کد خبر : 19288
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
10 views بازدید

بهترین هلی‌کوپترهای جنگی ۲۰۱۷

درصورت تمایل به مقالات علمی مقاله بهترین هلی‌کوپترهای جنگی ۲۰۱۷ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود. برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: بهترین هلی کوپتر جنگی سال ۲۰۱۷ در دست به ارتش ایتالیا است؛ اسم این هلی کوپتر آگوستا A129 مانگوستا است. از این هلی کوپتر در دوران جنگ استفاده […]

درصورت تمایل به مقالات علمی مقاله بهترین هلی‌کوپترهای جنگی ۲۰۱۷ را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مقاله علمی میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

برترین ها – ترجمه از محمدرضا مرتضایی: بهترین هلی کوپتر جنگی سال ۲۰۱۷ در دست به ارتش ایتالیا است؛ اسم این هلی کوپتر آگوستا A129 مانگوستا است. از این هلی کوپتر در دوران جنگ استفاده های فراوانی می شود که می توان به عملیات لجستیکی و نجات و عملیات تهاجم به دشمن اشاره نمود. این هلی کوپترها از جنگ جهانی دوم تا اینجای کار مورد بهره برداری قرار گرفته اند. انواع متفاوتی از این هلی کوپتر در آسمان می باشد که هر یک برای مصارف مخصوصی ساخته شده اند.

 

بهترین هلی کوپترهای جنگی در سال ۲۰۱۷ بسیار سریع هستند و در شناسایی اهداف و عملیات نجات بسیار محشر رفتار می کنند. بسیاری از کشورها با صرف هزینه های گزاف در این عرصه سعی در حفاظت از مرزهای کشور خود از روش هوا دارند.

یکی از مزایای بهره برداری از هلی کوپترهای توانمند،قدرت مانور بالا و غیرقابل پیش بینی بودن آن در هوا است.از اینرو کشورها از انواع مختلف هلی کوپترها در ناوگان هوایی خود استفاده می کنند با اینحال عده ای از آنها واقعا سریع و عملیاتی هستند که پیشتر به بررسی ۱۰ مورد از بهترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان در سال ۲۰۱۷ می پردازیم.

۱۰٫ میل می-۲۴ هایند – روسیه


می ۲۴ نه تنها یک هلی کوپتر جنگی شمرده می شود حتی با اسم ماشین حریق بر روی دشمن نیز می توان بر روی آن حساب باز کرد. این هلی کوپتر هم اینک در نیروی هوایی روسیه مورد بهره برداری قرار می گیرد. از این هلی کوپتر با اسم حریق سنگین بر روی دشمن و به علاوه از طرف دیگر امور مرتبط به حمل و نقل نیرو و ابزارهای نیز استفاده می شود. از لحاظ ظاهر، این هلی کوپتر بسیار شبیه به به هلی کوپتر آمریکایی Ah-64 است با اینحال از لحاظ عملیاتی با آن دارای اختلاف است چرا که قادر به حمل ۸ سرباز با خود نیز است. می – ۲۴ هایند در سال ۱۹۷۱ برای بار نخست به سفارش ارتش شوروی سابق ساخته شد. هم اینک بالغ بر ۱۵۰۰ عدد از این نوع هلی کوپتر در بیش از ۵۰ کشور جهان مورد بهره برداری قرار می گیرد. این هلی کوپتر بعد از سال ۱۹۹۱ ساخته نشد با این وجود نمونه های پیشین آن بازهم مورد بهره برداری قرار می گیرند و بازهم با اسم یکی از بهترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان نیز شناخته می شوند.

 

 

 


۹٫ بوئینگ AH-64E نگهبان آپاچی – امریکا


این هلی کوپتر در حقیقت ورژن پیشرفته تر از بوئینگ AH-64  است. این هلی کوپتر به سفارش ارتش امریکا ساخته شد و جانشین هلی کوپترهای کبرا AH-1 شدند. این هلی کوپتربا رادار کنترل حریق و آنتنی محکم تر به روز شده است.عده ای تفاوت نیز در کابین خلبان، وسایل ارتباطی،ابزارهای و سیستم های ناوبری و سیستم مدیریت جنگ این هلی کوپتر اجرا شده است که به افزایش عملکرد آن کمک کرده است. هم اینک کشورهایعربستان،تایوان،عراق،هندوستان، اندونزی از این هلی کوپتر استفاده می کنند و کره جنوبی اخیرا سفارش تهیه آن را به آمریکا داده است.

برای شما هم جالب است؟ :  با نانو تکنولوژی آلودگی را نیز رفع کنید!!

 

این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند 

 


۸٫ می – ۲۸N – شکارچی شب – روسیه


این هلی کوپتر تولید کمپانی روسیه اوریجین است و در بسیاری از عملیات ها در عراق و روسیه و الجزایر کمپانی کرده است.پره های این هلی کوپتر بسیار کارا و بهینه هستند، و از دو کابین خلبان شدیدا نگهداری شده و زرهی و مقاوم در مقابل حملات هوا به هوا و زمین به هوا در آن استفاده شده است.ارتقاء کارایی صورت گرفته در پره های این هلی کوپتر اثر مستقیم در مصرف سوخت بهینه آن شده و این هلی کوپتر را قادر می سازد تا ارتفاع ۳۶۰۰ متری به پرواز در آید.

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۷٫Z-10 چین


این هلی کوپتر در حقیقت اولین نمونه از هلی کوپترهای تولید چین است که در سال ۲۰۰۸ معرفی و مورد بهره برداری قرار گرفت.دیزاین و تولید این هلی کوپتر با هم کاری و هم کاری کمپانی های مشهور یوروکوپتر و آگوستا و راشا کوپتر صورت گرفته است.Z-10 یک نمونه کامل از هلی کوپتر جنگی پیشرفته به حساب می آید و ماموریت اصلی آن جلوگیری از هلی کوپترهای ضد گلوله است. بهره برداری از این هلی کوپتر در نزاع های هوایی سنگین، و جنگهای هوایی که نیاز به کاهش توانایی دید در رادار دشمن دارد، پیش نهاد شده است.به روزرسانی های فراوانی در این هلی کوپتر اجرا شده است که می توان به سیستم ضد موشک HJ-9 10 میلی متری و ضد گلوله رهگیری تانک اشاره نمود.

 

موشک های TOW-2A و موشک هوا به هوای TY-90  بر روی این هلی کوپتر بی اثر هستند. از این هلی کوپتر می توان به ماشین جنگی استانداردی یاد کرد که بدنه ای باریک و کم عرض دارد و کابین های خلبانان به روش پشت سر هم در آن تعبیه شده اند. تیرانداز کابین جلویی و خلبان و هدایت کننده هلی کوپتر در کابین پشتی قرار می گیرند. Z-10 به علاوه از طرف دیگر توانایی حمل راکت را نیز دارد.

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۶٫ بل AH – ۱Z viper – آمریکا


این هلی کوپتر بسیار انعطاف پذیر و توانمند از دو موتور استفاده می کند و با اسم هلی کوپتری چند منظوره پیوسته مطرح بوده است.دیزاین این هلی کوپتر بر مبنای دیزاین پایه نمونه سوپر کبری AH-1W است.در سال ۲۰۱۰ اولین باری بود که این هلی کوپتر را در آسمان می دیدیم با اینحال پروسه تکمیل تولید آن تا سال  ۲۰۱۲ به طول انجامید. AH-1Z به سفارش نیروی دریایی آمریکا ساخته شده است.در این هلی کوپتر از سیستم چرخان، ۴ پره، سیستم تازه رهگیری هدف استفاده شده است.این هلی کوپتر در حقیقت قسمتی از برنامه پیشرفت H-1 است که به اسم زولو کبرا نیز شناخته می شود. در این هلی کوپتر از تکنولوژی مادون قرمز و دید در شب استفاده شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  طول عمر مفید یک لپ تاپ چقدر است

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۵٫ میل می – ۲۸ هاوُک – روسیه


می -۲۸ هاوک در حقیقت یک هلی کوپتر روسی همه منظوره است که در تمامی شرایط آب و هوایی و شب و روز در جنگ ها می توان از آن استفاده کرد. از سال ۱۹۷۰ پروسه تولید این هلی کوپتر شروع شد و در سال ۲۰۰۶ از آن در ارتش روسیه استفاده شد. این هلی کوپتر یکی از انواع شدیدا ضد گلوله و زرهی در جهان هلی کوپترها به حساب می آید. از مواردی که در این هلی کوپتر  به روز شده می توان به کنون ۳۰ میلی متری، سیستم فرار اضطراری، راکت های غیرقابل رهگیری،هشت موشک ضد آینه آتاکا اشاره نمود. این هلی کوپتر دو سرنشینه است که از یک رگبار باربت و چند راکت در دو بال آن استفاده شده است.تعداد کمی از این هلی کوپترها هم اینک در جهان مورد بهره برداری قرار می گیرد؛ با اینکه تعداد کمی از آنها در کنیا هم اینک مورد بهره برداری قرار می گیرند.

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۴٫ AH-64D  – آپاچی – آمریکا


بوئینگ AH-64D یکی از قدرتمندترین ادوات جنگی ضد گلوله حاضر جنگ خلیج فارس به حساب می آید.این هلی کوپتره ۴ ملخه با دو موتور به وسیله کمپانی دفاعی بوئینگ و فضا و امنیت ساخته شده است. انی هلی کوپتر برای شرایط سخت جنگی و انواع شرایط آب و هوایی برای ارتش امریکا ساخته شده است. AH-64D از سیستم کنترل حریق و تکنولوژی الکترونیک آرت استفاده می کند. این هلی کوپتر دو سرنشینه ساخته شده است که مکان قرارگیری کابین این دو خلبان در دماغه آن بود. از سیستم های دید در شب و رهگیری هدف در این هلی کوپتر استفاده شده است.

 

این هلی کوپتر با اسم سریع ترین هلی کوپتر جهان مطرح است و اکنون در کشورهای ژاپن،سنگاپور،هلند،اسراییل،امارات،یونان استفاده می شود. با عملکرد محشر موتور این هلی کوپتر بیننده اوج گیری ۱۵۸۹۵ فوتی هستیم.این هلی کوپتر  با ۱۶ موشک AGM-114 و ۷۶ راکت هوا به هوای ۷۰ میلی متری تجهیز شده است.

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۳٫ هوکوم B – روسیه


هوکوم B در حقیقت ورژن افزایش یافته هلی کوپتر هوکوم Ka-50 است و به طرز رسمی با اسم سریع ترین و تهاجمی ترین هلی کوپتر سال ۲۰۱۷ انتخاب شد. اسم دیگر این هلی کوپتر، کاموف Ka-52 است و دلیل توانایی مانور بالای این هلی کوپتر، دو روتور کنترای چرخان در آن است. این هلی کوپتر نه تنها سریع است حتی  توانمند نیز شمرده می شود و در مقابل شلیک گلوله های رگبارهای ۲۳ میلی تری نیز مقاوم است. هوکوم B از کنون ۳۰ میلی متری و موشک  های ضد تانک ۱۳ ویخر و چند راکت غیرقابل رهگیری هوا به هوا و موشک های هوا به هوا استفاده می کند. ارتش روسیه از این هلی کوپتر اخیرا استفاده می کند؛ پروسه تولید این هلی کوپتر از سال ۲۰۰۸ شروع شده بود. نکته خاص این هلی کوپتر این است که قادر به تبادل معلومات و داده با دیگر نیروها به طرز سری و شناسایی اهداف می باشد.

برای شما هم جالب است؟ :  پهپاد TIKAD؛ سرباز تک تیرانداز ارتش‌های آتی

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۲٫ ببر یوروکوپتر – فرانسه آلمان


 این هلی کوپتر هم اینک در ارتش فرانسه و آلمان استفاده می شود؛ ببر یوروکوپتر یک هلی کوپتر میان وزن محصوب می شود که از سال ۲۰۰۲ مورد بهره برداری قرار می گیرد. این هلی کوپتر کالا مشترک فرانسه و آلمان است. وقتی برای بار نخست از این هلی کوپتر در آلمان استفاده شد، اسم ببر بر روی آن نهادند و بعد از آن کشورهای فرانسه و اسپانیا نیز همین اسم را بر آن گذاشتند. اخیرا از این هلی کوپتر در جنگ افغانستانفمالیفلیبی استفاده شده است.بهترین تکنولوژی مورد بهره برداری در این هلی کوپتر HOT-3 اسم گذاری شده؛ با اینکه از تکنولوژی های دیگر از نمونه  راکت های ضد تانک تریت و  کنون ۳۰ میلی متری و موشک های هوا به هوای میسترال و با این وجود موشک های غیرقابل رهگیری  استفاده شده است. از نکات مهم دیگر این هلی کوپتر می توان به دو موتور MTU توربومکا رولزرویس MTR390 در آن اشاره نمود.

 

 این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

 


۱٫آگوستا A129 مانگوستا – ایتالیا


این هلی کوپتر تهاجمی در غرب اروپا تولید می گردد و در سال ۱۹۹۰ به ایتالیا تحویل داده شد. پروسه تولید این هلی کوپتر در سال ۱۹۹۲ متوقف شد چرا که نیازهای عملیاتی آن دوران و انتهای جنگ سرد و مشکلات مرتبط به تامین بودجه، این گزینه را ایجاب می کرد. این هلی کوپتر قادر به ایستادگی در راکت های ۳۰ میلی متری است و دیزاین آن بسیار سبک بوده است. این هلی کوپتر قادر به حمل راکت های غیر قابل رهگیری و حتی TOW است و هدف از تولید آن، جلوگیری از تانک ها و موشک های ضد تانک بود.این هلی کوپتر، در دماغه خود از کنون ۲۰ میلی متری استفاده می کند که برای دفع حملات از زمین و خدمات رسانی حریق نیروها به کار می رود. از دیگر نکات مورد استقبال در این هلی کوپتر، ضد گلوله بودن آن است. اخیرا ورژن دیگری از این هلی کوپتر موسوم به A129 به وسیله ارتش ترکیه در حال تولید است.

این هلی کوپترها بسیار خطرناک هستند

سایت “ایران پی پر” امیدوار است مقالات علمی آن از نمونه مقاله بهترین هلی‌کوپترهای جنگی ۲۰۱۷ مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات