کد خبر : 40655
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۲
7 views بازدید

به چه نحو صدای خروپف راکاهش دهیم؟

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم به چه نحو صدای خروپف راکاهش دهیم؟ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم. همه انسان ها خروپف می کنند، با اینحال عده ای خوش شانس هستند و صدایشان تنها در مواقع سرماخوردگی یا وقتی که راه تنفسشان بسته می شود به گوش می رسد. با […]

در گروه سلامت عمومی مقاله ای برای شما خوانندگان عزیز ایران پی پر مقرر کرده ایم با اسم به چه نحو صدای خروپف راکاهش دهیم؟ .پیشتر با این مقاله در خدمت شما هستیم.

همه انسان ها خروپف می کنند، با اینحال عده ای خوش شانس هستند و صدایشان تنها در مواقع سرماخوردگی یا وقتی که راه تنفسشان بسته می شود به گوش می رسد. با اینحال عده ای دیگر در بیشتر مواقع باعث آزار فردی می شوند که در کنارشان خوابیده است.

شاید دوست داشته باشید بدانید که به ادعای یک کارشناس خروپف و کارشناس گوش، حلق و بینی در مرکز تخصصی بیماری های گوش، حلق و بینی در آستین، تگزاس، خروپف کردن امکان دارد به جدایی زن و شوهرها نیز منجر گردد. به علاوه از طرف دیگر می تواند نشانه مشکلات جدی در سلامت بدن نیز باشد.

به چه نحو می توان از خروپف کردن پیشگیری کرد؟

شیوه هایی که پیشتر گفته شده اند بطور کلی کاربردی هستند. برخی از آن ها راحت بوده و عده ای دیگر به تلاش و ممارست نیاز دارند. با این وجود، برای رفع خرناس کشیدن لحظه خواب و افزایش سلامت بدن خود خوب است این کارهای را انجام دهید.

۱- به پهلو بخوابید

اگر عادت دارید که به کمر (طاق باز) می خوابید، احتمال خرناس کشیدنتان نیز بیشتر می شود. تحت این شرایط، زبان به سوی گلو برگشته و راه هوا را مسدود می کند. این موضوع به هیچ عنوان خطرناک نیست، با اینحال دلیل ایجاد صداهای ناخوشایند می شود.

برای رفع این اشکال، خوب است در بیشتر مواقع به پهلو دراز کشیده و بخوابید.

برای شما هم جالب است؟ :  16 قدم تا ترک سیگار برای در بیشتر مواقع

۲- دوش آب گرم بگیرید

آب داغ باعث باز شدن راه های تنفسی می شوند. برای اینکه بیشترین استفاده را از بخار آب ببرید، قادر اید از بخور اکالیپتوس نیز کمک بگیرید. وقتی راه های بینی باز می شوند، نفس کشیدن نیز راحت تر شده و با این وجود کمتر خرناس می کشید. بد نیست اشاره کنیم که دوش آب داغ قبل از خواب باعث ریلکس شدن بدن نیز می شود.

۳- ورزش کنید

تناسب اندام نه تنها برای زیبایی ظاهری ضروری است، حتی دلیل می شود تا بسیاری از مشکلات مثل تنگی نفس یا خرناس کشیدن را هم تجربه نکنید. وقتی چاق هستید، گلو ضخیم تر می شود و با این وجود راههای تنفسی نازک تر شده و امکان دارد لحظه خواب مسدود شوند. با کاهش وزن قادر اید از این سخت پیشگیری کنید.

۴- راه های تنفسی خود را پاکسازی کنید

همان شکلی که که در بالا هم اشاره کردیم، سوراخ های بینی می توانند نقش مهمی در خروپف کردن ایفا کنند. اگر سخت سینوسی یا آلرژی دارید، از داروهای بازکننده نفس یا گلدان های تصفیه کننده هوا استفاده کنید. مثلا گلدان هایی که هوا را تمیز کرده و به نور کمی نیاز دارند را تهیه نموده و در اتاق خواب بگذارید. هوای پاکیزه و مملو از اکسیژن به نفس بهتر و با این وجود، خرناس نکشیدن کمک می کند.

۵- روکش بالش و ملافه ها را هفته ای یکدفعه عوض کنید

گرد و خاک های ریزی که روی ملافه و روبالشتی ها می نشینند، می توانند حساسیت زا باشند و در سیستم تنفسی اختلال ایجاد کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  تشک و کالای خواب داتیس

۶- سیگار نکشید

خرناس کشیدن در خواب به درست نفس کشیدن مرتبط می شود. سیگار نیز باعث از بین رفتن ریه شده و تنفس فرد را دچار اختلال می کند. با این وجود، با ترک سیگار قادر اید انسدادهای موجود در گلو، بینی و ریه را به طرز کل از بین ببرید.

بی تردید، ترک سیگار بسیار ساده نیست و یک شبِ حاصل نمی شود. با اینحال این را به خاطر اشته باشید که با ترک این عادت مضر، پوست شفاف تر، دندان های سالم تر، چروک کمتر و سلامتی عمومی بیشتری برای خود به ارمغان خواهید آورد.

۷- هوای اتاق خواب را مرطوب نگه دارید

اگر هوای اتاق شما، راکد و خشک است، یک ابزار بخارساز و مرطوب کننده تهیه کنید. رطوبت هوا دلیل می شود تا تنفس راحت تری داشته باشید، راه های بینی باز شده و با این وجود، کمتر خرناس بکشید.

خروپف ۴ نمونه مختلف دارد

ممکن است با خواندن موارد بالا با خودتان فکر کنید که چقدر کار را باید انجام دهید تا کمتر در خواب خرناس بکشید. با اینحال ضروری به یادآوری است که خروپف، ۴ نمونه مختلف دارد که با آگاهی از آن ها متوجه می شوید که کدام شیوه ها برای رفع سخت شما خوب تر خواهند بود.

خرناس با دهان بسته

اگر جزو افرادی هستید که با دهان بسته خرناس می کشند، یعنی صدا از بینی آن ها خارج می شود و خسته کننده تر هم هست. این مردم خوب است آیتم‌های ۱، ۲، ۴ و ۷ را انجام دهند.

خرناس با دهان باز

اشخاصی که با دهان باز خروپف می کنند، راه گلویشان مسدود شده و به خاطر اینکه بدن فعالیت بسیار دارد، صداهای ناهنجار از خود تولید می کند. برای رفع این سخت خوب است آیتم‌های ۱ و ۷ را انجام دهید.

برای شما هم جالب است؟ :  همه چیز پیرامون ویتامین D، یک نیاز بنیادی بدن

خرناس لحظه خواب به روش طاق باز

تحت این شرایط خوب است که تنها راه حل اول را انجام دهید تا از صداهای خسته کننده خود لحظه خواب بکاهید.

خرناس کردن در هر حالتی

اگر در هر حالتی که می خوابید، طاق باز، دمر یا به پهلو، بازهم صداهای خسته کننده از گلویتان خارج می شود، احتمال اینکه به آپنه خواب مبتلا باشید، زیاد است.

آپنه خواب یا وقفه تنفسی، یک اختلال است که دلیل توقف تنفس برای مدت کوتاهی در طول خواب می شود. آپنه معمولا بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد و امکان دارد صدها بار در هر شب تکرار شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات