کد خبر : 35108
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
11 views بازدید

بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. وب‌سایت روزیاتو – فروغ بیداری: تابستان است و مردم زیادی به سفر می روند یا آخر هفته های خود را در دامن طبیعت می گذرانند. تفریحات این فصل با اینکه بسیار دلچسب […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

وب‌سایت روزیاتو – فروغ بیداری: تابستان است و مردم زیادی به سفر می روند یا آخر هفته های خود را در دامن طبیعت می گذرانند. تفریحات این فصل با اینکه بسیار دلچسب هستند، با اینحال معایب و خطراتی هم در پی دارند که از نمونه می توان به گزیده شدن به وسیله زنبورها اشاره نمود.

اگر تجربه نیش زنبور را داشته باشید، حتما می دانید که بسیار دردناک و خسته کننده است. با اینحال فارغ از درد، می تواند سلامت شما را نیز به اخطار بیندازد. به همین خاطر، پیشتر این نوشته، ۵ شیوه درمانی برای نیش زنبور را برای شما علاقه مندان نوشته ایم و امیدواریم مورد توجهتان قرار بگیرند.

 

 
۵- فورا با اورژانس رابطه بگیرید

در صورتی که بعد از نیش زنبور متوجه واکنش های آلرژیک شدید، بدون فوت وقت با اورژانس رابطه بگیرید. از نشانه های حساسیت به نیش زنبور می توان به موارد پایین اشاره نمود:

  •     سرگیجه
  •     تورم زبان
  •     جوش زدن پوست
  •     سنگین شدن نفس (تنفس سخت)

 


۴- نیش زنبور را از پوست خارج کنید

بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟
بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟

زنبورها بعد از گزیدن قربانی، نیش خود را در بدن وی جا می گذارند. به همین خاطر، ضروری است با بهره برداری از موچین، ناخن های تیز یا حتی کارت بانکی آن را از پوست خارج کنید. توجه داشته باشید که این کار باید با دقت و ظرافت فراوانی انجام گیرد تا از خروج نیش به طرز کامل مطمئن شوید. به هیچ عنوان بخش محسوس نیش زنبور را فشار ندهید تا زهر بیشتری از آن وارد بدن نشود.

برای شما هم جالب است؟ :  درمان های خانگی برای «سوختگیِ زبان»

 


۳- کمپرس آب سرد روی آن بگذارید

بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟

التهاب و ورم بعد از گزیده شدن غیر قابل انکار است، با اینحال قادر اید با قرار دادن کمپرس آب سرد یا یخ روی منطقه گزیده شده، از میزان ورم آن بکاهید. برای این منظور کفایت می کند چند قالب یخ را در یک پارچه پیچیده و روی محل موردنظر قرار دهید. در صورت دسترسی نداشتن به یخ، قادر اید از فلزات سرد هم برای این منظور کمک بگیرید.

 


۲- محل نیش را مداوا کنید

بعد از نیش زدن زنبور، چه کنیم؟

برای این منظور، ابتدا جای نیش را با آب و صابون تمیز بشوئید. مقداری جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کرده و خمیر انتشار یافته را در محل بگذارید. عسل و خمیر دندان نیز آیتم‌های مناسبی برای این امر به شمار می روند. هر یک از مواد گفته شده که در معرض بود را روی جای نیش قرار داده و با گاز یا دستمال تمیز، روی آن را بپوشانید.

اجازه دهید عسل، خمیردندان یا مخلوط جوش شیرین به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در محل نیش باقی بمانند. سپس با آب بشوئید.

۱- دارو مصرف کنید

حتما بعد از اینکه زنبور شما را نیش زد، قرص مسکن و آنتی هیستامین بخورید تا از احتمال بروز حساسیت و درد بکاهید. با این وجود توجه داشته باشید که اگر قربانی کودک است، حتما داروهایی را به وی بدهید که ویژه کودکان است.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات