کد خبر : 38832
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۰
5 views بازدید

بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی‌

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی‌ .با ما باشید. برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: آنهایی که با عشق ازدواج می‌کنند، با این امید که آتی‌ای شاد در انتظارشان باشد زندگی مشترک خود را شروع می‌کنند، با اینحال با استناد به محاسبه روزافزون طلاق، معلوم می‌شود زوج‌های فراوانی امیدشان برباد می‌رود. […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی‌ .با ما باشید.

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: آنهایی که با عشق ازدواج می‌کنند، با این امید که آتی‌ای شاد در انتظارشان باشد زندگی مشترک خود را شروع می‌کنند، با اینحال با استناد به محاسبه روزافزون طلاق، معلوم می‌شود زوج‌های فراوانی امیدشان برباد می‌رود. زندگی زناشویی زمانی حفظ می‌شود که زوج‌ها ارتباطی موثر با هم داشته و هردو از انجام کارهایی که به رابطه‌شان آسیب می‌زند دوردستی کنند.

ارزش ندادن به همسر

اگر تلاش‌ها و لطف‌های همسرتان را درک نکنید باعث دلخوری و ناامیدی ایشان خواهید شد. نادیده گرفتن همسر و ارزش ندادن به ایشان از محق دانستن خود، ناشی می‌شود.همسران خودخواهی که بابت کارهای همسران‌شان قدردانی نمی‌کنند، نارضایتی و خشم پنهان را وارد زندگی خود می‌کنند. این همسران حق به جانب، هرگز ستایش و تشکر نمی‌کنند با اینحال بجای آن مکررا در حال شکایت کردن و ایراد گرفتن هستند.

 

 

نداشتن رابطه عمیق و آشکار

آنهایی که بلد نیستند خوب رابطه برقرار کنند، شنونده‌های خوبی هم نیستند؛ آنها به حرف همسرشان توجهی ندارند و علاقه‌ای به چیزهایی که همسرشان بازگو می‌کند ندارند، مکررا حرفش را قطع می‌کنند و در تلاش اند پیشاپیش حدس بزنند همسرشان چه می‌خواهد بگوید و با استناد به همین پیش بینی‌ها قضاوت هم می‌کنند. با اینحال همسران عاقل و مهربان، با صداقت و روراستی رابطه برقرار می‌کنند. وقتی همسران چیزی را که واقعا منظورشان است واضح بیان نمی‌کنند، معمولا مشکلاتی را به بار می‌آورند.

برای شما هم جالب است؟ :  در ابتدای رابطه، لطفا این کارها را نکنید!

پایین ِ قول زدن

وفا نکردن به قول و قرارها، اطمینان و اعتماد را بین همسران نابود می‌کند. عهد و پیمان‌های شکسته، یعنی نداشتن رابطه خوب با همسر. علي الخصوص وقتی به همسرتان قول می‌دهید رازی را افشا نکنید و به این قول‌تان وفادار نمی‌مانید، در حقیقت به اعتماد ایشان خیانت کرده‌اید.

جر و بحث‌های ناشیانه

خطاهای قبلی را یادآوری کردن حین جر و بحث، جنبه‌ی منفی گفتگوهای‌تان را تقویت می‌کند. جملاتی که با «تو در بیشتر مواقع» و «تو هرگز» شروع می‌شوند معمولا همسر را مورد ستیز قرار می‌دهند. از کاه کوه ساختن و یک مسئله‌ی کوچک و بی‌اهیمت را به معضلی پیچیده مبدل کردن، تهدید به جدایی و مورد اتهام قرار دادن عضو های خانواده‌ی همسر و بحث کردن سر ِ آنها، همه و همه مقدمات یک فاجعه را ممکن می‌کنند. ناسزاگویی و خشونت بدنی، حدودا تضمین کننده‌ی انتهای رابطه هستند.

 

 بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی‌

عدم تقبل اصلاح اشتباه

داشتن این نگرش که «من همینم که هستم، چه بخوای چه نخوای»، خودخواهی را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد شما آنقدر به همسر و رابطه‌ی زناشویی‌تان ارزش نمی‌دهید که برای اصلاح اشتباهات خود تلاش کنید، حتی وقتی که می‌دانید همسرتان بابت این مسئله ناراضی و آزرده است.

انتقاد و عیبجویی

انتقاد از همسر علي الخصوص جلوی دیگران، آسیب زننده است. اگر هرگز از همسرتان تقدیر و ستایش نکنید و مکررا هم شکایت کنید و غُر بزنید و تنها از همسرتان انتظار تغییر داشته باشید، زندگی مشترک‌تان شدیدا تهدید خواهد شد. مقایسه‌ی همسر با همجنس خودش هم کار خطرناکی است که می‌تواند زندگی‌تان را از بین ببرد.

برای شما هم جالب است؟ :  با همسر دروغگو چه کنیم؟

دروغ و خیانت

روابط خوب بر پایه‌ی اعتماد و اطمینان قرار دارند، از این جهت دغل‌کاری و دروغ پردازی یک ضربه‌ی بزرگ بر پیکره‌ی روابط شماست. دروغ گفتن در باب روابط قبلی و شرایط مالی حال حاضر، از تهدیدهایی هستند که رابطه‌ی همسران را خدشه دار می‌کنند. فریب دادن همسر، علامت قطعی خیانت و عهد شکنی است.

سرکوفت زدن به همسر

همسران نابالغی که هنوز نمی‌توانند مسئولیت رفتارها و کارهای خودشان را تقبل کنند معمولا زندگی‌های پردردسری دارند. آنها هرگز بابت اشتباهات خود عذرخواهی نمی‌کنند و تنها همسرشان را مقصر می‌دانند، برای رفتارهای بد خود، بهانه تراشی می‌کنند و همسرشان را متهم می‌کنند که دلیل و بانی نارضایتی و ناراحتی آنهاست.

 

 بدترین اشتباهات در زندگی زناشویی‌

سرباز زدن از رابطه‌ی جنسی

رابطه‌ی جنسی عاشقانه، همسران را به یکدیگر رابطه می‌دهد. نادیده گرفتن این جنبه از زندگی زناشویی می‌تواند اساس روابط‌ تان را بررسی ببرد. به علاوه از طرف دیگر احتمال اینکه همسرتان در جستجوی رابطه‌ی فیزیکی با شخص دیگری برود هم زیاد می‌شود.

تفریح نکردن

زوج‌هایی که فعالیت‌های مفرح ندارند، خودشان را از فرصت ِ پیوندهای عمیق‌تر با یکدیگر محروم می‌کنند. اینکه تفریحات خود را از همسرتان بطور کلی جداگانه کنید و مکررا به سرگرمی‌هایی هزینه کنید که وقتی برای پرداختن به علاقه مندی‌های همسرتان باقی نمی‌گذارد، به ضرر زندگی مشترک شماست. حتما برای با هم بودن و با هم خوش گذراندن وقت بگذارید و روی لذت‌های همسرتان تمرکز کنید و فرصت‌هایی را بیابید که قادر باشید با هم بیشتر بخندید و شادی کنید.

لینک مقاله

علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات