کد خبر : 33884
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
7 views بازدید

بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند   در این نوشته مهم برای شما بخور نخور های خوب برای استخوان ها را آورده ایم. مواد غذایی مضر برای استخوان ها را بشناسیدباید […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند

 

در این نوشته مهم برای شما بخور نخور های خوب برای استخوان ها را آورده ایم.

مواد غذایی مضر برای استخوان ها را بشناسید
باید بدانیم که مصرف زیاد کلسیم فارغ از همه چیز کافی نیست و همراه با آن می بایست از سبک زندگی سالمی دارا بود. یکی از مواردی که همراه با جذب کلسیم باید بیشتر به آن دقت کرد، محدود کردن مصرف عده ای مواد نامناسب برای سلامت استخوان‌ها است. چون این مواد غذایی نامناسب که پیشتر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد روی میزان کلسیم و قدرت سوخت و ساز پروتئین‌ها تاثیر منفی قرار داده و سلامت عضلات و مفاصل را تهدید می‌کنند.

 

زیاده‌روی در مصرف نمک
زیاده‌روی در مصرف نمک، بدن را به دردسر می‌اندازد. اکثر مردم جهان نمک فراوانی مصرف می‌کنند به طوری که گفته می‌شود ۸۵ درصد مردان و ۶۰ درصد زن‌ها هر روزه ۲/۳ گرم بیش از میزان ضروری، نمک مصرف می‌کنند. به نظر کارشناسان نباید هر روزه بیش از ۶ گرم نمک مصرف کرد. حقیقت این است که خوردن غذاهای شور میزان کلسیم دفع شده از روش ادرار را گسترش می‌دهد و این مساله به ضعیف شدن استخوان‌ها منجر می‌شود. نمک به علاوه از طرف دیگر دلیل اسیدی شدن خون می‌شود و از این حیث نیز احتمال بروز التهاب در بدن گسترش می یابد که برای سلامت مفاصل مضر است.

برای شما هم جالب است؟ :  اعمال مهم لحظه پیچ خوردگی قوزک پا

 

معمولا روی برچسب ترکیبات مواد غذایی میزان سدیم آن را ذکر می‌کنند. برای دست یافتن به میزان برابر با نمک کالا مورد نظر عدد سدیم را ضرب در ۵/۲ بکنید. بدن شما تنها به ۳/۲ گرم نمک در روز نیاز دارد. سه چهارم نمک از مواد غذایی فرآوری شده و صنعتی تامین می‌شود. یادتان باشد که غذاهای تکمیل، سوسیس و کالباس، کنسروها و غیره سرشار از نمک و برای سلامتی استخوان‌ها مضر هستند. عادت کنید که برچسب مواد غذایی را با دقت مطالعه کنید. در حالت کلی هر ماده غذایی ۱۰۰ گرمی که حاوی بیش از ۵/۰ گرم سدیم باشد خیلی شور شمرده می‌شود و برای سلامتی تان مضر است. با اینحال اگر این میزان کمتر از ۱/۰ گرم باشد، جزو مواد غذایی کم نمک بوده و میتوانید آن را مصرف کنید..

 

قهوه و کافئین
جذب میزان بالای کافئین به طرز جزئی در جذب کلسیم سخت ایجاد می‌کند. یک فنجان قهوه می‌تواند مانع از جذب حدود ۶ میلی گرم کلسیم شود که برابر با میزان کلسیم موجود در یک قاشق شیر است. از اینرو پیش نهاد می‌شود که قهوه تان را با شیر میل کنید تا جبران مافات شود. اگر عادت به نوشیدن نوشابه دارید نیز کافئین همین تاثیر را به جا می‌گذارد. غیر از این امکان دارد که اسید فسفریک موجود در اکثر نوشیدنی های گازدار (که برای نگهداری آن‌ها اضافه می‌شود) بافت استخوان‌ها را ضعیف کند. وقتی که در خون ما میزان فسفر از میزان کلسیم بیشتر باشد، بدن بخشی از کلسیم استخوان‌ها را برمی‌دارند تا تعادل را برقرار کند.

برای شما هم جالب است؟ :  از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان

 

آلرژی‌های غذایی
به ذهن خطور میکند که مصرف عده ای مواد غذایی دلیل گسترش علائم آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) یا آرتریت مرتبط با پسوریازیس در عده ای مردم می‌شود. اگر تصور می‌کنید که دچار آلرژی یا عدم تحمل عده ای مواد غذایی هستید، سخت را با پزشکتان به اشتراک بگذارید تا برنامه غذایی تان بررسی شده و در صورت لزوم ماده غذایی مشکوک به تدریج از رژیمتان حذف شود.

 

مواد غذایی اسیدی
با این وجود تا اینجای کار شواهدی دال بر تشدید آرتریت با مصرف مواد غذایی اسیدی مانند پرتقال یا گوجه فرنگی یافت نشده است. میزان اسیدیته این مواد غذایی کمتر از حالت اسیدی معده است. اگر متوجه شده اید که با مصرف عده ای مواد غذایی علائمتان تشدید می‌شود از مصرف آن خودداری کرده و بجای آن آن از مواد غذایی دیگر برای تامین ویتامین‌های بدنتان استفاده کنید.داشتن یک برنامه غذایی پر از گوشت قرمز به معنای جذب پروتئین بالا است که برای سلامتی استخوان‌ها خوب نخواهد بود. پروتئین زیاد دلیل دفع کلسیم از روش ادرار می‌شود. در لحظه روند هضم غذا پروتئین های حیوانی اسیدهایی (فسفریک، سولفوریک و..) آزاد می‌کنند که pH بدن را تغییر می‌دهند.

 

به هر میزان pH بدن اسیدی‌تر باشد احتمال دمینرالیزه شدن استخوان‌ها نیز بالاتر می‌رود. میزان پروتئین ضروری خانم‌ها ۴۶ و مردها ۵۶ گرم در روز است. برای گسترش سلامت استخوان‌ها ضروری است که همراه با این میزان پروتئین میوه و سبزیجات و غلات فراوانی نیز مصرف شود تا تعادل اسید – باز بدن حفظ شود. برای داشتن استخوان هایی محکم ضروری است که به ازای هر ۱۰۰ گرم گوشت قرمز ۵۰۰ گرم سبزیجات یا میوه های تازه مصرف شود.

برای شما هم جالب است؟ :  بیماری نشت کردن روده

 

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته بدترین خوراکی ها برای استخوان ها کدامند را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات