کد خبر : 37334
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶
11 views بازدید

تاثیر ممکن تحریم‌ شدن روسیه بر گازپروم

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه تاثیر ممکن تحریم‌ شدن روسیه بر گازپروم. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ها: با اینکه تحریم‌های آمریکا علیه روسیه می تواند در مسیر فعالیت و برنامه های گازپروم روسیه اختلال ایجاد کند، با اینحال هنوز این تولیدکننده در راستای تغییر استراتژی هایش در اروپا هیچ […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه تاثیر ممکن تحریم‌ شدن روسیه بر گازپروم. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ها: با اینکه تحریم‌های آمریکا علیه روسیه می تواند در مسیر فعالیت و برنامه های گازپروم روسیه اختلال ایجاد کند، با اینحال هنوز این تولیدکننده در راستای تغییر استراتژی هایش در اروپا هیچ اقدامی انجام نداده است.

دونالد ترامپ – مدیرعامل جمهور ایالات متحده آمریکا –  در ابتدا اوت سال جاری دورِ تازه ای از تحریم ها را علیه روسیه تصویب و اعمال کرد که مستقیما برنامه احداث خط لوله گاز نورد استریم ۲ را نشانه گرفته و این امر می تواند فعالیت و امنیت کمپانی های انرژی اتحادیه اروپا را مختل کرده و بر آنها تاثیر منفی بگذارد.

با استناد به خبری از اسپوتنیک، تحریم های آمریکا علیه روسیه توانایی دارد تا بر عده ای برنامه های کمپانی گازپروم روسیه فشار وارد کند، از این جهت این تولیدکننده امکان دارد نتواند به نتایج دلخواه در پروژهایش دست یابد، با اینحال هم اینک گازپروم هنوز هیچ اقدامی برای تغییر سمت و سوی فعالیت ها و استراتژی‌های خود در اروپا انجام نداده است.

آلمان و فرانسه قبل از این درمقایسه با لایحه تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه روسیه واکنش نمایش داده و اذعان کرده بودند که این امر بر فعالیت صنایع و کمپانی های اروپایی تاثیراتی منفی خواهد گذاشت و صرفا برای پیشبرد منافع تجاری آمریکاست.

کمپانی گازپروم در ماه آوریل به منظور تامین فاینانس بخشی از برنامه احداث خط لوله گازی نورد استریم۲ موافقت نامه ای را با غول های نفت و گاز اروپا مانند کمپانی اینژی فرانسه، رویال داچ شل انگلیسی، OMV اتریش، یونیپر و وینترشال آلمان  به امضا رسانیده بود به ارزش ۹.۵ میلیارد یورو یا ۱۰.۶ میلیارد دلار.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی شیوه تازه خرید بلیت قطار

برنامه خط لوله گازی نورد استریم ۲ شامل تولید دو خط لوله با کل ظرفیت تولید ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز می شود. این خط لوله تازه برنامه ریزی شده است در راستای خط لوله قبلی (نورد استریم) احداث شود که گاز روسیه را به آلمان از روش دریای بالتیک وصل می کند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات