کد خبر : 17064
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۲
8 views بازدید

بیماری نشت کردن روده

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” بیماری نشت کردن روده “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم. بیماری نشت کردن روده   روده نقش مهمی در سلامتی و گوارش سالم انسانها دارد . سندروم روده تحریک پذیر نیز یکی از بیماریهای کمتر مشهور است . با استناد به این شرایط بیماری […]

بخاطر ارزش مسئله سلامتی نوشته ” بیماری نشت کردن روده “را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما علاقه مندان گرامی ایران پی پر به این نوشته میپردازیم.

بیماری نشت کردن روده

 

روده نقش مهمی در سلامتی و گوارش سالم انسانها دارد . سندروم روده تحریک پذیر نیز یکی از بیماریهای کمتر مشهور است . با استناد به این شرایط بیماری نشت روده نیز مورد بی مهری بنا شده و زیاد در باب آن اطلاعرسانی نگردیده است .با استناد به تازه ترین خبرهایی که در سایتهای خبری پخش شده نفخ از نشانه های ابتلا به سندرم روده نشت کننده است.بیماری التهابی روده که باعث اسهال، درد شکم، نفخ و گاز می شود یکی از نشانه های شایع سندرم روده نشت کننده شمرده می شود.

 

سندرم روده نشت کننده یکی از مفاهیم به خوبی درک نشده در پزشکی امروز است. سندرم روده نشت کننده که با اسم گسترش نفوذپذیری روده نیز شناخته می شود، به خودی خود یک بیماری نیست. این یک نوع شرایط پاتولوژیک است که هم اینک با بیشتر بیماری ها التهابی و خود ایمنی مرتبط است.

 

وقتی روده نشت می کند!

 

سخت به دلیل گسترش غیر طبیعی در نفوذپذیری روده کوچک، یکی از بزرگترین اندام های بدن که بخشی بنیادی از سیستم ایمنی بدن انسان در دیواره های آن جای دارد، شروع می شود. این گسترش نفوذپذیری با این وجود نقص در اتصالات محکم روده که در لایه اپیتلیال پوشش روده به همدیگر پیوسته اند، رخ می دهد. اتصالات محکم به چیزهایی مانند سموم و ذرات گوارش نشده مواد غذایی اجازه ورود به جریان خون را نمی دهند.

 

این نقص باعث جدایی در اتصالات محکم می شود، بدین خاطر، باکتری ها، ویروس ها، ذرات گوارش نشده غذا و ضایعات سمی از بخش پوشش داخلی آسیب دیده روده کوچک به جریان خون وارد می شوند. سیستم ایمنی بدن این مهاجمان خارجی را با اسم عوامل بیماری‌زا شناسایی کرده و به آنها حمله می کند. این شرایط بالاخره به گسترش التهاب در قسمت های مختلف بدن منجر شده و طیف گسترده ای از نشانه ها و علائم را بهمراه دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  آیا واریکوسل عامل اصلی ناباروری است؟

 

دلیل شماره یک سندرم روده نشت کننده گلوتن است که می تواند محرک التهاب در پوشش داخلی روده باشد. مصرف زیاد لبنیات (کازئین)، قند، الکل، و هر غذایی که به آن آلرژی دارید می تواند به شکل گیری این سخت منجر شود.

 

نشت روده می تواند به دلیل مصرف داروها، مانند آنتی بیوتیک ها، استروئیدها یا مسکن های بی نیاز از ورژن پزشک مانند آسپرین و استامینوفن نیز شکل بگیرد.

 

این شرایط عجیب با انواع مختلف بیماری، از قبیل بیماری التهابی روده، انواع مختلف ورم مفاصل، آکنه، سوریازیس، بیماری کبد، و بیماری های لوزالمعده رابطه خورده است.

 

تشخیص سندرم روده نشت کننده ساده نیست چونکه با آزمایشات معمول و نه حتی با آندوسکوپی یا کولونوسکوپی قابل شناسایی نیست. با اینحال برای افرادی که از این شرایط رنج می برند، تشخیص و درمان می تواند تغییر دهنده زندگی باشد.

 

از دلایل سندرم روده نشت کننده گلوتن است که می تواند محرک التهاب روده باشد.پیشتر با عده ای از برترین نشانه های سندرم روده نشت کننده بیشتر آشنا می شویم.

 

بیماری التهابی روده

 

بیماری التهابی روده که باعث اسهال، درد شکم، نفخ و گاز می شود یکی از نشانه های شایع سندرم روده نشت کننده شمرده می شود. التهاب در روده به تحریک پذیری و بی نظمی در حرکات هم روده کوچک و هم روده بزرگ منجر می شود که این شرایط باعث بیماری التهابی روده می شود.

 

خستگی مزمن و فرسودگی

 

اگر پیوسته احساس خستگی می کنید، دلیل این شرایط می تواند سندرم روده نشت کننده باشد. سندرم روده نشت کننده باعث گسترش ترکیبات التهابی مخصوصی به اسم سیتوکین می شود. این ترکیبات التهابی به روش مستقیم با خستگی در رابطه هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  نان سفید دلیل چه مشکلاتی در بدن می شود

 

به علاوه از طرف دیگر، نشت روده غدد فوق کلیوی را دچار استرس می کنند، که فرسودگی بیشتر آنها را بهمراه داشته و به خستگی مکرر منجر می شود. این شرایط در هورمون های دیگر نیز اختلال ایجاد کرده و به خستگی منجر می شود.

 

بیماری های التهابی پوست

 

اگر به ناگاه بیش از قبل از بیماری های التهابی پوست مانند آکنه، روزاسه، سوریازیس، یا اگزما رنج می برید، این می تواند نشانه ای از نشت روده باشد.

 

نفوذ پذیری بیش از اندازه روده می تواند باعث التهاب پوست شود. التهاب با بیماری های پوستی به ویژه آکنه و سوریازیس رابطه خورده است.

 

افزون بر این، گسترش باکتری های مضر عدم تعادل در روده را باعث می شود و نمونه دیگری از عواملی است که در پس مشکلات پوستی مزمن قرار دارد.

 

درد در مفاصل مختلف

 

مفاصل دردناک و سفت و به علاوه از طرف دیگر درد مزمن در عضلات یکی از شایع‌ترین نشانه های سندرم روده نشت کننده است. با اینکه مردم درد مفصل را بیشتر به ورم مفاصل ربط می دهند، با اینحال عدم تعادل در میکروب های سالم درون روده نیز می تواند به این درد منجر شود.

 

مشکلات ایجاد و خو

 

سندرم روده نشت کننده ترشح سیتوکین ها و دیگر مواد شیمیایی التهابی را تحریک می کند که تاثیر مستقیمی بر اختلالات مرتبط به ایجاد و خو مانند اضطراب و افسردگی دارند.

 

باکتری های مضر در روده سموم متفاوتی را تولید می کنند که می توانند از روش جریان خون به مغز برسند. این سموم می توانند در تولید انتقال دهنده های عصبی در مغز اختلال ایجاد کرده و اثر منفی بر ایجاد و خو داشته باشند.

برای شما هم جالب است؟ :  دلیل مزه فلز در دهان و راه درمان

 

از دیگر نشانه های ابتلا به سندرم روده نشت کننده می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 

– نفخ

 

– بی قراری

 

– احساس ابتلا به عفونت، با اینحال پزشک توانایی شناسایی عفونت را ندارد

 

– آلرژی های غذایی یا عدم تحمل غذایی

 

– مشکلات تیروئید

 

– کمبودهای تغذیه ای مختلف

 

– آلرژی های فصلی یا آسم

 

– عدم تعادل هورمونی از قبیل سندرم قبل از قاعدگی یا سندرم تخمدان پلی کیستیک

 

– افزایش بیش از اندازه مخمر کاندیدا

 

– می تواند شرایط بیماری هایی مانند بیماری سلیاک، بیماری کرون، و آسم را وخیم‌تر سازد

 

مطالب مرتبط:

 

علائم و درمان سندروم روده تحریک پذیر

 

نکات مهم درمان طبیعی برای مشکلات روده

 

سندرم روده تحریک پذیر است

برای گسترش کیفیت سلامت جامعه میتوانید نوشته بیماری نشت کردن روده را برای دوستان خود بفرستید. برای راحتی این امر ابزارهایی در پایین برای شما آورده شده است.

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات