کد خبر : 29286
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
11 views بازدید

بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. روزنامه هفت صبح: چهار میلیون و ۵۰۰هزار تومان با هر متر و معیاری که در نظر بگیرید عدد بزرگی است. حتی در جهان تکنولوژی که […]

توصیه میکنیم در صورت وجود علاقه مندی به مقالات علوم دیجیتال مقاله بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

روزنامه هفت صبح: چهار میلیون و ۵۰۰هزار تومان با هر متر و معیاری که در نظر بگیرید عدد بزرگی است. حتی در جهان تکنولوژی که حتما می دانید جنس خوب را تنها با پول خوب در اختیارتان می گذارند، باز هم این عدد بزرگ است. مثلا گران ترین موبایل های اپل هنوز نتوانسته اند بیشتر از چهار میلیون تومان هزینه داشته باشند.

 

در جهان لپ تاپ ها شرایط همین است. اگر از مک بوک ها صرفنظر کنیم، بهترین و کاربردی ترین لپ تاپ دنیا را قادر اید با نصف این پول تهیه کنید. ولی باید گفت در هفته جاری ما مجبور بودیم ولخرجی کنیم. چون کسی که قصد خرید لپ تاپ داشت، مصرانه روی حرفش ایستاد و گفت حتما لپ تاپی می خواهد که غیر از سخت افزار توانمند شکل و قیافه جذابی داشته باشد و جلوتر از تکنولوژی لحظه خودش قدم بردارد.

 

فرضیه ایشان وقتی پذیرفتنی شد که به ما گفت این مبلغ را برای خرید لپ تاپی خرج می کند که برنامه ریزی شده است تا پنج شش سال آتی تنها ابزار رایانه خانه اش باشد. فکر می کنید هم اینک در مارکت لپ تاپ ها با چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول چه انتخاب هایی پیش رویمان قرار داشت؟

۱٫ Pavilion  ۱۵T-BC009/ تولید HP

 

هزینه: چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع ۶۷۰۰HQ، حافظه موقت ۱۶ GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه ۱۲۸ GB حافظه سریع از نوع SSD، کارت گرافیک جداگانه از نوع GTX960، کیفیت نمایشگر تمام HD، ویندوز اورجینال ۱۰ اصلی ترین عاملی که ما را به سوی این کالا جذب کرد، وجود ویندوز ۱۰

 

 

 

اورجینال مایکروسافت بود. درست است که قادر اید با کرک کردن ویندوزهای موجود در مارکت خودمان همه محدودیت های مایکروسافت را دور بزنید با اینحال ویندوز اورجینال حس دیگری دارد. غیر از این لپ تاپ HP یک پردازشگر توانمند از نوع HQ دارد و به ۱۶ GB حافظه موقت تجهیز است.

 

بی نهایت سریع و بیش از اندازه توانمند برای تمامی کارها. وجود یک حافظه ۱۲۸ GB از نوع SSD دلیل می شود ویندوز ظرف پنج ثانیه بالا بیاید. کارت گرافیک توانمندی هم روی کالا می باشد که دلیل می شود تمام بازی های تازه را به راحتی اجرا کنید. نمایشگر را از نوع تمام HD مات انتخاب کرده اند. ولی باید گفت وقتی لحظه ملاقات حضوری رسید با بیشترین سرعت ممکن از مغازه خارج شدیم. دیزاین و تولید کالا HP دقیقا با همین میزان اغراق ترسناک است. ضخامت آن به ۲۴٫۳ میلیمتر می رسد و بدنه بسیار بدسلیقه ساخته شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین گجت‌های هوشمند خانگی 2017

 


۲٫ Aspire F5- 573G-77IL/ تولید Acer

 

هزینه: سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع ۷۵۰۰U، حافظه موقت ۱۶ GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه ۱۲۸ GB حافظه سریع از نوعSSD، کارت گرافیک جداگانه از نوع GIX490، کیفیت نمایشگر تمام HD

 

 بهترین لپ تاپ ها برای آقا و خانم مهندس

 

بعد از مقالات ناگوار و حتی هولناک با کالا قبلی سراغ گزینه دوم رفتیم. این کالا از لحاظ فنی کمی در رده پایین تر قرار می گیرد. مثلا به جای پردازشگر Core i7 از نوع ۶۷۰۰HQ روی آن از همین پردازشگر با نمونه ۷۵۰۰U استفاده کرده اند. کارت گرافیک کالا Acer هم به شکل واضح ضعیف تر است با اینحال برای ما که قصد نداشتیم یک گیم نت تاسیس کنیم کفایت می کرد. حتی با اینکه ضخامت این کالا به عدد ۲۸٫۵ میلیمتر می رسد بازهم قصد داشتیم به خاطر صرفه جویی یک میلیون تومان پول نقد، به ملاقات Aspire برویم. این فرضیه تا داخل فروشگاه تداوم آورد.

 

وقتی بالای سر کالا Acer ایستادیم با کوهی از پلاستیک رو به رو شدیم. صفحه کلید، لولاها و ترکیب بدنه به هیچ وجه حس  خوبی به شما منتقل نمی کند و مکررا حس می کنید با کالایی کم بهای در حد رایانه های قابل حمل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان طرف حساب هستید. در حقیقت بدین شکل کالا می باشد. با دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قادر اید از تنظیمات لنوو یک لپ تاپ با همین قابلیت های فنی تهیه کنید. پس این گزینه را هم خط زدیم.

 


۳٫ K556UQ/ تولید ASUS

 

هزینه: سه میلیون و ۷۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع۷۵۰۰U، حافظه موقت ۱۲ GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی، کارت گرافیک جداگانه از نوع GTX940، کیفیت نمایشگر تمام HD

 

 بهترین لپ تاپ ها برای آقا و خانم مهندس

 

با سیاست صرفه جویی در پول راه خودمان را به اشتراک تولیدات ارزان تر ادامه دادیم. کالا بعدی را از ایسوس انتخاب کردیم؛ یک لپ تاپ از سری K که در عین قدرتمندبودن، هزینه فراوانی ندارند. این فضیلت بزرگ به خاطر کاربری مقدار فراوانی پلاستیک خالص حاصل می شود. به نظر می رسد اگر دست ASUS باز بود، محض اطمینان مقداری پلاستیک فراوانی هم برای خریدار توی جعبه این لپ تاپ می ریخت.

برای شما هم جالب است؟ :  iOS 11 در مقابل Android O: برنده حقیقی کدام است؟

 

ولی باید گفت فروشنده ها تلاش می کنند با تاکید روی هزینه خوب لپ تاپ برایش خریدار بیابند. از حق و انصاف نگذریم اگر به پلاستیک حساسیت نداشته باشید، چشم هایتان ضعیف باشد (تا قیافه K556 را نبینید) و قادر باشید بی خیال حافظه سریع SSD شوید با کالا خوبی روبرو هستید.

در کمال تاسف هیچ کدام از سه گزینه بالا برای ما مقدور نبود. غیر از این می خواستیم صفحه کلید لپ تاپ به نور پس عرصه تجهیز باشد. پس لپ تاپ ۲٫۳ کیلویی Asus را با حدود پنج کیلو پلاستیک فراوانی به حال خودش رها کردیم تا سر وقت گزینه دیگری برویم.

 


۴٫ V502UX/ تولید ASUS

 

هزینه: سه میلیون و ۶۶۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع ۶۵۰۰U، حافظه موقت هشت GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه ۱۲۸ GB حافظه سریع از نوعSSD، حافظه کارت گرافیک مجاز از نوع GTX950، کیفیت نمایشگر تمامHD

 

 بهترین لپ تاپ ها برای آقا و خانم مهندس

 

چیزی که بیشتر مردم نمی دانند این است که می تواند دست شان را در صندوقچه قدیمی فرو کنند و کالایی بخرند که به سال قبل تعلق دارد. V502 UX چنین وضعیتی دارد. پردازشگر مقرر کرده شده برای آن مال پارسال است با اینحال هنوز می تواند مانند یک شوالیه وفادار تا پای جان برای شما علاقه مندان شمشیر بزند. به توجه به قدیمی بودن روی این کالا یک حافظه SSD با ظرفیت ۱۲۸ GB نصب کرده اند که به نظر امکان محشر به حساب می آید.

 

حتی با گزینش این کالا قادر اید یک کارت گرافیک قدرتمندتر درمقایسه با سری K داشته باشید. خبر خوب برای با اینحال این بود که نور پس عرصه صفحه کلید در این کالا وجود داشت. به همین خاطر به توجه به اینکه می دانستیم Asus بدنه پشتی آن را از پلاستیک ساخته، به سراغش رفتیم. از این مغازه به آن مغازه و از این فروشگاه به آن فروشگاه، همه شان گفتند: گشتیم، نبود، نگرد، نیست. تنها یک فروشگاه آنلاین هنوز موجودی داشت که بسیار محشر بهتر می دانید که ما برای خرید چنین کالایی آنقدر شجاع نیستیم.

 


۵٫ IdealPad 700/ تولید لنوو

 

هزینه: سه میلیون ۶۵۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع۶۷۰۰HQ، حافظه موقت ۱۶ GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی، کارت گرافیک جداگانه از نوع GTX950، کیفیت نمایشگر تمامHD از نوع مات

 بهترین لپ تاپ ها برای آقا و خانم مهندس

 

سایت های اینترنتی ضخامت این کالا را عدد چشمگیر ۲۲٫۷ میلیمتر قدی کرده اند. همین کفایت می کند که شما عنان اختیار از دست بدهید. با استناد به این مسئله که کالا Lenovo از لحاظ سخت افزاری هم گزینه ای محشر است، تلاش کردیم آن را پیدا کنیم با اینحال هر چقدر در فروشگاه ها پیش رفتیم ناامیدتر شدیم. این کالا نایاب است با اینحال فروشنده ها می گویند هنوز می توان این نمونه را با افزودن حافظه ۲۵۶ GB از نوع سریعSSD و پرداخت پول بیشتر خرید.

برای شما هم جالب است؟ :  برترین چاپگرهای جوهرافشان 2017

حدودا مطمئن شده بودیم که گمشده مان را یافته ایم با اینحال حتی به توجه به اینکه حاضر شده بودیم با پرداخت حدود چهار میلیون تومان قدم نهایی را برداریم متوجه شدیم در تولید این کالا از پلاستیک استفاده شده است. ضد حال تا این اندازه؟

 


۶٫ UX50IVW/ تولید ایسوس

هزینه: چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

پردازشگر Core i7 از نوع ۶۷۰۰HQ، حافظه موقت ۱۲ GB، حافظه ذخیره سازی یک ترابایتی به اضافه ۱۲۸ GB حافظه سریع از نوع SSD، کارت گرافیک جداگانه از نوع GTX960، نمایشگر لمسی با دقت ۲۱۶۰P

 

 بهترین لپ تاپ ها برای آقا و خانم مهندس

 

تازه ترین کالا به وسیله ایسوس ساخته شده است و به معنای حقیقی کلمه یک ملکه زیبایی به حساب می آید. ولی باید گفت دیزاین آن به شکل کامل از روی مک بوک های اپل تقلید شده است. اگر از این مسئله بگذریم با پردازشگر ای توانمند طرف حساب هستیم که به قدر کافی سریع است. حافظه SSD می تواند با سرعت باورنکردنی ویندوز را اجرا کند و کارت گرافیک آن تنها از رایانه های قابل حمل ویژه بازی شکست می خورد.

مهمترین مسئله بهره برداری از آلومینیوم در تولید بدنه است. ضمن اینکه نمایشگر شما دقت بیشتری درمقایسه با صفحه های تمام HD دارد. ولی باید گفت متوجه شدیم فروشنده ها هزینه های متفاوتی برای آن مطرح می کنند؛ از چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بگیرید تا چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان. بالاخره چون از همه نظر دلمان را برده بود فروشنده ای پیدا کردیم که حاضر شد آن را برایمان چهار میلیون و ۵۲۰ هزار تومان فاکتور کند. عملیات تمام شد و اکنون بعد از قبلی سه روز به نظر می رسد همه از خریدمان رضایت داریم.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی و دیجیتال آن از نمونه مقاله بهترین لپ تاپ‌ها برای آقا و خانم‌های مهندس مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات