کد خبر : 34855
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
8 views بازدید

به چه نحو ساختمان خود را ضد صدا کنیم؟

نوشته ای با عنوان به چه نحو ساختمان خود را ضد صدا کنیم؟ یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. وبسایت بدونیم – حسام حداد: بسیاری از افرادی که تجربه زندگی ساختمان نشینی را دارند می دانند گاهی یک همسایه پر سرو صدا می تواند زندگی جهنم کند. گاهی نیز تصمیم گرفته اید در […]

نوشته ای با عنوان به چه نحو ساختمان خود را ضد صدا کنیم؟ یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

وبسایت بدونیم – حسام حداد: بسیاری از افرادی که تجربه زندگی ساختمان نشینی را دارند می دانند گاهی یک همسایه پر سرو صدا می تواند زندگی جهنم کند. گاهی نیز تصمیم گرفته اید در اتاقی که دارید آرامش داشته باشید و این مسئله دیگر به ساختمان محدود نیست.

 

 

با اینحال برای شما علاقه مندان خبر خوبی دارم شما هم قادر اید بدون اینکه پول فراوانی خرج کنید ساختمان یا اتاقی آرام داشته باشید.

پیشتر می خواهم مهارتهایی را به شما آموزش دهم که با بهره برداری از آنها قادر اید لاتاق ها و ساختمان خود را ضد صدا کنید.

عایق هوا کردن در اصلی خانه

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

تمام صحبت هایی که در سالن آپارتمانتان می شود را از قسمت پا دری خانه می شنوید؟ مسلما در اصلی خانه سخت صدا دارد. بستن راه های نفوذ هوای اطراف در ورودی صداها را کم می کند.

پایین در آپارتمانتان شکاف بزرگی دارید؟ به پایین در خانه یک قطعه پوشاننده اضافه کنید. در انگلیسی به این صفحه ها door sweep می گویند و یک حالت جارویی دارد و به پایین در پیچ می شود. اگر تصمیم گرفته اید صدا را حسابی بگیرید قادر اید روی هر دو سمت در ورودی خانه از آن بچسبانید. قسمت جارویی پایین این صفحه ها دلیل می شود گرد و خاک، رطوبت، حشرات و صدا وارد خانه نشود. بعد از این کار قادر اید اطراف در را نیز چک کنید تا اگر جایی هوا نفوز می کرد آن را نیز اگر امکان دارد بپوشانید.

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیون دیوارهای آشپزخانه
 پرده برای در

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

از دیگر شیوه هایی که قادر اید استفاده کنید نصب یک پرده روی در ورودی خانه است. این پرده اگر به اندازه کافی ضخیم باشد وقتی بسته می شود تمامصداهایی که از در نفوذ می کند را می گیرد و اجازه عبور به چیزی نمی دهد.

به چه نحو انعکاس صدا را کاهش دهیم؟

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

صدا از سطوح سفت منعکس می شود. این یعنی صدای آزار دهنده امکان دارد از آنچه هستند بدتر هم بشوند. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که قادر اید با قرار دادن استراتژیک باف و منسوجات جلوی این انعکاس را بگیرید.

هدف پوشاندن دیوارها و حتی سقفی است که پوشش ندارند. با این کار دیگر صدا با سطوح سفت برخورد نمی کند و انعکاس آن تا حدود فراوانی کم و یا به کلی دفع می شود.

در عکس بالا می بینید که به چه نحو دیوارها و حتی سقف پوشیده شده است. این کار علي الخصوص در دستشویی ساختمان ها می تواند به خوبی جواب بدهد.

بهره برداری از یک پد قالیچه ضخیم

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

هیچ چیز مانند فذش نمی تواند انعس صدا را در یک محیط بگیرد. از اینرو اگر کفِ خانه چوبی است و یا پارکت و سرامیک با انداختن یک فرش قادر اید انعکاس صدا را کم کنید. با اینحال اگر یک پد ضخیم قالیچه پایین آن قرار دهید امکان کاهش انعکاس صدا را تقویت کرده اید.

گرفتن صدا با قفسه کتاب

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

دیوار آپارتمانتان نازک است؟ بهره برداری از یک قفسه بزرگ کتاب مانند تصویر بالا می تواند صدای ساختمان کناری را خاموش کند.

آویزان کردن یک فرش یا بافت از دیوار

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

آویزان کردن یک قالیچه یا بافت ضخیم از دیوار نیز به گسترش ضد صدا شدن دیوار کمک می کند.

پنل های آکوستیک

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

پنل های آکوستیک را قادر اید به روش تخته ای و یا به روش بافتی تهیه کنید و به دیوارها آویزان نمایید. با اینکه بیشتر آنها طوری دیزاین شده اند که اجازه انعکاس صدا از سطوح سخت را ندهند، عده ای نیز برای جلوگیری از ورود سر و صدا از پنجره و دیوارها به کار برده می شوند. درهایی نیز می باشد که برای اتاق خواب و در ورودی به کار می روند و خاصیت آکوستیک دارند.

پرده های ضد صدا

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

برای اینکه از ورود صداهای بیرون به داخل خانه جلوگیری کنید قادر اید از پرده های آکوستیک نیز استفاده کنید. ممکن است پیدا کردن چنین پرده هایی نیازمند کمی پرس و جو باشد با اینحال واقعا کاربردی هستند. به علاوه از طرف دیگر باز و بسته شدن این نوع پرده ها بسیار ساده است.

پنجره الحاقی

 چگونه اتاق و آپارتمان خود را ضد صدا کنیم؟

اگر تصمیم گرفته اید جلوی صدای بیرون را بگیرید با اینحال قصد ندارید منظر پنجره را از بین ببرید قادر اید از پنجره های الحاقی استفاده کنید که روی پنجره حال حاضر خانه سوار می شوند. این پنجره ها هیچ تفاوتی از لحاظ شفافیت با پنجره خانه شما ندارند. با اینحال طوری دیزاین شده اند که سر و صدای بیرون را تا ۵۰ درصد یا حتی بیشتر دفع کنند. هر لحظه که به آنها نیاز نداشته باشید هم قادر اید خیلی ساده جدایشان کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیون منزل عروس و دامادها

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات