کد خبر : 41507
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳
18 views بازدید

جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید. هفته نامه خودرو امروز: برند آمریکایی الااصل جیپ، پیشگام تولید خودروهای شاسی بلند با قابلیت های آفرود محشر و خاص است و پیوسته تاکید […]

در دسته مقالات و اخبار خودرو مقاله جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.ایران پی پر تلاش میکند بهترین اخبرا خودرو را هر روزه برای شما گردآوری نماید.

هفته نامه خودرو امروز: برند آمریکایی الااصل جیپ، پیشگام تولید خودروهای شاسی بلند با قابلیت های آفرود محشر و خاص است و پیوسته تاکید بسیاری در تبلیغاتش روی توانایی آفرود بالا در شرایط سخت داشته است. به دلیل سود گیری از سیستم های مختلف در خودروهای چهارچرخ متحرک جیپ، امکان رانندگی در هر نوع شرایط آب و هوایی و جاهای برفی، شن و ماسه و صخره نوردی میسر شده است. تا اینجای کار جیپ از چندین سیستم مختلف استفاده کرده است؛ در این مقاله تصمیم گرفته ایم به معرفی انواع سیستم های کمکی در شرایط آفرود که جیپ به طرز ویژه روی هر یک از محصولاتش قرار داده است، بپردازیم.

 

 

ACTIVE DRIVE 4*4

بر پایه تجربه ۷۵ ساله جیپ در تولید خودروهای آفرود سیستم اکتیو درایو می تواند امکان رانندگی در هر شرایط آب و هوایی را برای رانندگان محصولاتش ممکن کند. این سیستم در نوع های مختلف و برای کاربردهای متنوعی روی تولیدات جیب قرار گرفته و ورژن های یک و دو اکتیودرایو هم اینک روی جیپ رنگید (رِنِه- گیِد) و چروکی در ورژن های اسپرت، لتیتود و لیمیتد در معرض است.

 

جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها 

در این سیستم امکان قطع شدن رابطه با اکسل عقب می باشد و در مواقع لزوم می توان اکسل عقب را نیز درگیر کرد؛ از این طریق مصرف سوخت کاهش و بازده پیشرانه نیز گسترش می یابد. یک سیستم نیز با اسم SELEC- TERRAIN همراه با سیستم اکتیو درایو می باشد و امکان تنظیم برای شرایط مختلف آب و هوایی را در چهار حالت مختلف اتوماتیک، برف، شن و ماسه و در حالت گل و لای می دهد.

در ورژن شماره ۲ این سیستم تمامی قابلیت ها ورژن یک قرار دارد و همراه با آن امکان سود گیری از سیستم ۴-low نیز ممکن می شود که در آن حالت اکسل جلو و عقب قفل می شود و ضریب خزش (CRAWL RATIO) به مقدار قابل توجه ۵۶:۱ می رسد.

برای شما هم جالب است؟ :  پورشه 911 GT3 و مرسدس ای‌ام‌جی GTR؛ دوئل ابر ژِرمن ها!

 ACTIVE DRIVE LOW 4*4

 
این سیستم تمام قابلیت ها سیستم اکتیو درایو را دارد و همراه با آن یک حالت LOW-RANGE نیز به آن اضافه شده است و امکان آفرود بیشتری به آن اضافه می شود و این سیستم در ورژن تریل هاوک جیپ رنگید در معرض است. سیستم ۴WD LOW  برای تنظیم کشش خودرو و انتقال قدرت به چرخ ها در سرعت کم به کار می رود و مخصوصا برای مواردی از قبیل بیرون کشیدن قایق از دریاچه ها مورد بهره برداری قرار می گیرد. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم این سیستم غیر از مزایایی که ورژن یک و دو سیستم اکتیو کنترل برای کاهش مصرف سوخت در سرعت های بالا دارد امکان دستیابی به گریز از مرکز بالا و تنظیم درست گریز از مرکز در مواقع لزوم را نیز ممکن می کند.

 

ROCK TRACK 4*4 
این
سیستم به روش ویژه روی نمونه روبیکان جیپ رانگلر نصب شده و هدف از قرار
دادن آن در این کالا، افزودن توانایی صخره نوردی برای تکمیل این آفرود تمام
عیار است. با سود گیری از این سیستم و با قفل کردن دیفرانسیل گریز از مرکز
بیشتری به چرخ ها منتقل می شود و کنترل راننده روی خودرو در عبور از صخره
ها و سنگ های بزرگ گسترش می یابد. ضریب دنده سنگین ۴:۱ امکان عبور از روی
صخره ها، کنده های درخت و بالا یا پایین آمدن از شیب های تند را برای
رانگلر ممکن می کند. در این سیستم یک گزینه با اسم ROCK MODE نیز از روش
قسمت تنظیم شرایط کشش که همراه با کنسول خودرو قرار دارد، قابل انتخاب است. 

برای شما هم جالب است؟ :  تولید اولین خودرو دوزیست در جهان (تصویر)

 

جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها 

ACTIVE DRIVE LOCK 4*4

این سیستم به روش ویژه و تنها روی ورژن تریل هاوک از نمونه چروکی نصب شده است. تمامی قابلیت ها سیستم اکتیو درایو ورژن ۲ در این سیستم جای گرفته شده و غیر از آن یک سیستم قفل مکانیکی برای اکسل عقب نیز در آن قرار گرفته است. به دلیل ضریب خزش ۵۶:۱ امکان کنترل و استقامت بیشتری در شرایط آفرود و سرعت های پایین ممکن می شود. سود گیری از این سیستم امکان بهره برداری از نمونه چروکی را در هر شرایطی می دهد و این سیستم به روش اتوماتیک در شرایطی که کشش بیشتری ضروری باشد اکسل عقب را درگیر می کند و غیر از حالت سرعت پایین امکان قفل کردن چرخ های عقب نیز ممکن می شود.

QUADRA DRIVE 4*4

این سیستم نمونه دیگری از سیستم های کمکی جیپ است که برای ورژن های تریل هاوک، لیمیتد، اورلند و سایمت نمونه چروکی مقرر کرده شده است. سیستم کوادرا درایو ورژن دوم که در حقیقت تکامل یافته سیستم ورژن اول است، در سال ۱۹۹۹ معرفی شد و به سیستم چهارچرخ متحرک فول تایم با سه حالت ۴-ALL، خلاص و ۴-LO برای دیفرانسیل اطلاق می شود.

 

جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها 

در این سیستم در حالت ۴-ALL گریز از مرکز تنها به چرخ های عقب انتقال داده می شود.این سیستم میزان چرخش چرخ ها را در شرایط مختلف بررسی می کند و اگر میزان چرخش چرخ های عقب بیشتر از چرخ های محور جلو باشد، به وسیله یک پمپ که میان دو محور جلو و عقب می باشد، گریز از مرکز به محور جلو انتقال داده می شود تا چرخ ها به سرعت دوران یکسانی برسد. حالت ۴-LO برای قفل کردن اکسل جلو و عقب به روش همزمان است و حالت خالص نیز برای موارد یدک کشی به کار می رود.

برای شما هم جالب است؟ :  زشت ترین اتومبیل های جهان را مشاهده نمائید (تصویر)

سایت خبری “ایران پی پر” امیدوار است اخبار خودرو آن و از نمونه خبر جیپ؛ مرد روزهای سخت در جاده ها مورد بهره برداری شما دوستان عزیز واقع شود. شما خواننده گرامی در بیشتر مواقع میتوانید دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله و مباحث دیگر سایت مطلع نمایید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات