کد خبر : 22116
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۲۵
9 views بازدید

تفاوت بنیادی در اساسنامه مشترک فدراسیون‌ها

در خبری ورزشی مطرح شده که تفاوت بنیادی در اساسنامه مشترک فدراسیون‌ها .خواندن این خبر ورزشی را پیش نهاد مینماییم. خبرگزار یفارس: نگارش ابتدایی اساسنامه مشترک فدراسیون‌های از جانب وزارت ورزش به انتهای رسید که در آن تفاوت بنیادی قابل مشاهده است.  بعد از مشکلاتی که اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی به دلیل دخالت دولت داشت، کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون‌های جهانی با ارسال نامه‌های جداگانه خواستار […]

در خبری ورزشی مطرح شده که تفاوت بنیادی در اساسنامه مشترک فدراسیون‌ها .خواندن این خبر ورزشی را پیش نهاد مینماییم.

خبرگزار یفارس: نگارش ابتدایی اساسنامه مشترک فدراسیون‌های از جانب وزارت ورزش به انتهای رسید که در آن تفاوت بنیادی قابل مشاهده است.

 بعد از مشکلاتی که اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی به دلیل دخالت دولت داشت، کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون‌های جهانی با ارسال نامه‌های جداگانه خواستار شفاف‌سازی شدند.

همین مسئله دلیل شد تا در لحظه محمود گودرزی وی از روسای فدراسیون‌ها بخواهد تا اساسنامه‌های خود را اصلاح کنند، موضوعی که هرگز اتفاق نیفتاد.

بعد از گذشت چند ماه وزارت ورزش تصمیم گرفت با تشکیل کارگروهی اساسنامه تازه ای را بنویسد که تفاوت بنیادی در این اساسنامه بنمایش درآمده است.

مهمترین نکته حذف ماده ۱۰ بود که این اختیار را به مدیرعامل سازمان تربیت بدنی (وزیر ورزش و جوانان) می‌داد تا رئیسی را عزل و یا انتخاب کند. موضوعی که با منشور المپیک در تضاد بود.

وزارت ورزش در اساسنامه تازه ای که نوشته استانداردهای بین‌المللی را رعایت کرده و این اساسنامه با رعایت قانون های داخلی توانایی استفاده برای همه فدراسیون‌های ورزشی با کمی تفاوت را دارد.

نکته دیگر اینکه در اساسنامه قبلی فدراسیون‌های ورزشی در لحظه انتخابات وزیر و یا یکی از معاونانش مدیرعامل مجمع بودند، در چنین شرایطی ست که که در اساسنامه تازه عضو های مجمع تصمیم می‌گیرند چه کسی مدیرعامل باشد. از این جهت قبل از اجرا انتخابات عضو های مجمع با مکاتبه قادر اند هم وزیر و معاونانش را با اسم مدیرعامل بشناسند و هم اینکه شخص دیگری را انتخاب کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  «شیر» پشت فدراسیون شطرنج را خالی می‌کند؟

عضو های کارگروهی که مسئولیت نوشتن این اساسنامه را برعهده داشتند تفاوت دیگری در اساسنامه مشترک ایجاد کرده‌اند که می‌توان به نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و علوم اشاره نمود. براساس اساسنامه تازه در مجمع انتخاباتی فدراسیون‌ها نمایندگان فدراسیون دانشجویی و دانش‌آموزی حضور خواهند داشت.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات