کد خبر : 33479
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
6 views بازدید

تاثیر رنگ ها در دكوراسيون منزل

نوشته ای با عنوان تاثیر رنگ ها در دكوراسيون منزل یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. زندگی آنلاین – دكتر زهره گوهرشادی: اكثر مردم معمولا رنگ سفید یا بژ را انتخاب می‌كنند، در اصل ما خودمان را پشت رنگ سفید مخفی می‌كنیم. چون با رنگ سفید احساس امنیت بیشتری می‌كنیم. اولین مرحله‌ی دیزاین، […]

نوشته ای با عنوان تاثیر رنگ ها در دكوراسيون منزل یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

زندگی آنلاین – دكتر زهره گوهرشادی: اكثر مردم معمولا رنگ سفید یا بژ را انتخاب می‌كنند، در اصل ما خودمان را پشت رنگ سفید مخفی می‌كنیم. چون با رنگ سفید احساس امنیت بیشتری می‌كنیم.

اولین مرحله‌ی دیزاین، رنگ آمیزی دیوارها

ابتدا همه‌ی وسایل را وسط اتاق جمع كرده و یك پارچه روی آنها پهن كنید و بگویید خداحافظ وسایل، ما با شما كاری نداریم تا رنگ دیوارها خشك شود. بعد با یك نگاهی تازه به شكل و فرم اتاق مشاهده نمائید چه چیز را در این اتاق بیشتر از بقیه دوست دارید؟ یا به كدام قسمت اتاق میتوانید جلوه بیشتری بدهید؟ هدف شما دادن شخصیت و ماهیت به اتاق است. پس كارتان را درست انجام دهید.

معماری اتاق با دو چیز نمایش داده می‌شود.

۱- شكل و فرم

۲- تزئین آن

پس انتخاب رنگ را كنار بگذارید. اكثر مردم معمولا رنگ سفید یا بژ را انتخاب می‌كنند، در اصل ما خودمان را پشت رنگ سفید مخفی می‌كنیم. چون با رنگ سفید احساس امنیت بیشتری می‌كنیم. برای جبران نبود رنگ، پول فراوانی بابت مبلمان، گلدان‌ها، پرده‌ها و وسایل تزئینی خرج می‌كنیم تا از سردی و بی‌روح دیده شدن دیزاین‌مان جلوگیری كنیم.

با رنگ سفید مشكل می‌توان تضاد رنگی ایجاد كرد. با رنگ‌های متضاد می‌توان هماهنگی بین وسایل و دیوارهای اتاق ایجاد كرد و به وسایل زیبایی مخصوصی بخشید. برای انتخاب رنگ وقت صرف كنید.

برای شما هم جالب است؟ :  خوش آمدگویی به رنگ خاکستری در دکوراسیونِ خانه

ابتدا به رنگ فروشی رفته و یك بروشور رنگ تهیه کنید و به خانه بیایید و رنگ مورد توجه خود را پیدا كنید. حتما رنگ‌هایی را انتخاب خواهید كرد كه با روحیه شما سازگاری دارند. مثلا اگر آبی را انتخاب نمودید، به فروشگاه رنگ بروید و آن رنگ آبی مورد نظر را بهمراه یك قوطی رنگ سفید تهیه کنید.

بعد كمی از رنگ سفید در (ظرفی) با آبی مخلوط كرده و آن را روی مقوای سفیدی بكشید و باز كمی سفید بیشتر و این كار را تكرار كنید تا به ۶ یا ۷ درجه روشنی رنگ برسید. برای سقف می بایست از دو رنگ روشن‌تر درمقایسه با دیوارها استفاده نمود.

اگر سقف منزل شما بلند است میتوانید رنگ آن را یك درجه روشن‌تر از دیوارها انتخاب نمایید. اگر شما دیوارها را با رنگ‌های تند رنگ‌آمیزی و سقف را سفید نمایید، مانند این است كه یك ملافه سفید روی سقف كشیده‌اید. اگر سقف سفیدرنگ شود كوتاه‌تر به ذهن خطور میکند.

سعی كنید دیوارهای خود را با سایه رنگ‌ها، رنگ‌آمیزی كنید یا یك دیوار را به رنگ مثلا آبی تیره یا قرمز قهوه‌ای یا قرمز یا قرمز تیره و دیوارهای دیگر را سفید یا سفید كرم یا تنالیته‌ای از رنگ تیره كه با سفید روشن گردیده به دیوار خود بزنید.

بعد از اینكه رنگ و میزان روشنی آن را با رنگ سفید انتخاب نمودید به رنگ فروشی رفته و رنگ مورد نظر خود را تهیه کنید. در اینجا برای آشنایی شما و انتخاب درست رنگ با استناد به فضا، آب و هوا و روانشناسی به مفاهیم و معانی رنگ‌ها اشاره خواهیم نمود.  

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیون خانه‌های ایرانی به سبک کلاسیک

چرخه‌ی رنگ

از ۱۲ رنگ خالص تشكیل شده است. رنگ‌های ابتدایی یا رنگ‌های اصلی سه رنگ زرد، قرمز و آبی می‌باشند. این رنگ‌ها به هیچ‌وجه قابل تولید از رنگ دیگر نمی‌باشند.

رنگ‌های ثانویه

از تركیب دو رنگ اصلی رنگ‌های ثانویه به دست می‌آید كه با تركیب نسبت‌های دارای اختلاف رنگ‌های ابتدایی، طیف رنگ‌های متنوعی (سیرتر یا روشن‌تر) به دست می‌آید.

زرد + قرمز = نارنجی

زرد + آبی = سبز

آبی + قرمز = بنفش

رنگ‌های ثالث

از تركیب یك رنگ اصلی با یك رنگ ثانویه یا مكمل بوجود می‌آیند. مثلا:

تاثیر رنگ ها در دكوراسيون

آبی + سبز = فیروزه‌ای

آبی + بنفش = نیلی

رنگ‌های مكمل

از تركیب دو رنگ اصلی به میزان مساوی ساخته شده كه مقابل رنگ اصلی كه از آن ساخته نشده قرار می‌گیرد.

مكمل رنگ قرمز، سبز است (زرد + آبی) = سبز

مكمل رنگ آبی، نارنجی است (زرد + قرمز) = نارنجی

مكمل رنگ زرد، بنفش است (آبی + قرمز) = بنفش

وقتی دو رنگ مكمل در یك فضا و دكوراسیون به كار می‌رود به ذهن خطور میکند كه آنها در حال حركت هستند این همان انرژی ساكن حاصل از تضاد میان آنها است.

رنگ‌های شبیه به، هارمونی

این رنگ‌ها در چرخه‌ی رنگ كنار یكدیگر هستند. از نمونه ارغوانی، بنفش، آبی یا زرد، لیمویی، نارنجی. از تركیب این رنگ‌ها در محیط دكوراسیون یك محیط دلچسب و دلپذیر حاصل می‌شود. مثلا بر روی كاناپه به رنگ آبی كوسنی بنفش قرار دهید. از این رنگ‌ها باید به گونه‌ای استفاده شود كه محیط خسته‌كننده و كسالت‌آور نشود.

تنالیته‌ی رنگ

تركیب یك رنگ خالص با سفید در چند درجه (شش تا هشت) تنالیته‌ی آن رنگ گویند.

لینک

علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات