کد خبر : 39809
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
6 views بازدید

با همسر دروغگو چه کنیم؟

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم با همسر دروغگو چه کنیم؟ .با ما باشید. برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: با یک دروغگو ازدواج کرده‌اید؟ اگر اینطور است پس یقینا با بی‌اعتمادی، تلخی و خشم در روابط تان دست و پنجه نرم می‌کنید که دلیل‌شان همین دروغگویی است. این نوشته را بخوانید تا بفهمید با یک […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم با همسر دروغگو چه کنیم؟ .با ما باشید.

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: با یک دروغگو ازدواج کرده‌اید؟ اگر اینطور است پس یقینا با بی‌اعتمادی، تلخی و خشم در روابط تان دست و پنجه نرم می‌کنید که دلیل‌شان همین دروغگویی است. این نوشته را بخوانید تا بفهمید با یک همسر دروغگو به چه نحو باید رفتار کنید. درک اینکه چرا همسرتان به شما دروغ بیان می کند، می‌تواند بسیار دشوار باشد. به علاوه از طرف دیگر وقتی ازدواج می‌کنید پیمان عشق و وفاداری و صداقت با همدیگر می‌بندید. پس چرا در زندگی با همسری روبرو می‌شوید که حقیقت را نمی‌گوید؟

دروغ گفتن می‌تواند حسی شبیه به خیانت ایجاد کند. اگر متوجه دروغگویی همسرتان شدید، باید واکنش خودتان را هم ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید، چون رفتار شما هم می‌تواند احتمال اینکه همسرتان باز هم دروغ بگوید را کم یا زیاد کند.

اگر دلیل دروغگویی همسرتان، خجالت و دوردستی از دردسر باشد یک چیز است و اینکه دلیل دروغگویی ایشان پیشگیری از درد و ناراحتی شما باشد یک چیز دیگری است. دانستن انگیزه‌ی دروغگویی همسرتان، برای اینکه بدانید چه واکنشی نشان دهید ارزش دارد و اینکه آیا باید ایشان را ببخشید و چگونه.

چرا مردم دروغ می‌گویند؟

به ذهن خطور می کند دروغگویی در برنامه ریزی سیستم ما می باشد و از همان سنین ابتدایی شروع می‌شود، حتی یک کودک دو ساله هم وقتی یاد می‌گیرد که کلمات چه قدرت شگفت انگیزی دارند امکان دارد دروغ بگوید!

ممکن است هدف از یک دروغ، آزار فرد دیگری نباشد با اینحال اغلب این نتیجه را به بار می‌آورد. عده ای از مردم با اسم نوعی دفاع از خود، دروغ می‌گویند. برخی‌ها هم برای نجات خودشان از مجازات و اختلاف و درگیری و یا برای پذیرفته شدن در یک گروه یا رسیدن به چیزی که می‌خواهند دروغ می‌گویند.

 

 
بیشتر ما دروغ می‌گوییم. مثلا با اینکه می‌بینیم کفش‌های تازه دوست‌مان اصلا قشنگ نیست می‌گوییم، بسیار عالیست. ما در گفتگو‌های شغلی برای گسترش احتمال استخدام شدن‌مان دروغ می‌گوییم. ما به فرزندان‌مان دروغ می‌گوییم مثلا قول می‌دهیم اگر کارهایش را درست انجام بدهد برایش بستنی می‌خریم با اینحال امکان دارد بعدا سعی کنیم کاری کنیم تا آنها فراموش کنند!

برای شما هم جالب است؟ :  تاثیرات آی کیو و ای کیو بر روابط میان زوج ها

ما به طرز طبیعی علاقه داریم رفتارهای مردم خانواده‌‌مان را تقلید کنیم؛ اگر در محیطی بزرگ شده باشیم که دروغگویی امری پذیرفته شده و طبیعی است، احتمال اینکه در بزرگسالی چنین رفتارهایی داشته باشیم زیاد است.

با اینحال تنها شما میتوانید تصمیم بگیرید که آیا کمی دروغگویی پذیرفتنی است یا نه، علي الخصوص وقتی مسئله به همسرتان برمی‌گردد. مثلا ممکن است مردی به همسرش بگوید سر ساعت مخصوصی خانه خواهد بود، در صورتی که از لحاظ منطقی، این امکان نیست که در این لحظه به خانه برسد، این مرد، تنها مشکلش این است که بلد نیست لحظه را به خوبی تخمین بزند وگر نه واقعا تصمیم گرفته است به خانه بیاید! و دروغی در کار نیست.

دانستن این اختلاف در تعیین شیوه‌ی برخورد با همسری که تنها نیاز دارد مهارت‌های مدیریت لحظه را یاد بگیرد اهمیت بینهایت زیادی دارد. مردی که دروغ بیان می کند چون کاری را باید انجام دهد که قرار نیست به شما بگوید، شیوه‌‌ی برخورد بطور کلی متفاوتی را می‌طلبد.

 

خط و نشان کشیدن

صبر و تحمل شما در باب دروغ‌هایی واضح ممکن است اختلاف و نزاع کمتر یا حفظ آرامش در خانه را در پی داشته باشد. با اینحال اگر همسرتان سعی در مخفی کردن چیزی داشته باشد چگونه؟ آیا تصمیم می‌گیرید دروغ‌ها را به مساله بکشید؟ ممکن است هم به جدایی فکر کنید؟ یا ممکن است هم دنبال پیشنهادهایی بروید به امید اینکه دروغگویی همسرتان خیلی زود به انتهای برسد؟

برخی از آدمها که دروغ شنیده‌اند امکان دارد نتوانند بر واکنش‌ها و هیجانات خود غلبه کنند و احساس می کنند به آنها خیانت شده. در این موارد خوب است از یک مشاور حرفه‌ای کمک گرفته شود.

برای شما هم جالب است؟ :  مردها با این 10 شیوه ابراز عشق می کنند

 

 با همسر دروغگو چه کنیم؟

کمک گرفتن از مشاور برای رفتار با همسری که دروغ بیان می کند، مفید است علي الخصوص اگر اندوه و ناراحتی فرد، زیاد باشد. درمان به شما یاری مینماید روی احساسات خود کار کنید و راه حل‌های خوب را به کار ببرید، چه شما فارغ از همه چیز و چه هر دوی شما با هم. قبل از واکنش نشان دادن به همسر دروغگوی‌تان، برخوردی که برنامه ریزی شده است داشته باشید را ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید و جواب‌های ممکن همسرتان را در نظر بیاورید. ممکن است چیزی را بشنوید که واقعا دوست ندارید بشنوید. با اینحال بازهم باید تکمیل‌ی دروغ‌های بعدی و بهانه‌تراشی‌ها و سرپوش گذاشتن‌هایش باشید. ممکن است هم ضروری باشد تصمیمات سختی بگیرید با اینحال اول باید حرفهایش را بشنوید.

ممکن است هم همسرتان غافلگیرتان کند. مثلا ممکن است برخلاف تصوراتی که دارید، حقیقت این باشد که همسرتان شغل دوم گرفته و از اینکه به شما بگوید خجالت می‌کشد چون سود کار اصلی ایشان کفاف مخارج زندگی‌تان را نمی‌دهد.

اگر چنین شرایطی پیش آمد، ضروری است انتظارات خود را شفاف بیان کنید، اینکه در این جور مواقع از ایشان چه توقعی دارید.، با وجود این برای پردازش چیزی که شنیده‌اید به کمی لحظه نیاز دارید. اگر هم دروغ همسرتان را با ایشان مطرح کردید و ایشان هم توضیحاتش را ارا‌ئه داد و نتیجه گرفتید که ایشان باید کاری را متوقف کند تا رابطه‌تان حفظ شود، دقیقا به ایشان بگویید منظورتان چیست و چه رفتارهایی را باید کنار بگذارد.

 

راه را برای انتخاب دوم باز بگذارید، با اینحال اجازه‌ی انتخاب‌های سوم و چهارم را ندهید! آشکارا مطرح کنید و برای پیگیر بودن تکمیل باشید، مهم نیست چقدر زندگی‌تان تغییر کند یا پایبندی به این اصول چقدر سخت و دردناک باشد. کاری را که ضروری است برای نجات رابطه‌تان انجام دهید، انجام دهید!

برای شما هم جالب است؟ :  پیش‌شرط‌ هایی که قبل از ازدواج به دردتان می‌خورد

 

رفتارتان را تغییر دهید

ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید واکنش شما درمقایسه با حرف‌ها و رفتارهای همسرتان دلیل ترغیب ایشان به دروغگویی نمی‌شود؟ ممکن است وقتی بعد از اینکه همسرتان از دورهمی با دوستانش به خانه برمی‌گردد، با نطق آتشین شما پیرامون این مثال روبرو می‌شود که چقدر از دوستان ایشان متنفر هستید. از این جهت یاد می‌گیرد اگر زمانی را با دوستانش سپری کرده، آن را از شما پنهان کند و دروغ بگوید.

 

 با همسر دروغگو چه کنیم؟

خیلی‌ها ترجیح می‌دهند دروغ بگویند تا اینکه مجبور شوند چیزی را که دوست دارند کنار بگذارند. در چنین مواردی، رفتار یکی از همسران امکان دارد علاقه دیگری را برای دروغ گفتن جهت دوردستی از بحث و نزاع در خانه، تشدید کند. تغییر رفتارتان می‌تواند سخت‌تان را حل کند. اگر همسران درمقایسه با یکدیگر سختگیری نکنند، متوجه خواهند شد آن رفتار از همسرشان که نمی پسندند در حقیقت آنقدرها هم بد نیست یا دست کم ارزش تنش درست کردن در خانه و لطمه به رابطه را ندارد و در ضمن فرد مقابل هم وادار به دروغگویی نمی‌شود.

اگر از نو به همسرتان اعتماد کنید و خیال‌تان راحت شود که ایشان دیگر به شما دروغ نخواهد گفت، رفتارتان هم ملایم‌تر شده و تنش نخواهید داشت، با وجود این رسیدن به این قسمت کار، کمی زمانبر امکان دارد باشد. تغییر هر نوع رفتاری – شامل شک داشتن به همسرـ به لحظه نیاز دارد و با این وجود تغییر رفتار همسرتان هم چیزی نیست که یکباره روی بدهد. پس برای همدیگر کمی فضا بوجود بیاورید، بیشتر با هم حرف بزنید و بیشتر به هم صداقت و اعتماد داشته باشید. در بیشتر موارد، رابطه تدریجا بهتر خواهد شد، با وجود این در عده ای موارد یکی از همسران یا هر دو امکان دارد به این نتیجه برسند که رابطه‌ی آسیب دیده‌شان، ترمیم شدنی نیست.

لینک مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات