کد خبر : 38745
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۳
18 views بازدید

ترفندهای کباب کردن گوشت و مرغ

پیرامون غذاهای ملل مختلف نوشته ای داریم تحت عنوان ترفندهای کباب کردن گوشت و مرغ که پیشتر برای شما می آوریم برترین ها: فصل گرما و تابستان است و بچه مدرسه ای ها تعطیل و خانواده بیشتر شب های خود را بیرون از خانه می گذرانند. شب لحظه، پارک ها مملو از جمعیتی است که برای فرار از گرما به دل طبیعت پناه برده اند. […]

پیرامون غذاهای ملل مختلف نوشته ای داریم تحت عنوان ترفندهای کباب کردن گوشت و مرغ که پیشتر برای شما می آوریم

برترین ها: فصل گرما و تابستان است و بچه مدرسه ای ها تعطیل و خانواده بیشتر شب های خود را بیرون از خانه می گذرانند. شب لحظه، پارک ها مملو از جمعیتی است که برای فرار از گرما به دل طبیعت پناه برده اند. اصولا غذایی که بیرون از خانه درست می کنیم انواع کباب ها هستند. بدین جهت، باید شیوه خوب کباب کردن را بدانید. ما ترفندهای کباب کردن انواع گوشت، مرغ و سبزیجات را برای شما علاقه مندان نوشته ایم. امید که برای شما علاقه مندان مفید باشد.

 

۱٫ چیزبرگر آبدار با ژامبون

 

 

همزمان با اینکه برگر را کباب می کنید روی آن کره آب شده بریزید تا آبدار و نرم شود. این کار دلیل می شود تا قند طبیعی گوشت کاراملی شود و طعم بسیار بهتری به گوشت ببخشد.


 

۲٫ جوجه کباب دودی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

همین که مرغ را روی زغال کباب می کنیم تا حدی بوی دود و حریق به خود می گیرد با اینحال برای اینکه بیشتر بوی دود بدهد از پاپریکای دودی یا فلفل تند چیلی هم کمک بگیرید و آنها را نیز کباب کنید و دودشان را به مرغ ها بدهید.


 

۳٫ استیک پر ادویه

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

استیک های ضخیم برای مزه دار شدن  به سس و چاشنی فراوانی نیاز دارد. از این جهت با دست و دلبازی به تکه های گوشت نمک، فلفل و ادویه دلخواه بزنید و سپس روی زغال بگذارید.


 

۴٫ گوجه فرنگی کبابی آبدار

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

تنها راه برای کباب کردن گوجه فرنگی به طوری که آب خود را از دست ندهد، پیچیدن در فویل است. مزه های ضروری از قبیل نمک را به گوجه فرنگی بزنید و هر نوع سبزیجاتی که دوست دارید به آن اضافه و آن را با نان تست یا همراه با غذا میل کنید.


 

۵٫ دنده کباب با سس سیب

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ
دنده کباب را باید با حرارت کم و بسیار آهسته پخت. ابتدا گوشت را با سس شیرین و چسبناک سیب در فر بپزید و سپس روی حریق کباب کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  لقمه‌های ماکارونی که طعم پیتزا می‌دهند!

برای تهیه سس سیب باید ¼ پیمانه شکر قهوه ای را با چهار قاشق چایخوری پودر سیر و نمک، پودر چیلی، فلفل سیاه، نصف قاشق چایخوری پودر جعفری خشک، فلفل هندی، دارچین و فلفل سفید مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این ادویه را در یک کاسه بزرگ بریزید و نصف پیمانه سرکه سیب، ¼ پیمانه ژله سیب، ¼ پیمانه عسل و ¼ پیمانه شکر قهوه ای را اضافه کنید و خوب هم بزنید. تکه های دنده کباب را داخل این مواد فرو کنید و سپس در سینی فر بچینید. سپس باقی مانده سس را روی آنها بریزید و گوشت را به مدت دو ساعت در فر بپزید. نیم ساعت دیگر هم فویل روی گوشت بپیچید و از نو بپزید.


 

۶٫ چنجه

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برای اینکه چنجه بسیار ترد و به اصطلاح در دهان آب شود، آن را ساعتی در آب پیاز بخوابانید.


 

۷٫ استیک فلفلی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

همان شکلی که که گفتیم، استیک را باید با حرارت کم و مدت زیاد بپزید. اگر اینطور نباشد روی آن می سوزد و مغزش خام می ماند.


 

۸٫ مارچوبه دودی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

مارچوبه های را داخل مایونز و نمک و فلفل بخوابانید تا لحظه کباب شدن خیلی نرم و ترد شوند.


 

۹٫ ماهی سالمون کبابی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برای اینکه به ماهی سالمون طعم و مزه خوبی بدهید قادر اید در دقیقه های آخر پخت، سس ترکیبی خردل (۱/۴ پیمانه)،  ترب کوهی (۱/۴ پیمانه پوره ترب) و عسل (دو قاشق غذاخوری) روی آن بمالید.

 

۱۰٫ سبزیجات با سس گردو

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

به جای اینکه گردو را داخل فر برشته کنید، آن را روی زغال برشته کنید. برای این منظور، یک پیمانه گردو را داخل فویل بپیچید و روی حریق کبابی کنید. سبزیجاتی از قبیل کدو، مارچوبه، قارچ صدفی یا … را کبابی کنید. برای تهیه سس گردو نیز آن را در غذاساز بهمراه یک عدد پیازچه کوچک، آویشن، نصف قاشق چایخوری پوست لیمو رنده شده، نصف پیمانه روغن زیتون و نمک و فلفل پوره کنید و روی سبزیجات کبابی بریزید.

برای شما هم جالب است؟ :  خورش عربی فاصولیا، یا همان خوراک مرغ و لوبیا سفید خودمان

 

۱۱٫ ماهی قزل آلا با سس مایونز-کیپر-لیمو

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

در سس مایونز کمی کیپر و آب لیموترش بریزید و ماهی بدون استخوان با گوشت سفید از قبیل قزل آلا را درون آن بخوابانید و با همان سس روی زغال بگذارید تا کبابی شود. ماهی را آبدار از روی حریق بردارید و با نمک و فلفل زیاد میل کنید.


 

۱۲٫ میگوی کبابی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برای کباب کردن میگو به جای بهره برداری از سیخ های فلزی یا چوبی، از ترکه های گیاهانی از قبیل رزماری استفاده کنید تا روی حریق طعم خود را به میگو پس بدهد.


 

۱۳٫ لقمه کباب با طعم فلفل و کاکائو

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برای اینکه گوشت بطور کلی رنگ قهوه ای به خود بگیرد قادر اید کاکائو به آن بزنید. ابتدا در یک کاسه بزرگ، آب را با فلفل قرمز و ۱٫۵ قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و هم بزنید و تکه های گوشت را داخل آن و یک ساعت کنار بگذارید. در یک کاسه دیگر، یک قاشق غذاخوری کاکائو، یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای و  یک قاشق غذاخوری پودر فلفل چیلی و نمک مخلوط کنید.

لحظه کباب کردن، روغن زیتون روی گوشت بمالید و سپس از سس کاکائو روی آن بمالید و کباب کنید.


 

۱۴٫ ران مرغ با طعم سیر و رازیانه

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برای خوش طعم کردن کباب ران مرغ، از چاشنی رازیانه و سیر استفاده کنید. برای این منظور، ۱٫۵ قاشق غذاخوری سیر رنده شده، ۱٫۵ قاشق چایخوری تخم رازیانه، ۴/۳ قاشق چایخوری آویشن و ۴/۳ قاشق چایخوری فلفل قرمز و یک و نیم قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط کنید. شیارهای داخل ران بوجود بیاورید. این مواد را به مرغ بزنید و ۴ ساعت در یخچال نگهدارید. سپس کباب کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  اسپاگتی بادمجان پیچ؛ خوراک بقچه ای تابستانی

 

۱۵٫ استیک راسته با سبزیجات

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ


گوشت را با نمک و فلفل روی حرارت کم بپزید تا حسابی مغز پخت شود. در همین لحظه، در یک کاسه بزرگ، نصف پیمانه روغن زیتون، دو قاشق غذاخوری آبلیمو، یک قاشق غذاخوری سرکه قرمز و یک قاشق غذاخوری خردل را با هم مخلوط کنید. سبزیجاتی از قبیل کدو سبز، پیاز، فلفل دلمه ای قرمز، قارچ، مارچوبه و پیازچه را داخل سس بریزید و خوب هم بزنید. آنها را در تابه با حرارت زیاد سرخ کنید.


 

۱۶٫ سوسیس کبابی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

قبل از اینکه سوسیس را کباب کنید روی آن شیارهایی بوجود بیاورید تا هم مغزپخت شود و هم روغن اضافه خود را پس دهد.


 

۱۷٫ ماهی در برگ مو

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

برگ مو تنها برای دلمه استفاده نمی شود. قادر اید آن را دور فیله ماهی نیز بپیچید و میل کنید.  از برگ انجیر، موز و بامبو هم قادر اید استفاده کنید. وقتی ماهی مزه دار شده را دور برگ مو می پیچید و کباب می کنید، گوشت ماهی آب نمی شود و نمی ریزد.


 

۱۸٫ سالسای قرمز و آناناس

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

این سس برای استیک بیسار محشر است. گوشت را داخل این سس استراحت دهید و سپس کباب کنید. برای تهیه آن به یک عدد پیاز کوچک ، ۲۳۰ گرم گوجه فرنگی، دو حبه سیر پوست کنده، ۲۳۰ گرم آناناس تازه، یک عدد فلفل دلمه ای قرمز، یک عدد فلفل قرمز، ۱۲ برگ نعنا و دو قاشق غذاخوری آب لیمو نیاز دارید. همه سبزیجات را به سیخ بکشید، روغن بزنید و کباب کنید.  بعد از سرد شدن همه آنها را با باقی مواد داخل غذاساز بریزید و پوره کنید.


 

۱۹٫ برگر آبدار تگزاسی

 

 ترفندهای بهتر کباب کردن گوشت و مرغ

سی ثانیه قبل از اینکه همبرگر را کباب کنید آن را داخل آب سرد قرار دهید.

منبع مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات