کد خبر : 17846
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
14 views بازدید

جریمه میلیونی برای والدینی که فرزندانشان را در مدرسه ثبت اسم نکنند

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه جریمه میلیونی برای والدینی که فرزندانشان را در مدرسه ثبت اسم نکنند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم. خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به نشست عصر امروز به کمیسیون حقوقی قضایی گفت: در نشست امروز به ادامه بررسی لایحه قانون خدمات […]

در اخرین اخبار اجتماعی خبری پخش شده مبنی بر اینکه جریمه میلیونی برای والدینی که فرزندانشان را در مدرسه ثبت اسم نکنند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اخباراجتماعی روز پخش میکنیم.

خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به نشست عصر امروز به کمیسیون حقوقی قضایی گفت: در نشست امروز به ادامه بررسی لایحه قانون خدمات رسانی از اطفال و نوجوانان پرداختیم و با این شرایط وظایف وزارتخانه‌های کشور، کار، بهداشت و آموزش و پرورش واضح شدند.

ایشان در تشریح وظایف وزارت کشور اظهار داشت: با استناد به این قانون وزارت کشور مجبور است تا با هم کاری ابزار‌های ذیربط به شناسایی مردم نوجوان فاقد اسناد هویتی اعم از ایرانی یا غیرایرانی پرداخت کند. به علاوه از طرف دیگر وزارت کشور از روش سازمان ثبت احوال و دیگر ابزار‌های مربوطه مجبور است حداقل سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی مردم ایرانی و غیر ایرانی را به آموزش و پرورش مطرح کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی پیرامون وظایف وزارت کار نیز در این برنامه تصریح کرد: نظارت بر اماکن کار جهت پیشگیری و جلوگیری از آزار و سود‌کشی از نوجوانان، معرفی نوجوانان بزه‌دیده که در معرض اخطار به مراکز حمایتی و قضایی و پوشش کامل بیمه‌ای نوجوانان شاغل ۱۵ تا ۱۸ سال از نمونه وظایف این وزارت کار در این قانون شدند.

نوروزی پیشتر این گفت‌وگو به بیان وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت و خاطرنشان کرد: بررسی وزارت بهداشت از شرایط بهداشتی محیط کار نوجوانان با استانداردهای جهانی و تصمیم‌گیری مقتضی، پذیرش نوجوانان در مراکز بهزیستی و درمانی بهمراه معرفی آنها به مراکز قضایی و پوشش بیمه کامل سلامت برای تمامی نوجوانان از نمونه وظایف این وزارتخانه است.

برای شما هم جالب است؟ :  انتهای 12 روز آدم ربایی در تربت جام

ایشان خدمات رسانی از نوجوانان و پوشش تحصیلی تا انتهای مقطع متوسطه، دیزاین دوره‌های زندگی و آموزشی برای اطفال و نوجوانان و آموزش کارمندان و معلمان و مربیان را از نمونه وظایف برنامه خدمات رسانی از اطفال و نوجوانان برشمرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی در تشریح ماده ۷ این برنامه هم ابراز داشت: براساس این برنامه هر یک از والدین و اولیایی که فرزندانشان را ثبت‌اسم نکند، در مقطع اول ملزم به ثبت اسم و پرداخت ده تا بیست میلیون ریال جریمه و در صورت تکرار ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال آن خانواده جریمه خواهند شد.

نوروزی اضافه کرد: هرگونه تهدید، ترغیب، ترغیب یا فریب منجر به ترک تحصیل یا فرار از خانه شود، دادستان و دیگر ابزار‌ها ملزم به برخورد هستند و فرد خاطی به ۲۰ تا ۸۰ میلیون ریال جریمه یا ۱۱ تا ۳۰ ضربه شلاق یا هر دو آنها محکوم خواهد شد.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات