کد خبر : 34204
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
11 views بازدید

تاثیر سیگار بر پوست و زیبایی

نوشته روبرو با اسم تاثیر سیگار بر پوست و زیبایی کمک شایانی به حفظ زیبایی خوانندگان گرامی خواهد نمود که امیدواریم مورد پسند دوستان ایران پی پر گردد. وب‌سایت سلامتیسم: بیش از ۴ هزار نوع ماده شیمیایی در دود سیگار می باشد و بسیاری از آن‌ها، از محرک‌های تخریب‌کننده کلاژن و الاستین هستند. سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران، روند بازسازی […]

نوشته روبرو با اسم تاثیر سیگار بر پوست و زیبایی کمک شایانی به حفظ زیبایی خوانندگان گرامی خواهد نمود که امیدواریم مورد پسند دوستان ایران پی پر گردد.

وب‌سایت سلامتیسم: بیش از ۴ هزار نوع ماده شیمیایی در دود سیگار می باشد و بسیاری از آن‌ها، از محرک‌های تخریب‌کننده کلاژن و الاستین هستند. سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران، روند بازسازی پوست را هم تخریب می‌کند.

ممکن است هیچ راهی برای دستیابی به چشمه جوانی وجود نداشته باشد، با اینحال مطمئنا راه‌هایی هستند که انسان‌ها را پیرتر و پیرتر می‌کنند. سیگار کشیدن، یکی از همین راه‌ها است که روی پوست، دندان‌ها و موها تاثیر منفی می‌گذارد و مردم را پیرتر می‌کند. حتی مسائل مهمی ماند قدرت باروری، قوای قلب، ریه‌ها و استخوان‌ها نیز از سیگار کشیدن تاثیر می‌پذیرند.

 

 
تغییر رنگ پوست

سیگار کشیدن به‌مرور پوست را از اکسیژن و مواد مغذی محروم می‌کند. بدین جهت، ‌برخی از سیگاری‌ها رنگ‌پریده به چشم می آیند و رنگ پوست برخی از آنان هم حالت ناهموار می یابد. این تفاوت قادر اند در سنین جوانی هم شروع شوند. از اینرو، هرچه سیگار کشیدن را زودتر شروع کنید، سریع‌تر به پوست خودتان آسیب می‌رسانید.

افتادگی پوست

بیش از ۴ هزار نوع ماده شیمیایی در دود سیگار می باشد و بسیاری از آن‌ها، از محرک‌های تخریب‌کننده کلاژن و الاستین هستند. سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران، روند بازسازی پوست را هم تخریب می‌کند. از اینرو، مردم سیگاری با دو پیامد ناگوار مواجه می‌شوند: افتادگی پوست و چین‌وچروک‌های عمیق.

برای شما هم جالب است؟ :  شیک ترین نمونه موهای زنانه ویژه تابستان
افتادگی بازوها و سینه‌ها

سیگار کشیدن تنها به ظاهر صورت آسیب نمی‌رساند، حتی می‌تواند به حالت بدن هم صدمه بزند. وقتی که توانایی ارتجاعی پوست از بین می‌رود، قسمت‌های شاداب و سفت بدن شروع به افتادگی می‌کنند. بازوها و سینه‌ها، دو بخش مهم از بدن هستند که به این سخت مبتلا می‌شوند. دانش پژوهان می‌گویند که سیگار کشیدن، دلیل اصلی در افتادگی سینه‌ها است.

خطوط دور لب‌ها

یکی از پیامدهای سیگار کشیدن، ایجاد خطوط واضح در ناحیه دور لب‌ها است. سیگاری‌ها از عضله‌های دور لب‌ها برای سیگار کشیدن استفاده می‌کنند، ‌بدون این‌که بدانند درحال ایجاد چین‌های خودخواسته در ناحیه لب‌ها هستند. تکرار این حالت همراه با زوال توانایی ارتجاهی پوست به‌واسطه سیگار کشیدن، خطوط عمیقی را در ناحیه دور لب‌ها ایجاد می‌کند.

لکه‌های پیری

لکه‌های ناشی از گسترش سن، لکه‌هایی تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست هستند که در صورت و دست‌های مردم مسن‌تر به‌وجود می‌آیند. با این‌که رابطه بسیار با نور خورشید می‌تواند دلیل شکل‌گیری این لکه‌ها شود، با اینحال دانش پژوهان می‌گویند که مردم سیگاری هم در معرض ابتلا به این لکه‌ها قرار دارند.

دندان‌ها و لثه‌های آسیب‌دیده

زردی دندان‌ها، یکی از بدترین و واضح‌ترین اثرات سیگار کشیدن در درازمدت است، با اینحال مساله تنها به تغییر رنگ دندان‌ها محدود نمی‌شود. مردم سیگاری معمولا بیشتر به بیماری لثه، بوی بدن دهان به‌طور مزمن و دیگر مشکلات بهداشتی دهان و دندان مبتلا می‌شوند. مضاف بر اینکه، شانس از دست دادن دندان‌ها برای مردم سیگاری، ۲ برابر بیشتر از دیگران است.

انگشتان تیره و لک‌دار

بسیاری از سیگاری‌ها به حالت قرار گرفتن سیگار در بین انگشتان دست علاقه دارند. با این‌حال، آنان نمی‌دانند که این هوس و علاقه‌مندی، چگونه به پوست دست‌ها و ناخن‌ها آسیب می‌رساند. یکی از خصوصیت‌هایی تنباکو، این است که می‌تواند پوست و ناخن‌ها را مانند دندان‌ها لکه‌دار کند. با این وجود، ترک سیگار بعد از مدتی این سخت را برطرف می‌کند.

برای شما هم جالب است؟ :  پاک کننده های طبیعی پوست را بشناسید
ریزش مو

هم زنان و هم مردان با گسترش سن، به ریزش موها مبتلا می‌شوند. با این‌حال، سیگار کشیدن می‌تواند این روند را تسریع کند. حتی برخی از بررسی ها نمایش داده‌اند که مردم سیگاری بیشتر از دیگران با احتمال ابتلا به طاسی مواجه هستند. دانش پژوهان تایوانی هم سیگار کشیدن را به نوعی یکی از عوامل اخطار اصلی در ابتلا به الگوی طاسی مردانه در بین مردان آسیایی شناسایی کرده‌اند.

پسوریازیس

پسوریازیس، یکی از بیماری‌های پوستی مزمن است که در اکثر موارد دلیل شکل‌گیری پچ‌های پوسته‌دار و ضخیم روی پوست می‌شود و معمولا هم روی زانوها، آرنج‌ها، دست‌ها،‌ پوست سر، پاها و پشت می‌شود. این پچ‌های پوستی قادر اند سفید، قرمز یا حتی نقره‌ای باشند.

چین‌وچروک‌های پاکلاغی

همه انسان‌ها درنهایت به چین‌وچروک‌های مختلف در ناحیه بیرونی چشم‌ها دچار می‌شوند، با اینحال مردم سیگاری این چین‌وچروک‌ها را زودتر از دیگران و بسیار عمیق‌تر تجربه می‌کنند. گرمای ناشی از سوختن سیگار و فشار آوردن به چشم‌ها برای دور نگه داشتن چشم‌ها از دود سیگار، دو عاملی هستند که شانس ابتلا به چین‌وچروک‌های پاکلاغی را به اشتراک مردم سیگاری بالا می‌برند. به علاوه از طرف دیگر، استنشاق ترکیبات شیمیایی سیگار دلیل آسیب‌رسانی داخلی به ساختارهای پوست و رگ‌های خونی دور چشم‌ها می‌شود.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات