کد خبر : 41434
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰:۵۰
16 views بازدید

تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم. برترین ها – ترجمه از محمد پارسا حاتمی: از قبلی‌های دور ما پیرامون جنگ‌ بین کشورها و فتح سرزمین‌ها شنیده ایم و اگر به ما بگویند که عامل موفقیت در این جنگ‌ها چه […]

برای دوست داران به سفر و جهانگردی مقاله ای تکمیل کرده ایم با اسم تماشای دیوارهای ایمنی این شهرها را حفظ نمائید . خواندن این مقاله را به شما پیش نهاد میکنیم.

برترین ها – ترجمه از محمد پارسا حاتمی: از قبلی‌های دور ما پیرامون جنگ‌ بین کشورها و فتح سرزمین‌ها شنیده ایم و اگر به ما بگویند که عامل موفقیت در این جنگ‌ها چه بوده است، ممکن است اولین موردی که به خاطر مان خطور کند داشتن ارتشی بزرگ و نیرومند باشد. با اینحال برای کشور یا شهری که مورد حمله قرار گرفته چه عاملی می‌تواند مهم باشد؟ جواب داشتن سدی محکم و غیر قابل نفوذ در مقابل دشمن است.

 

همین اکنون که جواب را گفتیم مطمئن‌ هستیم اولین موردی که به خاطر‌تان رسیده دیوار بزرگ چین است، بله همانی که امروزه مقصد گردشگری بسیاری از مسافران شده و قدم زدن بر روی آن آرزوی هر شخص.

اکنون لیستی از ۱۰ شهر که دیوار حفاظتی در اطراف خود دارند را تکمیل کرده‌ایم تا شما قادر باشید ساده تر پیرامون مقصد بعدی سفرتان تصمیم گیری کنید.

ویزبه (Visby)

 

 


مردم شهر ویزبه که شهری واقع در کشور سوییس است در قرن ۱۲ میلادی یعنی همان وقتی که تولید دیوار در اطراف شهرهای اروپا رواج یافته بود، تصمیم به تولید دیواری به ارتفاع ۶ متر و بدون برج مراقبت کردند تا از قافله عقب نمانند.

 

با اینحال در قرن ۱۳ میلادی جنگی اتفاق افتاد که دلیلی شد تا مردم این شهر شور و اشتیاقی مضاعف بیابند تا زودتر کار تولید دیوارها را به اتمام برسانند و به علاوه از طرف دیگر تصمیم دریافت کردند که ۲۹ عدد برج دیدبانی هم به آن اضافه کنند که امروزه ۲تا از آن‌ها تخریب شده و تنها ۲۷ عدد از آن باقی مانده است.

 


هرر (Harar)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


هرر شهری با وسعت زیاد و دیوار کشی شده واقع در شرق کشور اتیوپی است که برای قرن‌ها مرکز تجارتی بوده و در آن وقت با اعراب و آفریقاییان بازرگانی فراوانی داشته‌اند. به علاوه از طرف دیگر این شهر با داشتن ۸۲ مسجد و ۱۰۲ بارگاه زیارتی یکی از جدی ترین شهرهای جهان اسلام است.

برای شما هم جالب است؟ :  به چه نحو سفری ارزان به آلمان داشته باشیم؟

 

هرر یکی از شهرهای حکومت عثمانی بوده است که جزئی از شاخ آفریقا شمرده می‌شود. دیوارهای این شهر در قرن ۱۶ میلادی با ۵ ورودی ساخته شد و امروزه وقتی که از بالا به آن نگاه می‌کنید جلوه زیبایی که این دیوارها به شهر داده‌اند را بخوبی می‌بینید.

 


پینگ یائو (Pingyao)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


پینگ یائو شهری کوچک و بازسازی شده در کشور چین است که دیوارهای عظیم و با شکوه آن شامل ۷۲ برج دیدبانی  و ۶ ورودی است بطوری که با دیدن آن به عظمت و هیبت اش پی خواهید برد. در سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۴) یکی از دیوارها بطور کلی فرو ریخت با اینحال بازهم بازسازی به دادش رسید و از نو آن را از نو بنا کردند و اکنون از آن با اسم یکی از سالم‌ترین دیوارهای موجود اسم می‌برند. این شهر تاریخی در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

 


 اوبیدوز (Óbidos)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


اوربیدوز شهری کوچک در قسمت غربی کشور پرتغال است که در تپه ها و کوهپایه‌ها بنا شده، بهمراه دیواری مستحکم که کل شهر را فرا گرفته است. این شهر به وسیله موروها (Moors) پایه گذاری شد و در سال ۱۱۴۸ میلادی به وسیله اولین پادشاه پرتغال، آفونسو هنری (Afonso Henriques) تسخیر شد و به امپراطوری آنان سود.

 

دیوار حفاظتی در قرن ۱۴ میلادی بازسازی شد و در آن از سنگ مرمر و سنگ آهک استفاده شد. با اینحال اوربیدوز از لحاظ اینکه میدان، دیوارها و خیابان‌ها به سبک قرون وسطایی حفظ شده‌اند، امروزه یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری برای اشخاصی است که علاقه مند به این دوران هستند.

 


شیان (Xi’an)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


شیان شهری قدیمی در کشور چین است با قدمتی بیش از ۳۱۰۰ سال که برای ۱۰۰۰ سال نیز پایتخت ۱۳ سلسله و امپراطوری بوده است و در کل ۷۳ نفر بر آن حکم فرمایی کرده‌اند. شیان در پایانه شرقی جاده ابریشم قرار گرفته و نزدیک به موزه ارتش تراکوتا (سربازان سفالین) قرار دارد.

 

به علاوه از طرف دیگر این شهر خواهر خوانده اصفهان نیز می‌باشد. این دیوار در قرن ۱۴ میلادی ساخته شده است و یکی از بزرگترین دیوارهای ساخته شده در جهان است. عرض آن آنقدر بزرگ هست که همزمان ۵ دوچرخه سوار قادر باشند همراه با هم حرکت کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  دیدنی ترین جاذبه های توریستی استرالیا

 


 ایتچان کلا (Itchan Kala)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


ایتچان کلا شهرکی داخلی درون شهر خیوا (Khiva) در کشور ازبکستان است که شامل بناها و خانه‌هایی آجری با ترکیبی دلنشین است که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و شامل ۴ ورودی در هر ضلع مستطیلی شکل آن است.

 

این بر طبق دفعات و به دفعات فرو ریخته با اینحال در بیشتر مواقع آن را بازسازی کرده‌اند و در سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده. به شما توصیه می‌کنیم که اگر به دیدن این بنا رفتید حتما قبل از غروب آفتاب آن جا باشید تا با بخش دیدنی و دلنشین این شهر تاریخی که رنگ دیوارهای آن وقت پخش شدن نور خورشید بر روی آن است را حفظ نمائید.

 


 اویلا (Avila)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


اویلا در قسمت غربی کشور اسپانیا و در بالای تپه‌های سنگی آن منطقه که از آب و هوایی ویژه و ویژه دارا است، ساخته شده است. بخش قدیمی این شهر تماماً به وسیله دیوارهای باشکوه‌اش تسخیر شده است با اینحال در قسمت خارجی شهر پیشرفت داشته و ساختمان‌هایی در اطراف آن ساخته شده است. این حصار شامل ۸۸ برج مراقبت و ۹ ورودی است که در طول قرون یازده تا دوازده میلادی تکمیل و ساخته شده است.

 


 کِرکسون (Carcassonne)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


کرکسون شهری واقع در جنوب کشور فرانسه است که عنوان بزرگترین دیوار را در اروپا مختص خود کرده و بهترین شهر در دنیا است که از دیوارهایش بخوبی حفاظت شده و بسیار سالم مانده‌اند که بسیار محشر بازسازی‌های انجام شده هم بی‌تاثیر نبوده و بخوبی انجام شده است.

 

یکی از بخش‌های دیدنی و دلنشین این قلعه بخشی است بنام Roman  که دارای اختلاف از دیگر دیوارهای قرون وسطایی بوده و در آن از آجرهای قرمز رنگ و برای سقفش از سفال‌های رنگی استفاده شده است. نکته جالب توجه پیرامون این بنا تعلق داشتن یکی از برج‌هایش به مردم کاتولیک برای بازجویی‌ کردن مردم در قرن سیزده میلادی بوده است و بازهم هم به برج بازجویی (The Inquisition Tower) مشهور است. به علاوه از طرف دیگر در ورژن سال ۱۹۹۱ فیلم رابین هود، این قلعه بخشی از مکان فیلم برداری بوده است.

برای شما هم جالب است؟ :  جاده‌های شگفت انگیزی که باید در آنها رانندگی کرد (1)

 


 اورشلیم (Jerusalem)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


اورشلیم یا همان بیت المقدس، یک شهر مذهبی است که هر سه نوع مذهب اسلام، مسیحی و یهودی در آن زندگی می‌کنند همزمان با اینکه این شهر مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین و حتی پایتخت اسرائیل است. این شهر دلچسب، تلفیقی از قرن یک و قرن بیست و یک است، جایی که بافت قدیمی همراه با بافت تازه و ساختمان‌های بلند بلند با هم تضادی دلچسب ایجاد کرده اند.

بخش دیوار کشیده شده اورشلیم که در قرن نوزدهم تمام شهر را شامل می‌شد، امروزه به شهر قدیمی (Old City) مشهور است و به چهار بخش تقسیم شده است. بخش مسلمان، یهودی، مسیحی و ارمنی نشین. این دیوارها از لحظه‌های خیلی دور و برای حفاظت ساخته شده‌اند. در قرن شانزدهم امپراطوری عثمانی تصمیم به بازسازی دیواری که تنها خرابه‌هایی از آن مانده بود می‌کند و دیوارهایی که شما اکنون می بینید بجای مانده از آن دوره است.

 


 دوبروونیک (Dubrovnik)

 

 10 شهری که دیوار های امنیتی دارند


و بالاخره می‌رسیم به نگین اینگونه شهرها، یعنی دوبروونیک، شهری با دیواره‌هایی بلند که در کشور کرواسی و در سواحل دریای آدریاتیک (Adriatic) قرار دارد و به مروارید دریای آدریاتیک (Pearl of the Adriatic) مشهور است.

 

این شهر یکی از جدی ترین مقاصد گردشگری و توریستی حوضه مدیترانه است. در لحظه احداث این شهر، آن را به هدف تجارت دریایی بنا کردند. این شهر در قرون وسطی به تنها شهری مبدل شد که موفق شد در این تجارت رقیب شهر ونیز(Venice) شود و به علاوه از طرف دیگر پیشرفت‌های زیادی در قرون ۱۵ و۱۶ میلادی داشته باشد. با اینحال در کل این شهر و پیشرفت‌هایش در بین قرون ۱۲ تا ۱۷ انجام شده و بخوبی تا الان حفظ شده است.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات