کد خبر : 41961
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱:۳۶
59 views بازدید

حقایقی جالب در باب طلاق که نمی دانید!

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم حقایقی جالب در باب طلاق که نمی دانید! .با ما باشید. برترین ها: همانگونه که ازدواج ها به دلایل مختلف اتفاق می افتند، طلاق ها هم می توانند علل متفاوتی داشته باشند. محققان برای این که بفهمند چه احتمالاتی درصد طلاق را بالاتر می برد، بررسی بلند مدت انجام داده اند […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم حقایقی جالب در باب طلاق که نمی دانید! .با ما باشید.

برترین ها: همانگونه که ازدواج ها به دلایل مختلف اتفاق می افتند، طلاق ها هم می توانند علل متفاوتی داشته باشند. محققان برای این که بفهمند چه احتمالاتی درصد طلاق را بالاتر می برد، بررسی بلند مدت انجام داده اند که نتایج آن را در این نوشته با شما به اشتراک می گذاریم. با اینحال قبل از مطالعه یادتان باشد که این نتایج ۱۰۰% نیست و امکان دارد در هر فردی نتیجه ای ویژه دهد. 

بیشتر ازدواج ها در ماههای اسفند و مرداد اتفاق می افتد

با استناد به تحقیقی که در دانشگاه واشنگتن آمریکا در سال ۲۰۱۶ انجام شد، اکثر طلاق ها در ماههای اسفند و مرداد رخ داده اند. 

دانش پژوهان می گویند به دلیل آنکه مرداد در تعطیلات تابستان و بعد از اسفند تعطیلات فروردین قرار دارد، مردم درمقایسه با پیدا کردن شریک زندگی فرضیه آل در آن دوران امیدوارند، بدین جهت ترجیح می دهند که قبل از تعطیلات مُهر جدایی را بر رابطه خود بکوبند. یا به بیان دیگر، با جدا شدن از مشکلاتی که در روابط عاطفی با آنها سر و کل می زدند، می خواهند تعطیلات خود را با آرامش بیشتری سپری کنند.

 

 

زوج هایی که در انتهای دهه ۲۰ زندگی شان ازدواج می کنند، احتمال طلاق شان کمتر است.

بررسی ها نمایش داده به تاخیر انداختن ازدواج هرگز ثبات آن را تضمین نمی کند. افرادی که فکر می کنند به هر میزان در سن بالاتری ازدواج کنند در ازدواج شان موفق ترند، بطور کلی در اشتباه اند.

برای شما هم جالب است؟ :  مهریه و حق طلاق، ابزار دفاعی برای زنان

در حقیقت افرادی که از ابتدا دهه ۲۰ سالگی تا ابتدا دهه ۳۰ سالگی ازدواج می کنند، نبست به افرادی که بعد از ۳۲ سالگی ازدواج می کنند، رابطه موفق تری دارند یا به بیانی دیگر انتهای دهه ۲۰ سالگی بهترین سال برای ازدواج است.

به هر میزان اختلاف سنی زوج ها کمتر باشد، احتمال طلاق شان نیز کمتر است

تحقیقی ثابت کرده که طلاق میان افرادی که اختلاف سنی بالایی با یکدیگر دارند، بیشتر است. با اسم مثال زوج هایی که ۱ سال اختلاف سنی دارند احتمال جدایی شان ۳%، آنهایی که ۵ سال اختلاف سنی دارند ۱۸% و زوج هایی که ۱۰ سال اختلاف دارند ۳۹% است.

آقایانی که کار تمام وقت ندارند، احتمال جدایی از همسرشان بیشتر است

ممکن است خیلی ها تصور کنند که شرایط مالی عامل اصلی طلاق است با اینحال حقیقت چیز دیگری است. آنچه بیش از شرایط مالی بر رابطه تاثیر می گذارد، تقسیم مسئولیت هاست. 

با استناد به بررسی ها واپسین، مردانی که کاری تمام وقت ندارند، ۳٫۳% محتمل است که رابطه عاطفی شان با شکست مواجه شود، همزمان با اینکه این محاسبه برای آقایانی که شغلی تمام وقت دارند، ۲٫۵% است. 

 

 حقایقی جالب در مورد طلاق که نمی دانید!

افرادی که مراسم عروسی مجلل تری دارند، احتمال شکست شان بیشتر است

مراسم عروسی مجلل تضمین کننده ازدواجی با تداوم و پایدار نیست. بررسی ها نمایش داده افرادی که بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای مراسم عروسی شان خرج کرده اند، در مقایسه با زوج هایی که کمتر از ۱۰۰۰ دلار هزینه کرده اند، بیشتر در اخطار جدایی هستند.

از طرف دیگر تعداد میهمان های مراسم نیز در جدایی زوج ها تاثیر گذار است. به این گونه که به هر میزان تعداد میهمان ها بیشتر باشد، احتمال جدایی کمتر است. با اسم مثال زوج هایی که بیش از ۲۰۰ میهمان داشته اند، ۹۲% کمتر از افرادی که میهمان های فراوانی نداشتند، در معرض اخطار طلاق اند.

برای شما هم جالب است؟ :  با همسر دروغگو چه کنیم؟

 

 حقایقی جالب در مورد طلاق که نمی دانید!

طلاق اخطار ابتلا به بیماری قلبی را در خانم ها گسترش می دهد

بررسی که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت ثابت کرده خانم های مطلقه درمقایسه با خانم هایی که ازدواجی موفق دارند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قبلی هستند.

خانم هایی که حداقل یکدفعه طلاق گرفته اند ۲۴% بیشتر از دیگران به بیماری های قلبی مبتلا می شوند. این درصد برای زنانی هم که بیش از ۲ بار جدایی را در زندگی شان تجربه کرده اند، گسترش می یابد.

از طرف دیگر، این مسئله تنها برای آقایانی که بیش از ۲ بار طلاق گرفته اند صحت دارد.

خود طلاق تاثیر بدی بر فرزندان نخواهد گذاشت

بررسی ها نمایش داده، افرادی که پدر و مادرانشان در کودکی با هم نسبتا دعوا می کردند و بالاخره طلاق گرفته اند کمتر از آنهایی که والدین شان مکررا بگومگو داشتند با اینحال هیچگاه جدا نشدند، در معرض اخطار جدایی در زندگی شخصی خود هستند. طلاق در بیشتر مواقع بد نیست. گاهی مهر خاموشی به تمام مشکلات و دعواهاست که بالاخره به آرامش ختم می شود. از این جهت طلاق در بیشتر مواقع روی فرزندان تاثیر بدی نمی گذارد، حتی گاهی آرامش را به آنها هدیه می دهد.

عدم صداقت اصلی ترین عامل طلاق است

در مقاله ای که در سال ۲۰۱۳ چاپ شد، خشونت، عدم هم کاری، دروغگویی، بحث های مکررا، بی وفایی، اعتیاد و… با اسم مهمترین عوامل طلاق شناخته شدند، با اینحال از میان آنها عدم صداقت یا همان دروغگویی بالاترین درصد را داشت.

برای شما هم جالب است؟ :  فرق بین خونریزی و لکه بینی در بارداری چیست؟!

 

 حقایقی جالب در مورد طلاق که نمی دانید!

مردم مسن بعد از طلاق، زندگی سالم تری خواهند داشت

طیق تازه ترین یافته ها، مردم مسن بعد از طلاق، سالم تر و سرحال تر از قبل خواهند شد.

محققان به مدت ۳ سال روی بیش از ۷۹۰۰۰ زن آمریکایی که در سن ۵۰ تا ۷۹ سالگی قرار داشتند، تحقیق کردند. آنها فشار خون، میزان چربی بدن، رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی و… آنها را در طول این مدت بررسی کردند. با استناد به این شرایط زنانی که از همسران شان جدا شدند، تاثیرات مثبتی در زندگی شان رخ داد. با اسم مثال میزان چربی بدن شان کاهش یافت و رژیم غذایی سالم تری را در پیش دریافت کردند.

زوج هایی که یکدیگر را تحقیر می کنند، بیشتر در معرض طلاق اند

تحقیر به معنای بالاتر دیدن خود از فرد مقابل است که به بگو مگو و بی احترامی و توهین ختم می شود. تحقیر نشانه ای از طلاق است.

آیا شما سعی می کنید که مسائل را از زاویه دید همسرتان مشاهده نمائید؟ یا در بیشتر مواقع فکر می کنید که ایشان یک دیوانه است؟ اگر جواب شما مورد دوم است، خوب است که آن را اصلاح کنید و با دیدی مثبت تر و صبری بیشتر به رفتارهای همسرتان جواب دهید. اگر اینطور نباشد ازدواج شما دوامی نخواهد داشت.

لینک مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات