کد خبر : 25228
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
11 views بازدید

بهترین کوپه های کارکرده پایین ۴۰۰ میلیون تومان

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله بهترین کوپه های کارکرده پایین ۴۰۰ میلیون تومان را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. هفته نامه خودرو امروز: برخی از کلاس های وسیله نقلیه ای در مارکت کشورمان مانند کلاس سدان و شاسی بلند پیوسته از اقبال […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله بهترین کوپه های کارکرده پایین ۴۰۰ میلیون تومان را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

هفته نامه خودرو امروز: برخی از کلاس های وسیله نقلیه ای در مارکت کشورمان مانند کلاس سدان و شاسی بلند پیوسته از اقبال بسیار خوبی دارا بوده و مارکت داغی داشته و دارند. برخی از کلاس ها با اینحال پیوسته محکوم به شکست در مارکت باورنکردنی و غریب خودرو کشورمان هستند و ناکامی با آنها عجین شده است، مانند کلاس استیشن و ون. با اینحال برخی از کلاس ها هستند که ممکن است مارکت انبوهی نداشته باشند با اینحال پیوسته علاقه مندان و خریداران وفادار خود را دارند و بی تردید کلاس خودروهای کوپه و کانورتیبل نیز جزو همین دسته مانده تا نگاه بسیاری از خریداران و علاقه مندان خودروهای کوپه به مارکت دست دوم ها باشد.

با این مقدمه نگاهی داریم به بهترین خودروهای کوپه و کانورتیبل دست دوم قابل خرید با بودجه کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان. با این وجود ضروری به ذکر است با استناد به کلاسی که این خودروها در آن قرار دارند و کاربری آنها، اکثر قریب به اتفاق این خودروها در مواردی مانند محیط تنگ و ناکافی سرنشینان عقب و سواری خشک و اسپرت با یکدیگر اشتراک دارند. در ضمن، این نکته را نیز بیاد داشته باشید که خرید این خودروها نیازمند دقت ویژه، وسواس فراوان و بررسی ها دقیق است چونکه صاحب یا مالکان قبلی اکثر این خودروها، جوان ترها هستند و امکان دارد برای لذت خودشان و رسیدن به نهایت سرعت و هیجان، از هر گونه فشار بسیار روی خودرو و اعمال تفاوت نادرست و غیراستاندارد، دریغ نکرده باشند.

کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان


هیوندای کوپه


این کوپه اسپرت، جمع و جور و دیفرانسیل جلو هیوندای به خاطر تنوع پایین و خلا موجود در این سگمنت از مارکت شکورمان و به علاوه از طرف دیگر هزینه و دیزاین ظاهری خوب، سود گیری از تجهیزاتی مانند سانروف، تهویه مطبوع اتوماتیک، کروز کنترل، سامانه ESP (کنترل استقامت الکترونیکی)، ایربگ های جلو، جانبی و پرده ای و ویژگیهای تکنیکی پذیرفتنی، از همان ابتدا با استقبال خریداران جوان رو به رو شد. کوپه تجهیز به یک پیشرانه ۶ سیلندر V شکل ۲٫۷ لیتری از سری پیشرانه های دلتا هیوندای- کیا است که ۱۶۷ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن متر گریز از مرکز تولید می کند و رهاورد آن برای این خودرو شتاب صفر تا صد ۸٫۶ ثانیه ای است که رقم قابل قبولی برای یک کوپه کم بهای (با این وجود در مقیاس بازارهای جهانی) به حساب می آید.

 

 
علیرغم اینکه یک گیربکس ۶ سرعته دستی برای کوپه قابل سفارش بود، واردکننده یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک (با قابلیت تعویض دستی) را برای کوپه های وارداتی به ایران در نظر گرفت که عملکرد بدی ندارد. کوپه در کل قابلیت های حرکتی خوبی داشته و از هندلینگ و استقامت مطلوبی سود می برد. ولی باید گفت از وسیله نقلیه ای در حد و اندازه های کوپه در مسئله مصرف سوخت انتظار عملکر بهینه تری می رود با اینحال کوپه در رفتار نسبتا پرمصرف ظاهر می شود (در بهترین حالت، صدی ۱۰٫۵ لیتر). هیوندای کوپه که در عده ای بازارها مانند ایالات متحده با اسم تیبورون شناخته می شد، هم اینک بسته به میزان کارکرد و سلامت خودرو در نمونه ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ بین ۵۵ تا نهایتا ۷۰ میلیون تومان هزینه می خورد.

کیا سراتو کوپ

در سال ۲۰۰۹ و بعد از معرفی نسل دوم سراتو، کیاموتورز تصمیم گرفت تا ورژن کوپه و جوان پسندی از سدان کامپکت خود را به مارکت معرفی کند، با این وجود سراتو کوپ وارد کارزار رقابت شد. کوپ اولین بار با نمونه ۲۰۱۰ وارد مارکت کشورمان شد و از ظاهری متناسب و هماهنگ برخوردار بود که از نمونه اختلاف های مهم آن در نمای جلو و عقب با سراتو سدان می توان به ورودی های هوای بزرگ تر و برنامه دارای اختلاف و اسپرتی تر سپر جلو، رینگ های اسپرت پنج پره دوبل دورنگ، چراغ های ذوزنقه ای شکل عقب و دیفیوزر اسپرت عقب بهمراه دو خروجی اگزوز اشاره نمود. در نمای داخل با اینحال سراتو کوپ اختلاف چندانی با ورژن سدان نداشته و بیننده همان دیزاین خوشایند و ارگونومیک و با این وجود کیفیت معمولی و متوسط متریال مصرفی در کابین هستیم.

برای شما هم جالب است؟ :  صاف کاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد؟

 

بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان 

سراتو کوپ از یک پیشرانه ۲ لیتری با قدرت ۱۵۴ اسب بخار و گریز از مرکز ۱۹۴ نیوتن متر سود می برد که کشش خوبی را برای آن ممکن می کند با اینحال در کل سراتو کوپ در بحث قابلیت های دینامیکی حرف چندانی برای گفتن ندارد و نمی توان سواری پرکشش و پرهیجانی را از آن انتظار داشت با اینحال با استناد به دیزاین جوان پسند، کوپه بودن و قابلیت ها و ابزارهای رفاهی قابل توجه مانند سانروف، پوشش چرمی صندلی ها، گرمکن صندلی های جلو، اهرم های تعویض دنده پشت فرمان (در نمونه های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳) و… و با این وجود، عدم حضور رقیبی مهم، در لحظه معرفی با استقبال خوبی مواجه شد. سراتو کوپ در نمونه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ بسته به میزان سلامت و کارکرد، بین ۷۵ تا ۹۸ میلیون تومان فی می خورد.

 


۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان

تویوتا GT 86

جی تی ۸۶ که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، به نحوی جانشین و میراث دار نمونه پرطرفدار و به یادماندنی سلیکا به حساب می آید. این خودرو در بازه زمانی نسبتا کوتاهی و عمدتا در نمونه ۲۰۱۳ به کشورمان وارد شد. جی تی ۸۶ ظاهری دلنشین، اسپرتی و دوست داشتنی دارد و در کاین هم همین حس خوشایند و هیجان انگیز را به راننده منتقل می کند.

 

بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان 

در قسمت فنی، این کوپه دیفرانسیل عقب از یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری باکستر با قدرت ۱۹۷ اسب بخار و گریز از مرکز ۲۰۵ نیوتن متر برخوردار است و توانایی دارد شتاب صفر تا صد ۷٫۶ ثانیه ای را به ثبت برساند. تجربه سواری با جی تی ۸۶ را باید لذت بخش توصیف کرد، این کوپه ژاپنی هندلینگ و استقامت بسیار مطلوبی داشته و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک آن هماهنگی بسیار خوبی با پیشرانه دارد.

جی تی ۸۶ گرچه حس چابکی و طراوت در سواری را به مالکش هدیه می دهد با اینحال این پیشرانه و قوای فنی برای افرادی که انتظار کششی محشر را دارند، ممکن است اندکی ناکافی جلوه کند. در یک کلام ضروری است بگوییم جی تی ۸۶ همان چیزی است که باید باشد و تا حدود فراوانی انتظارات خریداران این کلاس، چه در مارکت داخلی و چه در بازارهای جهانی را برآورده می کند. مدلهای سالم و با کارکرد پذیرفتنی جی تی ۸۶ در نمونه ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، بین ۱۲۵ تا ۱۴۰ میلیون تومان هزینه می خورند.

هیوندای جنسیس کوپه

جنسیس کوپه با ورودش به مارکت توجهات فراوانی را به خود معطوف نمود و بسیاری از جوانان شیفته سرعت، شتاب و هیجان که بودجه ضروری برای خرید تولیدات بنز و ب ام و را نداشتند، سر وقت آن رفتند. با این وجود این جلب توجه به هیچ وجه بی دلیل نبود چونکه این کوپه دیفرانسیل عقب غیر از دیزاین ظاهری دلنشین و حساب شده و ویژگیهای تکنیکی جالب و چشمگیر، هزینه مناسبی داشت و انتخاب ارزشمندی با استناد به رقم پرداختی به شمار می رفت؛ مزیتی که جسیس کوپه در دیگر بازارهای جهانی از نمونه ایالات متحده نیز از آن دارا بود.

برای شما هم جالب است؟ :  مزدا CX-5 نمونه 2017؛ کراس اوور ژاپنی برای رقابت آمده است

جنسیس کوپه به یک پیشرانه ۶ سیلندر V شکل ۳٫۸ لیتری با قدرت ۳۰۶ اسب بخار و گریز از مرکز ۳۶۰ نیوتن متر تجهیز بود که در ورژن فیس لیفت این خودرو که سال ۲۰۱۳ معرفی شد به مارکت داخلی نیز راه یافت، به جای گیربکس ۶ سرعته شیفت ترونیک به نمونه ۸ سرعته شیفت ترونیک وصل شد.

 

بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان 

برای هماهنگی هرچه بیشتر ظاهر خودرو با زبان تازه دیزاین هیوندای، دیزاین ظاهری و داخلی جنسیس کوپه در ورژن فیس لیفت دستخوش تغییراتی مثبت و خوشایند شد. از نمونه مزایایی جنسیس کوپه می توان به هندلینگ محشر و استقامت و چسبندگی مطلوب آن اشاره نمود و کیفیت متوسط متریال مصرفی در کابین که چندان راضی کننده نیست را می بایست از نقاط ضعف آن برشمرد.

جنسیس کوپه در ورژن قبل از فیس لیفت و با نمونه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بین ۱۱۵ تا ۱۴۵ میلیون تومان و ورژن های فیس لیفت (عمدتا در نمونه ۲۰۱۳) بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون هزینه دارد.

 


۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان

ب ام و ۶۳۰i

دومین نسل از سری ۶ که با کد E64/E63 شناخته می شود، در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و تولید آن تا سال ۲۰۱۰ ادامه پیدا کرد. دیزاین این نسل تا حدودی ساختارشکنانه و بینهایت سرگرم کننده توجه بود و برخی ها آن را به کوسه تشبیه می کردند. این نسل از سری ۶ در نمونه ۶۳۰i و در دو اتاق کوپه و کانورتیبل به مارکت داخلی راه یافت که به یک موتور ۶ سیلندر V شکل ۳ لیتری با قدرت ۲۷۲ اسب بخار و گریز از مرکز ۳۱۵ نیوتن متر تجهیز است.

 

بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان 
۶۳۰i درمقایسه با دیگر خودروهای لیست ما ابعاد بزرگ تر، محیط داخلی و علی الخصوص محیط ردیف عقب جادارتر و خوب تر، و جنبه های لاکچری بیشتری دارد و طبعا در بحث قطعات و خدمات ها نیز باید انتظار ارقام نسبتا بالایی را داشته باشید. در بحث عملکردی و هندلینگ با اینحال سری ۶ انتظارات شما را برآورده می کند و بیراه نیست اگر بگوییم که این خودرو در بین رقیبان آن زمانش، یکی از بهترین های کیفیت سواری و هندلینگ بود. نمونه های ۲۰۰۵ تا ۲۲۰۷ این خودرو را می توان با بودجه کمتر از ۲۰۰ میلیون نیز ابتیاع کرد با اینحال نمونه های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ ب ام و ۶۳۰i بسته به کارکرد و سلامت خودرو بین ۲۱۰ تا ۲۹۰ میلیون و گاهی حدود ۳۰۰ میلیون (برای نمونه ۲۰۱۰ کم کارکرد) هزینه می خورد.

ب ام و Z4

این رودستر خوش استیل ب ام و در نمونه های متفاوتی به کشورمان وارد شد که در این بین نمونه  Z4 35i که از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت ۳۰۶ اسب بخار و گریز از مرکز ۴۰۰ نیوتن متر برخوردار بوده و گزینه ای بسیار پرشتاب، پرکشش و سرحال است، عمدتا هزینه ای بالای ۳۰۰ میلیون تومان برای مدلهای سالم و کم کارکرد داشته و در رقابت مستقیم با پورشه باکستر قرار می گیرد. با اینحال نمونه ۲۰i که به پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با قدرت ۱۸۴ اسب بخار و گریز از مرکز ۲۷۰ نیوتن متر تجهیز است، بسته به سلامت و کارکرد خودرو در نمونه ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بین ۲۲۰ تا ۲۷۰ میلیون تومان فی می خورد.

برای شما هم جالب است؟ :  هیوندای «سوناتا» و تویوتا «کمری»؛ ژاپنی سرسخت در مقابل کره‌ای پرطرفدار

 

بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان 
اگر چنین قوای فنی روی کاغذ چندان رضایت شما را جلب نمی کند، قادر اید سر وقت نمونه ۲۸i بروید که به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو با قدرت ۲۴۵ اسب بخار و گریز از مرکز ۳۵۰ نیوتن متر و گیربکس ۷ سرعته استپ ترونیک تجهیز است و صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۵٫۵ ثانیه می پیماید، یعنی ۱٫۴ ثانیه سریع تر از ۲۰i . ب ام و Z4 28i در نمونه ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ بین ۲۶۰ تا نهایتا ۲۹۰ میلیون برای شما علاقه مندان آب می خورد.

۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان


پورشه باکستر و کیمن S

تا قبل از ورود تولیدات مازراتی به ایران، تولیدات پورشه جنجالی ترین و خبرسازترین خودروهای وارداتی بودند و ۲ نمونه باکستر و کیمن، ارزان ترین و خوش هزینه ترین تولیدات این خودروساز المانی در کشور به شمار می رفتند. با این وجود کیمن در حجم محدودتری و تنها در ورژن کیمن S به کشورمان وارد شد. کیمن درواقع ورژن سقف دار باکستر است که روی پلت فرمی مشترک با باکستر نیز قرار دارد و در ظاهر نیز این دو خودرو مشابهت های فراوانی با هم دارند و حتی با نگاهی سطحی، ممکن است تنها اختلاف این دو خودرو در سقف ثابت و متحرک به نظر برسد همزمان با اینکه اینگونه نیست. کیمن از یک پیشرانه ۳٫۵ لیتری ۶ سیلندر باکستر با قدرت ۳۲۰ اسب بخار و گریز از مرکز ۳۷۰ نیوتن متر و گیربکس ۷سرعته دوکلاچ PDK سود می برد و با اتکا به این قوای فنی توانایی دارد صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۵٫۱ ثانیه (۴٫۹ با لانچ کنترل) بپیماید.

 

 بهترین کوپه های کارگرده زیر 400 میلیون تومان

یپشرانه ۲٫۹ لیتری ۶ سیلندر باکستر با اینحال قادر به تولید ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن متر گریز از مرکز است و شتاب صفر تا صد ۵٫۶ ثانیه ای را ثبت می کند. کیفیت متریال استفاده شده در کابین و سطح ابزارهای و قابلیت ها رفاهی موجود در باکستر و کیمن ستایش برانگیز بوده و شرح کامل و دقیق آنها از حوصله این نوشته خارج است با اینحال در یک کلام هر دو این خودروها مخصوصا کیمن S که از پیشرانه ای قلدرتر سود می برد، با معرفی تجربه سواری لذت بخش و کم نقص، هندلینگ و استقامت مثال زدنی، هماهنگی بسیار محشر گیربکس با پیشرانه و سود گیری از استایلی دلچسب و چشم نواز، از صاحب خود دلبری می کنند. با این وجود این دلبری و تجربه لذت بخش به طبع هزینه های ویژه خودش را دارد و در قسمت انجام خدمات ها و قطعات یدکی، رو به رو شدن با ارقام بالا (حتی درمقایسه با تولیدات ب ام و و مرسدس بنز) بطور کلی قابل انتظار است.

پورشه باکستر بسته به کارکرد و سلامت خودرو در نمونه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بین ۲۹۰ تا ۳۵۰ هزینه می خورد با این وجود برای کیمن S که در تعداد محدودتری به  کشور وارد شده، در نمونه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، بسته به سلامت و میزان کارکرد، برچسب هزینه ای بین ۳۰۰ تا ۳۸۰ میلیون تومان به چشم می خورد.

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر بهترین کوپه های کارکرده پایین ۴۰۰ میلیون تومان مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات