش های گسترده ای را با نیت همراه سازی با تلفن های قابل حمل، تبلت، گجت، نوت بوک و … بوجود آورده است. در ابتدا می توان به بلوتوث اشاره نمود؛ به وسیله بلوتوث می توان گزینه ای را اکتیو کرد که بعد از اتصال به تلفن های قابل حمل و تمامی ادوات تجهیز به بلوتوث، صدای آنها از بلندگوهای تلویزیون خارج شده و یا حتی آن را از روش کنترل تلویزیون کنترل نمود. در عین حال نیز می توان نمایشگر را خاموش کرد! سامسونگ چند نرم افزار ویژه (اپ) را برای تبلت و موبایل های موبایل های اندروید و ios تهیه کرده است که اتصال آنها به تلویزیون را ساده می کند. به علاوه از طرف دیگر می توان محتوای پخش شده از تلویزیون را بر روی موبایل های هوشمند و یا بلعکس مشاهده کرد.

 

معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017) 

معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)


LG WEB OS

دومین کمپانی کره ای که اسم آن در لیست برترین سیستم عامل های تلویزیونی قرار دارد، ال جی (LG) است. ال جی بعد از تهیه WEB OS از HP، پیشرفت آن را شروع کرده و بالاخره در سال ۲۰۱۵ بیننده ورود اولین تلویزیون هایی بودیم که از این سیستم عامل سود می بردند. این سیستم عامل در عده ای از تولیدات HP مانند Palm Pixi نیز مورد بهره برداری قرار گرفته بود و LG وب ایشان اس را غیر از تلویزیون، در تبلت و چند نمونه از موبایل های هوشمند نیز به کار گرفت. هم اینک تازه ترین ورژن این سیستم عامل تلویزیونی با اسم WEB OS 3.5 اخیرا معرفی شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  نقد و بررسی بازی Syberia 3؛ نفرین ورژن‌ی سوم!

 

WEB OS نیز حاوی نوار وظیفه است که کارایی آن را گسترش می دهد. این سیستم عامل نیز توانایی بروزرسانی را داراست با اینحال در تجربه های عدم معرفی برای نمایشگرهای قدیمی تر به دلیل بهره برداری از سخت افزار ضعیف تر نیز وجود داشته است. در WEB OS 3.5 نوار وظیفه به روش طولی در تلویزیون نمایش داده می شود. یک هاب تازه برای نشان دادن ورودی ها مانند HDMI مقرر کرده شده است. این سیستم عامل با تمامی پخش کننده های آنلاین مانند Netflix, Amazon, YouTube و Google Play TV سازگاری کامل دارد. به علاوه از طرف دیگر فروشگاه یا سرور ویژه ال جی نیز در دست مصرف کنندگان قرار داده شده است.

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

یکی از مهمترین خصوصیت هایی که در LG WEB OS می باشد سهولت در استفاده و عدم سختی در فراگیری کاربردهای آن است. ریموت کنترل های ال جی که این تولیدکننده اسم جادویی (Magic Remote) را بر روی آنها نهاده است، حاوی غلطتک و کلید فراخوانی هستند که به روش یک ماوس رفتار کرده و به سرعت محیط هوشمند را صدا خواهد زد. LG WEB OS نیازی چندانی به سخت افزارهای بسیار توانمند ندارد و این به خودی خود یک مزیت بزرگ است. LG WEB OS ممکن است در عرصه رابطه با محیط های خارجی یک پله از TIZEN عقب تر باشد، با اینحال در قسمت اپ ها چیزی از آن کم ندارد. LG WEB OS نیز با استناد به زبان برنامه نویسی لینوکس و به عبارت ساده تر با بهره برداری از هسته لینوکس دیزاین شده است. ال جی مطرح کرده است که در WEB OS 3.5 سرعت این سیستم عامل تا ۴۰% گسترش داشته است که یکی از دلایل آن بهره برداری از سخت افزارهای سریع تر است. به علاوه از طرف دیگر ال جی برای سهولت در دسترسی به شبکه های پخش آنلاین، کلید های ۱ تا ۳ را به روش Shift دیزاین کرده است که حاوی دو کاربری هستند. ال جی که تا قبل از این ماژول های رابطه بدون سیم خود مانند بلوتوث را از کمپانی Broadcom تامین می کرد، اخیرا کمپانی MediaTek را جانشین آن کرده است.

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)
به علاوه از طرف دیگر این تولیدکننده توانایی Magic Sound Tuning را به این OS اضافه است که کالیبراسیون هوشمند صدا را از روش سنسورهای قرار گرفته بر روی ریموت کنترل انجام می دهند. سیستم عامل WEB OS 3.5 هم اینک از تصویر برداری و پخش ویدیو های ۳۶۰ درجه ای نیز خدمات رسانی کرده و آنها را نمایش می دهد. سیستم عامل WEB OS از کمپانی ال جی دومین سیستم عامل برتر تلویزیونی در جهان است.

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

 
Google Android TV

چه چیزی بهتر از آنکه یکی از پرطرفدار ترین سیستم عامل های جهان راهی نمایشگرها گردد؟ کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۴ و در جریان کنفرانس ویژه خود (I/O) برای بار نخست سیستم عامل اندروید تی وی را معرفی کرد. این سیستم عامل در راستای تلاش های این تولیدکننده برای معرفی یک سیستم عامل با کارایی بالا در نمایشگرهای هوشمند معرفی شد.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین بازی های اندرویدی سال 2017

 

سیستم عامل اندروید تی ایشان هم اینک به وسیله برندهایی مانند سونی، هایسنس، تی سی ال، پاناسونیک، فیلیپس و… مورد بهره برداری قرار می گیرد. به توجه به آنکه پیشرفت سیستم عامل اندروید تی وی به طرز ویژه در دست گوگل است، با اینحال تولید کنندگان تلویزیون نیز سهم بزرگی را در این بخش دارا هستند؛ ایجاد زیرساخت های ضروری جهت استفاده و بروزآوری تمام و کمال این OS از نمونه وظایفی است که بر عهده آنها است. از نمونه مهمترین خصوصیت هایی که می توان در سیستم عامل Google Android TV بدان پرداخت توانایی بهره برداری از اپ هایی است که در سیستم عامل اندروید نیز موجود است.

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

با اینحال یک مسئله مهم با استناد به این شرایط می باشد که باید بدان پرداخته شود؛ پیشرفت و کاربردهای این سیستم عامل تماما به تولید کنندگان تلویزیون وابسته است؛ با اسم مثال سونی کارنامه درخشانی را در این عرصه به جای نگذاشته است. گوگل ورژن های تازه این سیستم عامل را دقیقا مانند اندروید ساده ارتقاء می دهد. با اسم مثال هم اینک تازه ترین ورژن از سیستم عامل اندروید تی وی با اسم Android TV 7.0 نوقا در معرض تولید کنندگان قرار گرفته است. گوگل نیز پیوسته در پی افزایش های این سیستم عامل است؛ به طوری که امروزه می توان از Google Play و Google Store نیز در آن استفاده کرد. غیر از فروشگاه های گوگل، حتی می توان فیلم هایی را از فروشگاه های آنلاین آن کرایه کرد. این سیستم عامل هم اینک در اتومبیل ها نیز استفاده می شود.

 

 معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)
از نمونه دیگر قابلیت های خوب آن می توان به اتصال خوب ذخیره سازهای جانبی اشاره نمود. به علاوه از طرف دیگر حافظه داخلی تلویزیون هایی که از اندروید تی وی استفاده می نمایند نیز بسیار خوب است. با اسم مثال این مقدار هم اینک در نمایشگرهای Sony برابر با ۱۶ GB است که بیشترین حافظه داخلی در نمایشگرها است. و با اینحال سازگاری با کنسول بازی XBOX، دسترسی به بازی های اندرویدی، بهره برداری از سامانه های هوشمند جستجوی صوتی، بهره برداری از تعداد بسیار فراوانی اپ، بهره برداری از اپ های پخش آنلاین محتوا مانند یوتیوب و نت فلیکس و… نیز از نمونه دیگر قابلیت های این سیستم عامل است. اندروید تی ایشان در سال واپسین افزایش بسیار سریع و درخور توجهی را نمایش داده است.

معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017)

 

معرفی بهترین سیستم عامل های تلویزیونی در جهان (2017) 

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی و دیجیتال آن از نمونه مقاله با بهترین سیستم عامل های تلویزیونی ۲۰۱۷ آشنا شوید مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات