کد خبر : 35948
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۵۵
6 views بازدید

با شوهر درونگرایتان چه کنید؟

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم با شوهر درونگرایتان چه کنید؟ .با ما باشید. برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: مردها برونگرا هستند و زنها درونگرا. زنها از گفتگوهای صمیمانه لذت می‌برند و عاشق مورد استقبال واقع شدن، رو در رو مقابل یک نفر هستند، همزمان با اینکه مردها با احساسات عمیق چندان میانه‌ای ندارند و […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم با شوهر درونگرایتان چه کنید؟ .با ما باشید.

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: مردها برونگرا هستند و زنها درونگرا. زنها از گفتگوهای صمیمانه لذت می‌برند و عاشق مورد استقبال واقع شدن، رو در رو مقابل یک نفر هستند، همزمان با اینکه مردها با احساسات عمیق چندان میانه‌ای ندارند و بیشتر گروه‌‌ها و جمع‌های بزرگ را می پسندند، درست است؟ برونگرایی و درونگرایی، خصوصیت‌های شخصیتی است، خصوصیت‌های مرتبط به جنسیت.

 

درونگراها چه زن و چه مرد، درگیر احساسات و افکار خودشان هستند همزمان با اینکه برونگراها معاشرتی‌اند و به تعاملات و رفتارهای اجتماعی توجه دارند. از این جهت زنان برونگرا امکان دارد در برخورد با شوهران درونگرای خود، دچار مسائلی بشوند که ممکن است در رابطه‌ی مرد برونگرا و زن درونگرا، چندان پررنگ نباشد. پس اگر زنی برونگرا هستید که همسری درونگرا دارید بخوانید:

 

 

شما می‌گویید: «از لباس جدیدم خوشت می‌آید؟»

ایشان بیان می کند:«بله»

شما می‌شنوید: «این زشت‌ترین لباسی است که تا این لحظه دیده‌ام. تو در این لباس درست مانند یک اسب آبی می‌شوی!»

چیزی که ایشان فکر می‌کند به شما گفته است:«این لباس خیلی به تو می‌آید، زیباست و در این لباس دلچسب شده‌ای، تو به هر میزان بپوشی دلچسب هستی!»

درونگراها به توجه به اینکه در بیشتر مواقع همان احساسی را دارند که یک برونگرا دارد، با اینحال نمی‌دانند چگونه احساس خود را بیان کنند و یا اصلا احساس نمی‌کنند ضروری است فکر و احساس و هیجان خود را بروز بدهند. اگر از یک درونگرا سوالی بپرسید که جوابش بله یا نه است، مطمئنا تنها در همین حد جواب خواهید شنید: بله یا نه! پس خوب است پرسش‌تان را جور دیگری مطرح کنید:« نظرت در باب لباس جدیدم چیست؟» یا اینکه سعی کنید نظرش را با پرسیدن پرسش‌های پیاپی به دست بیاورید و ایشان را به صحبت بکشید تا میل و گرایش برونگرای شما هم راضی شود. درونگراها می‌شنوند، پردازش می‌کنند، به فکر فرو می‌روند، جواب کوتاه می‌دهند و از نو به فکر فرو می‌روند.

برای شما هم جالب است؟ :  10 شیوه برای اینکه بفهمیم با فرد خوبی در رابطه ایم!

 

با اینحال برونگراها می‌شنوند، پردازش می‌کنند و جواب می‌دهند. به عبارتی دیگر، درونگراها می‌نشینند و به این گمان می نمایند که چقدر این لباس دلچسب و برازنده است با اینحال برونگراها ابراز می‌کنند که این لباس چقدر دلچسب و برازنده است.

لحظه با هم بودن

وقتی همسرتان بیان می کند فارغ از همه چیز نیاز دارد، منظورش این نیست که به خاطر با شما نبودن، تنهایی را می‌خواهد، حتی تنها به سازماندهی ذهنی و کسب انرژی مجدد نیاز دارد. معمولا بعد از مدت کوتاهی تنها بودن، بهتر از قبل نزد شما برخواهد گشت و انرژی بیشتری برای رابطه بهتر با شما خواهد داشت. همزمان با اینکه برونگراها معمولا در جمع و گروه‌های اجتماعی، شارژ می‌شوند و انرژی می‌گیرند. پس به همسرتان لحظه بدهید تا بتواند توجهی را که به آن نیاز دارید نثارتان کند.

 

 با شوهر درونگرای‌تان چه کنید

پدر و مادری کردن

اینطور فکر نکنید که فرزندان شما از علاقه‌ی پدر به خود بیخبرند صرفا به این دلیل که ایشان علاقه و محبتش را فریاد نمی‌زند. همسر شما رابطه متفاوتی با فرزندانش دارد. هرگز در این رابطه وارد نشوید و سعی نکنید رابطه بزرگ‌تر و عمیق‌تری بوجود بیاورید. فرزندان شما، عشق و مهر پدرشان را درک می‌کنند و نیازی ندارند شما این مسئله را به آنها اثبات کنید.

 

یادتان باشد، درونگرا بودن، ایراد و نقطه ضعف نیست، حتی تنها به این معناست که فرد درونگرا، به طریقی دارای اختلاف رابطه برقرار می‌کند. وقتی پای پدر و مادر بودن به میان می‌آید، اختلاف شخصیتی داشتن یا داشتن زبان‌های دارای اختلاف هیچ ایرادی ندارد. در حقیقت، به نفع بچه‌ها هم هست، چون به آنها این امکان را می‌دهد تا نوع تیپ شخصیتی‌ خودشان را بفهمند و باور کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  با کاهش میل جنسی، از رابطه زناشویی دلسرد نشوید

دورهمی‌های اجتماعی


درونگراها معمولا آدم‌های خجالتی، ساکت، غیراجتماعی و تا حدودی نجوش تلقی می‌شوند. در صورتیکه درونگراها اگر در شرایط خوب قرار بگیرند خیلی هم اجتماعی، پرحرف و صمیمی هستند. درونگرا بودن و خجالتی بودن، دو مسئله‌ی بطور کلی دارای اختلاف است.

 

درونگراها، دورهمی‌های کوچک و صمیمی ِ دوستانه یا خانوادگی را ترجیح می‌دهند. برای اینکه به فر درونگرا کمک کنید تا در جمع‌های بزرگ هم احساس راحتی کند، محیطی برایش درست کنید که به ایشان اجازه دهد راحت باشد و با مردم حاضر در جمع بیشتر آشنا شود. با پرسیدن پرسش‌های گوناگون ایشان را در گفتگوهای‌تان کمپانی دهید و با صحبت پیرامون‌ی ایشان به اشتراک جمع، ایشان را سر شوق بیاورید.

اگر این امکان برای‌تان می باشد کسی را پیدا کنید که فکر می‌کنید همسرتان از صحبت و معاشرت با ایشان لذت می‌برد و این رابطه را شدنی کنید. یکی از بهترین کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که یادتان باشد خودتان باشید، یعنی کنار نکشید و وقتی همسرتان ساکت و در فکر فرو رفته است، کنارش ساکت و آرام ننشینید.

 

ممکن است فکر کنید اگر در کنارش مانند خودش ساکت بنشینید، همسر خوبی هستید، همزمان با اینکه با این کار به احساس ناراحتی‌اش دامن می‌زنید. ایشان دوست دارد به شما خوش بگذرد، بخندید و لذت ببرید. نزدیکش باشید با اینحال عقب نکشید؛ همان زنی باشید که ایشان عاشقش شده بود!

وقتی پای ازدواج با یک درونگرا به میان می‌آید، تمام آن چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که هیچکدام از شما آدم‌های بد یا ایرادداری نیستید، دارای اختلاف بودن مشکلی ندارد. همسرتان  را به خاطر درونگرا بودنش سرزنش نکنید و هرگز دست از «خودتان بودن» برندارید!

برای شما هم جالب است؟ :  اختلاف زن و مرد از لحاظ ساختار ذهنی

لینک مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات