کد خبر : 34768
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۵:۴۹
16 views بازدید

حقایقی که اغلب زوج ها نادیده می گیرند

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم حقایقی که اغلب زوج ها نادیده می گیرند .با ما باشید. برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: زوج های شاد، آنهایی هستند که یکدیگر را به خوبی درک می کنند. در روابط آنها هیچ «من» ی نیست و بجای آن آن «ما» حرف اول را می زند. رفتار آنها با […]

مقاله ای پیرامون رابطه و زندگی زناشویی برای شما تکمیل کرده ایم با اسم حقایقی که اغلب زوج ها نادیده می گیرند .با ما باشید.

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: زوج های شاد، آنهایی هستند که یکدیگر را به خوبی درک می کنند. در روابط آنها هیچ «من» ی نیست و بجای آن آن «ما» حرف اول را می زند. رفتار آنها با یکدیگر حس امنیت و تداوم رابطه را منتقل می کند. اگر چه هیچ قانونی برای روابط عاطفی نیست و نمی توان مردم را با یکدیگر مقایسه کرد با اینحال نکاتی وجود دارند که رعایت نکردن آنها در دراز مدت می تواند به رابطه عاطفی آسیب برساند که عده ای از مهمترین های آنها را در اینجا برای شما علاقه مندان آورده ایم تا شما نیز با آگاهی از آنها رابطه ای بهتر از قبل را تجربه کنید.

رابطه عاطفی حلال تمام مشکلات نیست

بله! درست است که یک رابطه عاطفی خوب به شما انگیزه، انرژی و شادی ضروری را برای ادامه زندگی می دهد با اینحال جدا از آن، شما بازهم مشکلات شخصی خود را دارید و میبایست فارغ از همه چیز با آنها دست و پنجه نرم کنید. از این جهت قوی باشید و زندگی خود را با اطمینان خاطر بالا ادامه دهید.

 

 

شریک زندگی شما اقوام و دوستان خودش دارد

قبل از این که شما وارد زندگی شریک زندگی تان شوید، ایشان خانواده و دوستان خود را داشته است. درست است که از این به بعد شما اولویت زندگی ایشان هستید با اینحال این بدین معنی نیست که ایشان دیگران را نادیده بگیرد. آیا شما حاضرید که خانواده یا دوستانی را که تمام عمر کنارتان بوده اند، تنها بگذارید؟ اگر جواب شما منفی است پس چرا این انتظار را از طرف مقابل تان دارید؟ یاد بگیرید که به دیگران احترام بگذارید و به حریم خصوصی شان تجاوز نکنید. با این شیوه به جای بحث های بی مورد، از رابطه ای که دارید نهایت لذت را خواهید برد.

برای شما هم جالب است؟ :  رازهای خوشبختیِ زوج های موفق

رابطه شما در بیشتر مواقع شیرین نخواهد ماند

هیچکس به شما نگفته که بعد از شروع یک رابطه عاطفی تمام سختی ها و ناراحتی ها زندگی به انتهای می رسد، شما نیز ته دلتان به این مسئله ایمان دارید. از این جهت سعی کنید که خودتان را برای روزهایی که از دست شریک زندگی تان به ستوه می آیید، تکمیل کنید. یادتان باشد که اگر با هم باشید، قادر اید بر تمام مشکلات غلبه کنید با اینحال اگر عقب بکشید، موقعیت بدتر نیز خواهد شد. در مواقع دعوا، به خود و شریک زندگی تان لحظه دهید تا به خوبی به اتفاقات قبلی و پیش رو فکر کنید.

 حقایقی که اغلب زوج ها نادیده می گیرند

نباید خودتان را تغییر دهید

مردم معمولا دچار این سوتفاهم می شوند که برای یک شریک زندگی فرضیه آل بودن، باید خودشان را تغییر دهند. با اینحال در حقیقت، اگر فردی نتواند شما را همانگونه که هستید بپذیرد، بدین معنی است که برای شما ارزش قائل نشده و شخصیت حقیقی تان را قبول ندارد. هر کسی عیب و ایرادهایی دارد، از این جهت خوب است که آنها را درک کنید و بپذیرید. اگر قادر باشید مکمل هم باشید، رابطه مستحکم تری را تجربه خواهید کرد. آیا شما به فردی که شما را همانگونه که هستید قبول دارد درمقایسه با فردی که شخصیت ساختگی شما را می خواهد، بیشتر احترام نمی گذارید؟

بخشش از ارزش شما نمی کاهد

بی شک در هر رابطه ای ناراحتی و بحث بوجود می آید با اینحال چیزی که باید به خاطر داشته باشیم این است که بعد از حل سخت از گفتن «معذرت می خواهم» نهراسیم. معذرت خواهی ما را کوچک نکرده و چیزی از ارزش هایمان کم نمی کند، در حقیقت شما با این کار نه تنها نشان می دهید که چقدر این رابطه برای شما علاقه مندان ارزشمند است حتی به طرف مقابل تان نیز یاد می دهید که این کار برای افزایش هر رابطه ای ضروری است. 

برای شما هم جالب است؟ :  رازهای چشمگیر همسران خوشبخت

 

 حقایقی که اغلب زوج ها نادیده می گیرند

هر کسی امکان دارد سرش شلوغ باشد

هر کسی مشغله های زندگی خود را دارد. با اسم مثال یکی کار می کند و باید روی کارش تمرکز داشته باشد، دیگری مسئولیت های خانوادگی فراوانی روی سرش ریخته است و… از این جهت هر آدمی امکان دارد که گاهی وقت سر خاراندن هم نداشته باشد. در این شرایط اگر شریک زندگی تان جواب رابطه های شما را نداد، به جای بهانه گیری خوب است که ایشان را درک کنید. اگر شما غیر منطقی برخورد کنید، ایشان نیز در شرایط شبیه به همین رفتار را به شما نشان خواهد داد.

هر مشکلی راه حلی دارد

اگر مشکلی هست، حتما راه حلی نیز می باشد. اگر مشکلات را ما بوجود می آوریم، پس راه حل آنها نیز در دستان ما خواهد بود، تنها کفایت می کند که آرامش مان را حفظ کنیم و در جستجوی دلایل باشیم. عصبانیت را کنار بگذاریم و بجای آن آن سعی کنیم که صبور باشیم. یادمان باشد که رابطه عاطفی از اولویت های زندگی مان است و باید تمام تلاش مان را برای افزایش آن بکنید.

ابراز احساسات حلال بسیاری از مشکلات است

اگر از شریک زندگی تان انتظاری دارید، آن را به زبان آورید. اگر شما چیزی را که تصمیم گرفته اید نگویید، ایشان به چه نحو ذهن شما را بخواند؟ ابراز احساسات یکی از عوامل بنیادی در هر رابطه ای است، بعد از بیان آن نترسید.

پایین قول زدن به ضرر هر دویتان خواهد بود

گاهی وقت ها شریک زندگی تان از شما چیزی طلب می کند، گاهی هم شما خودتان قول چیزی را به ایشان می دهید، با این وجود این شمایید که باید به قول تان رفتار کنید اگر اینطور نباشد به ضرر هر دویتان تمام خواهد شد. در این شرایط نه تنها شریک زندگی تان دیگر به حرف های شما اعتماد نخواهد کرد حتی شما نیز در نزد ایشان فردی دروغگو و بدقول جلوه خواهید کرد. از این جهت اگر دوست ندارید که در چشم عشق زندگی تان خراب شوید، به قول هایی که می دهید هر طور که شده رفتار کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  ازدواج سفید؛ هم‌خانگی و تقلیدی ناهمگون از فرهنگ غربی

لینک مقاله

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات