کد خبر : 41947
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۰۸
21 views بازدید

تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید (۲)

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید (۲) . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم. برترین ها – ترجمه از محمد پارسا حاتمی: از قبلی‌های دور ما پیرامون جنگ‌ بین کشورها و فتح سرزمین‌ها شنیده ایم و اگر به ما بگویند که عامل موفقیت در این جنگ‌ها […]

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید (۲) . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم.

برترین ها – ترجمه از محمد پارسا حاتمی: از قبلی‌های دور ما پیرامون جنگ‌ بین کشورها و فتح سرزمین‌ها شنیده ایم و اگر به ما بگویند که عامل موفقیت در این جنگ‌ها چه بوده است، ممکن است اولین موردی که به خاطر مان خطور کند داشتن ارتشی بزرگ و نیرومند باشد. با اینحال برای کشور یا شهری که مورد حمله قرار گرفته چه عاملی می‌تواند مهم باشد؟ جواب داشتن سدی محکم و غیر قابل نفوذ در مقابل دشمن است.

 

همین اکنون که جواب را گفتیم مطمئن‌ هستیم اولین موردی که به خاطر‌تان رسیده دیوار بزرگ چین است، بله همانی که امروزه مقصد گردشگری بسیاری از مسافران شده و قدم زدن بر روی آن آرزوی هر شخص.

اکنون لیستی از شهرهای بهتری که دیوار حفاظتی در اطراف خود دارند را تکمیل کرده‌ایم تا شما قادر باشید ساده تر پیرامون مقصد بعدی سفرتان تصمیم گیری کنید.

 مونتریجونی (Monteriggioni)

 

 


این شهر کوچک و بطور کلی دیوارکشی شده در تپه های اطراف منطقه توسکانی در کشور ایتالیا بنا شده است که در قرن ۱۳ میلادی ساخته شد و شهر معروفی مانند ویلادالسا (Val d’Elsa) در غرب آن قرار گرفته است.

 

دیوارهای مونتریجونی از دیوارهایی است که کمترین بازسازی را داشته‌ است چرا که اصلا تخریب نشدند و بازهم استوار باقی مانده‌اند و حتی خانه‌ها هم از این سنت جدا نیستند و نتیجه‌اش مبدل این شهر به یکی از بهترین مقاصد گردشگری شده که هر روزه اتوبوس‌هایی مملو از توریست را به سوی خود می‌کشاند.

 


 زنویمو (Znojmo)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


زنویمو یکی از شهرهای بسیار تاریخی جمهوری چک است با دیوارهایی دفاعی که دلیل شده از دور به سادگی قابل دیدن باشد. در بین دیوارهای قرون وسطایی‌اش خندق‌هایی نیز ایجاد کرده‌اند تا از شکست دشمنان بطور کلی مطمئن باشند. افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند به همگان توصیه می‌کنند تا در اطراف دیوارها به قدم زدن بپردازند چراکه طبیعت بکر و زیبای آن خیلی دلنشین‌تر از رستوران‌ها و کافی شاپ‌های این شهر است.

برای شما هم جالب است؟ :  زیباترین روستاهای فرانسه که ارزش رانندگی دارند

 


 دیاربکر (Diyarbakir)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


اولین شهر با دیوارهای حفاظتی در ترکیه است که در قرن ۳ میلادی به وسیله امپراطوری روم شرقی ساخته شده است با اینحال دیوارهایی که امروزه ما آن را می‌بینیم مرتبط به دوران بیزانس است.

 

دیوار مشکی رنگ آن که از نوع بازالت است بعد از دیوار بزرگ چین، دومین دیوار بزرگ از لحاظ طول است و اینکه خیلی خوب از آن مراقبت شده است. دیوار ۶٫۵ کیلومتری آن شامل ۸۲ برج دیدبانی، ۱۶ نگهبانی و ۵ ورودی می‌باشد که ۱۱ متر ارتفاع داشته و بین ۳ تا ۵ متر عمق و این نمایش دهنده معماری خوب قرون وسطایی برای جنگ و دفاع می‌باشد.

 


 بریانسون (Briancon)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


بریانسون مانند اکثر شهرهای دیوارکشی شده شهری کوچک است که در ارتفاعات کوه آلپ در کشور فرانسه قرار گرفته است و مرتفع‌ترین شهر این کشور نیز می‌باشد. این دیوار در قرن ۱۷ میلادی برای حفاظت در مقابل مهاجمان استرالیایی که قصد رسیدن به ایتالیا را داشتند ساخته شد چرا که فاصله این دو مکان از هم کمتر از ۱۶ کیلومتر می‌باشد.

 


 بودوا (Budva)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


بودوا در سواحل دریای آدریاتیک (Adriatic coast) در کشور مونته‌نگرو (Montenegro) است. شهری‌ست ساحلی با دیوارهای حفاظتی که به وسیله ونیزی‌ها در قرون وسطی برای در امان ماندن از مهاجمان عثمانی ساخته شد.

 

امروزه تنها یک قسمت از دیوار رو به دریا است و قسمت‌های دیگر در بین قسمت‎‌های تازه و قدیم شهر جای خوش کرده است. به علاوه از طرف دیگر خیابان‌های باریک، ساختمان‌های سنگی و منظر زیبای رو به دریای آن، همه و همه دلیل جذب توریست برای این منطقه شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین رستوران های ایرانی در دبی (1)

 


کارتاگنا (Cartagena)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


وقتی که اسپانیایی‌ها بخش‌هایی از جنوب آمریکا را در قرن ۱۶ میلادی تسخیر کردند، قناعم جنگی خود را از روش بندر این شهر که جزئی از کلمبیا شمرده می‌شود به اسپانیا منتقل کردند. پس این بندر ارزش فراوانی برای حمل و نقل داشت و مورد استقبال دزدان دریایی نیز قرار گرفت و نتیجه‌اش هم جنگ‌های پی در پی برای بدست آوردن این بندر بود.

 

این شد که اسپانیایی‌ها تصمیم به تولید دیواری در انتهای قرن ۱۶ میلادی به عرض ۱۸ متر دریافت کردند تا بطور کلی در امان بمانند. دیواری که امروزه شهر‌های سان دیگو(an Diego) و السنترو(El Centro) را در بر می‌گیرد.

 


 لوگو سیتی (Lugo City)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


دیوارهای لوگو در کشور اسپانیا، دیوارهایی است با ترکیب چهار گوشه که در قرن ۳ میلادی به وسیله رومانیان ساخته شد و تا بحال صحیح و سالم باقی مانده‌اند با اینحال خندقی که در آن وقت در اطرافش بوده بدلیل پیشرفت شهر از بین رفته است. دیوار ۲٫۵ کیلومتری آن شامل ۵ ورودی و ۸۵ برج مراقبت است.

 


 امدینا (Mdina)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


امدینا یکی از شهرهای تاریخی در جمهوری مالت (Malta) است که دیواری سراسری آن را در بر گرفته و تمام شهر درون آن است. این شهر آنقدر کوچک است که حدود ۲۵۰ نفر در آن اسکان دارند و شهر در خارج از دیوارها وسعه نیافته و حتی خندقی که در لحظه‌های قبلی داشته است را تا حدی حفظ کرده است. برای‌تان جالب خواهد بود اگر بدانید این شهر به “شهر ساکت” (silent city) مشهور است چراکه کمتر وسیله نقلیه‌ای اجازه تردد در آن را دارد.

برای شما هم جالب است؟ :  راهنمای عاشقان معماری در مکزیکوسیتی

 


 تالین (Tallinn)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


شهر دیوارکشی شده‌ی تالین واقع در کشور استونی (Estonia) بنام دیوار مارگارت (Margaret Wall) مشهور شده است چون شخصی بنام مارگاریت سامبیریا (Margaret Sambiria) دستور تولید آن را در سال ۱۲۶۵ میلادی صادر کرد. این دیوار پیش از هرچیز تنها ۱٫۵ متر ضخامت داشت که بعدها پیشرفت داده و بزرگ شد.

 

به علاوه از طرف دیگر شامل چندین دروازه و برج می‌شد که امروزه چندین عدد از آنان باقی مانده است و یکی از دلایل ثبت این شهر در یونسکو می‌باشد. و بعدها نیز در قرن ۱۴ میلادی دستور دادند تا در همه ورودی‌ها و بالای دیوارها سربازان به نگهبانی دائمی بپردازند.

 


 یورک (York)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


یورک یک شهر قدیمی در شمال انگلستان است که به وسیله رومیان بنا گذاری شده و به مدت ۲ سال پایتخت آنان بود و بعد به وسیله امپراطوری‌های مختلف به تسخیر درآمده و نهایتا در سال ۹۵۴ میلادی جزئی از انگلستان شد با اینحال از همان دوران فرمانروایی رومیان، شهر به وسیله دیوارهایی از گزند دشمنان در امان بود. دیوارهایی که بین قرون ۱۲ تا ۱۴ میلادی تمام شهر قرون وسطایی را فرا دریافت کردند.

 


 تارودانت (Taroudant)

 

 تماشای دیوارهای امنیتی این شهرها را از دست ندهید(2)


تارودانت شهری چشمگیر و مشهور در قلب استان سوس (Souss) با دیوار محافظتی بسیار دلچسب و مهندسی شده در کشور مراکش است که به مادربزرگ شهرهای مراکش (Grandmother of Marrakech) مشهور است چرا که مانند ورژن کوچک شده و بی سروصدای کل مراکش است و امروزه همین شهر در نزدیکی دو میدان اصلی‌اش حاوی بازارهای محلی است که رفت و آمد بسیاری داشته و پر رونق است. به علاوه از طرف دیگر این دیوارها در قرن ۱۶ میلادی به وسیله سلسله سعدی (Saadi Dynasty) ساخته شدند.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات