کد خبر : 12964
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
9 views بازدید

بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر)

در اخبار مرتبط با سینما آمده است که ” بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر) “. این خبر را پیشتر برای شما علاقه مندان به سینما و هنر می آوریم. بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر)   با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین جایزه بهترین بازیگر […]

در اخبار مرتبط با سینما آمده است که ” بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر) “. این خبر را پیشتر برای شما علاقه مندان به سینما و هنر می آوریم.

بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر)

 

با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه را تصاحب کرد.دایان هایدکروگر متولد ۱۵ ژوئيه سال ۱۹۷۶ در آلگرمیسن در ایالت نیدرزاکسن است. هانس پدرش کارشناس رایانه و مادرش، ماریا کارمند بانک است. دایان بهمراه برادرش اشتفن در شهر یکصد‌هزار نفری هیلدس‌هایم به مدرسه رفته است.

 

بعد از پنج سال کار در عرصه مدلینگ، وارد مدرسه هنرپیشگی در پاریس شد و برای تامین هزینه‌های زندگی حتی مدتی برای یک کمپانی کفن و دفن نیز کار کرد. با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده دایان هایدکروگر در سال ۲۰۰۲ در اولین‌اش فیلم با اسم “پیانیست” ایفای نقش کرد.سختی تلفظ اسم ایشان دلیل شد تا دایان هایدکروگر در همان اوائل ورود به جهان سینما، “هاید” را از اسم فامیلی‌خود حذف کند. ایشان سپس در گام بعدی حرف آلمانی “Ü” را در”Krüger” با یک “U” تعویض کرد تا دیگر مردم دنیا قادر باشند به سادگی اسم‌اش را تلفظ کنند.

 

 

شهرت جهانی دایان کروگر با فیلم تاریخی “تروا” شروع شد. ولفگانگ پترسن، کارگردان آلمانی این فیلم، کروگر را از بین ۳ هزار کاندیدا برای ایفای نقش “هلن” برگزید. در این فیلم که برآمده از ایلیاد اثر حماسی شاعر یونانی هومر است، برد پیت و اورلاندو بلوم همراه با دیان کروگر ایفای نقش می‌کنند.دایان کروگر برای بازی در فیلم “محوشدگی” به کارگردانی فاتح آکین روز یکشنبه (۲۸ مه/ ۷ خرداد) جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن فرانسه سال ۲۰۱۷ را تصاحب کرد.

برای شما هم جالب است؟ :  جدایی این روج هنرمند بعد از 18 سال

 

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

 

در فیلم “محوشدگی” دایان کروگر، نقش “کاتیا” یک زن آلمانی را ایفا می‌کند که همسر خارجی (کُرد) و پسر خود را در جریان بمب‌گذاری “نئونازی‌ها” ازدست می‌دهد. فیلمی که ریشه‌ای از واقعیت دارد و دادگاه یکی از عاملان قتل‌های زنجیره‌ای ۹ خارجی در آلمان هنوز هم در جریان است. فیلم محو شدگی اولین ایفای نقش کروگر به زبان آلمانی‌است.

 

بهترین بازیگر زن جشنواره کن 2017 (عکس)

 

نمونه دیگری از نقش‌آفرینی‌های موفق دایان کروگر در فیلم “آشغال‌های لعنتی” کالا سال ۲۰۰۹ به کارگردانی کوئنتین تارانتینو است. این فیلم غیر از فروش ۳۰۰ میلیون دلاری در جشنواره کن نیز برنده یک جایزه شده است.دایان کروگر به زبان‌های انگلیسی و فرانسه به حدی تسلط دارد که در صداگذاری فیلم‌ها از صدای اصلی ایشان استفاده می‌شود

 

و برای شنونده اصلا قابل تشخیص نیست که زبان مادری ایشان آلمانی است.دایان کروگر از سال ۲۰۰۲ که برای بار نخست روی پرده سینما ظاهر شد تا به این لحظه در ۳۶ فیلم سینمایی و سه فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده است. کارنامه فعالیت‌های هنری دایان کروگر تا اینجای کار با ۱۲ جایزه و ۶ نامزدی دریافت جایزه همراه بوده است.

درصورت تمایل میتوانید خبر بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۱۷ (تصویر) را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این منظور ابزارهایی در پایین آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات