کد خبر : 41495
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
2 views بازدید

تلفات جنگ آمریکا و کره شمالی، بیشتر از جنگ جهانی دوم می شود

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه تلفات جنگ آمریکا و کره شمالی، بیشتر از جنگ جهانی دوم می شود. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید. خبرگزاری فارس: «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در بحبوحه گسترش تنش میان کره شمالی و آمریکا، درمقایسه با فاجعه‌بار بودن جنگ ممکن در شبه‌جزیره کره اخطار داد. آمریکای تحت ریاست «دونالد ترامپ» تنش‌های پیشین میان این […]

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه تلفات جنگ آمریکا و کره شمالی، بیشتر از جنگ جهانی دوم می شود. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید.

خبرگزاری فارس: «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در بحبوحه گسترش تنش میان کره شمالی و آمریکا، درمقایسه با فاجعه‌بار بودن جنگ ممکن در شبه‌جزیره کره اخطار داد.

آمریکای تحت ریاست «دونالد ترامپ» تنش‌های پیشین میان این کشور و کره شمالی را شدیدا گسترش داد تا جایی که از لحظه روی کار آمدن ترامپ، ناوها و بمب‌افکن‌های بیشتر و بیشتری به سوی کره اعزام شده و پیونگ‌یانگ هم با شلیک‌های آزمایشی موشک جواب داده است.

روز قبل ترامپ گفته بود که «حرف زدن سخت کره شمالی را حل نمی‌کند.» با این وجود «جیمز متیس» وزیر دفاع وی سریعاً واکنشی اصلاحی نشان داد و گفت که هنوز هم برای حل سخت کره شمالی با بهره برداری از دیپلماسی، وقت هست.

گابریل که کشورش یکی از طرف‌های اصلی در جنگ جهانی دوم بود و حدود ۷ میلیون نفر تلفات در این نبرد داد، درمقایسه با احتمال شعله‌ور شدن حریق جنگ در شبه جزیره کره اخطار داده و گفته که این جنگ، تلفات بیشتری درمقایسه با جنگ جهانی دوم خواهد داشت.

محاسبه موجود بیان می کند که در جنگ جهانی دوم، بین ۷۰ تا ۸۵ میلیون انسان کشته شدند که این عدد برابر ۳ تا ۳٫۷ درصد از کل جمعیت کره زمین در آن روزگار است.

وزیر خارجه آلمان گفته: «جنگ در شبه جزیره کره می‌تواند ویرانگر باشد، در بدترین سناریوی ممکن، این (جنگ) می‌تواند تلفاتی بیش از جنگ جهانی دوم بر جای بگذارد.»

برای شما هم جالب است؟ :  8 کشته و زخمی طی تیراندازی در مسکو

گابریل هفته قبلی هم در خصوص شرایط شبه‌جزیره کره اخطار داده و از پیونگ‌یانگ خواسته بود تست‌های هسته‌ای را کنار بگذارد و به میز مذاکره بازگردد.

وزیر خارجه آلمان همزمان از دیگر کشورهای درگیر در پرونده تنش با کره شمالی خواسته بود که به سیاست اعمال سختگیرانه تحریم‌ها پایبند بمانند تا ممکن است این سیاست، موثر بیفتد و الزامی به جنگ نباشد.

منبع خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات