کد خبر : 18127
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
13 views بازدید

با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید

خبر جالب با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. وبسایت تابناک با تو: درخت مانچینیل Manchineel در تمامی ایالت فلوریدا، آمریکای میانه و سواحل دریای کارائیب  و  اغلب جاهای حاره ای دنیا می روید. مانچینیل خطرناک ترین درخت دنیا اسم گذاری شده. برای در امان ماندن از خطرات این درخت خوب است که […]

خبر جالب با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید را قادر اید پیشتر بخوانید و با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

وبسایت تابناک با تو: درخت مانچینیل Manchineel در تمامی ایالت فلوریدا، آمریکای میانه و سواحل دریای کارائیب  و  اغلب جاهای حاره ای دنیا می روید. مانچینیل خطرناک ترین درخت دنیا اسم گذاری شده. برای در امان ماندن از خطرات این درخت خوب است که حتی به فاصله ی ۹ متری آن هم نزدیک نشوید.
 

 
در زمانهای قبلی مردم بومی این درخت کشنده را کشف کردند، آنها از شیره ی سمّی درخت بر ضد دشمنان خود بهره می بردند. ساکنان بومی کارائیب با عصاره ی این درخت تیرهای خود را زهرآگین می کردند و یا با ریختن برگ های آن در منابع آب، دشمنانشان را مسموم می نمودند.
 

با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید

 
هرگونه رابطه با اجزای این درخت از نمونه شیره ی آن دلیل سوختگی شدید پوستی می گردد، اگر در لحظه ریزش باران پایین این درخت ایستاده باشید، عصاره و مایعات ناشی از آن که حاوی ترکیب phorbol است امکان دارد دلیل سوختگی کامل بدن شود و رنگ آمیزی خودروهای پارک شده در پایین این درخت سمی بعد از ریزش باران شدیدا  آسیب می بیند و کنده می شود.
 

با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید

 
میوه ی مانچینیل شبیه به سیب است که به آن “سیب مرگ” می گویند و سمی و کشنده است. به توجه به اینکه میزان سم موجود در سیب کمتر از شیره ی آن است با اینحال خوردن آن نیز اخطار بزرگی برای زندگی انسان ها به حساب می آید.  خوردن میوه ی مانچینیل دلیل تاول زدن دهان، تورم گلو، و مشکلات مختلف در ابزار هاضمه و متورم شدن آن می گردد.
 

با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید

 
استنشاق دود ناشی از سوختن چوب این درخت نیز عوارض جانبی مثل سرفه، التهاب حنجره، و التهاب ریه ها و حتی نابینایی را در جستجوی دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  تیپ و استایل تازه زنان مهماندار در عربستان (تصویر)

از درخت مانچینیل در کتاب رکوردهای گینس با اسم خطرناک ترین درخت دنیا گفته شده است، حتی لباس های محافظتی هم گاهی قادر نیستند مانع از آسیب ها و خطرات  این درخت باورنکردنی شوند.
 

با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید

 
درختان مانچینیل در سواحل دریای کارائیب می روید و شاخ و برگ ها ی انبوه آن نمای ساحل را می پوشانند. پس اگر فردی برای تعطیلات به جزایر کارائیب می رود می بایست از این درخت و سیب های کشنده اش دوردستی کند.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار با مزه ای که برای شما گردآوری میکند و از نمونه خبر با خطرناکترین درخت دنیا آشنا شوید موردپسند شما دوستان عزیز و همراهان واقع شود. در نظر داشته باشید شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات