کد خبر : 22886
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
8 views بازدید

حقایق ناگواری که نسل تازه جویای کار باید بدانند!

اگر دوست دارید به بخش مقالات کارآفرینی سایت “ایران پی پر” مقاله حقایق ناگواری که نسل تازه جویای کار باید بدانند! میتواند مورد استقبال شما واقع شود. وب‌سایت شبکه – مهسا قنبری: ممکن است تنها در جستجوی شغل نیستید، حتی در جستجوی یک شغل ویژه می‌گردید. شغلی که رضایت شما را جلب کند. شغلی که خوشحالتان کند، شغلی که زندگی شما را تامین کند و […]

اگر دوست دارید به بخش مقالات کارآفرینی سایت “ایران پی پر” مقاله حقایق ناگواری که نسل تازه جویای کار باید بدانند! میتواند مورد استقبال شما واقع شود.

وب‌سایت شبکه – مهسا قنبری: ممکن است تنها در جستجوی شغل نیستید، حتی در جستجوی یک شغل ویژه می‌گردید. شغلی که رضایت شما را جلب کند. شغلی که خوشحالتان کند، شغلی که زندگی شما را تامین کند و از همه مهمتر شغلی که مسیر روشنی به سوی آتی‌ای امیدوار کننده داشته باشد. نمی‌خواهیم حامل اخبار بد برای شما باشیم، با اینحال …

 

 
با اینحال اکثر اوقات همه این‌ها بستگی به رفتارهایی دارد که شما انتخاب می‌کنید، نه آنچه که کارفرمای شما قول می‌دهد. با این وجود این بدان معنی نیست که هدف‌ها دستیافتنی نیستند.

به‌هرحال، برای ساختن زندگی که ویژه خودتان باشد، می بایست از همان ابتدا بفهمید که به چه چیزهایی نیاز دارید.

۱- شما بابت جایگاهی که در آن قرار گرفته‌اید، پول دریافت می‌کنید

بسیاری از نسل تازه ای‌ها از دستمزدهای ناکافی خود شاکی هستند همزمان با اینکه یکی از این دو کار را انجام می‌دهند: آن‌ها در جستجوی گسترش دستمزد نیستند، یا این که وقت نمی‌گذارند بفهمند چه کارهایی این گسترش حقوق را تضمین می‌کنند.

حقیقت این است که کارفرمایان در ازای کمترین دستمزد ممکن، بهترین کار را از کارمندان می‌خواهند. پس اگر فکر می‌کنید که به خاطر حضور به موقع‌تان سر کار، آن‌ها تصمیم می‌گیرند حقوقی بیشتر از آنچه که خودتان پذیرفته‌اید به شما بدهند، باید بگوییم در اشتباه هستید. اگر حقوق بیشتری می‌خواهید، باید در جستجوی آن باشید، یا آنقدر از خودتان توانایی نشان دهید که آن‌ها  گزینه‌ای جز گسترش حقوق شما نداشته باشند.

 

9 حقیقت ناگواری که نسل جدید جویای کار باید آن‌ها را بشوند! 
۲- وقتی درخواست کار می‌کنید، رزومه شما معنای چندانی ندارد

آیا می‌خواهید بدانید اکثر زومه‌ها از کجا سر در می‌آورند؟ در اکانت ایمیلی که هیچکس آن‌ها را نگاه نمی‌کند. اکثر شغل‌ها به وسیله دوستان، رابطه‌های شبکه‌ای و پیش نهاد‌های شخصی پر می‌شوند. زندگی همین است. آدم‌ها ترجیح می‌دهد با افرادی کار کنند که آن‌ها را می‌شناسند، چه موکلی که تصمیم می‌گیرد کدام کمپانی اجازه جذب بازار ایشان را برعهده داشته باشد و چه کارفرمایی که تصمیم می‌گیرد چه کسی را برای خرده کاری‌‌هایش انتخاب کند.

برای شما هم جالب است؟ :  کارآفرینی با 100 هزار تومان!

اگر یک شغل فوق‌العاده می‌خواهید، روزمه خود را تکمیل کنید، با اینحال کمی صبر کنید تا به شبکه ارتباطی خود دسترسی پیدا کنید و مشاهده نمائید چه افرادی را می‌شناسید. در جستجوی معارفه‌ و آشنا شدن با یکدیگر باشید. با آن‌هایی که می‌خواهید کار کنید قرار ملاقات بگذارید تا کمی آن‌ها را بشناسید. اگر اینطور نباشد، کسی به شما توجه نمی‌کند.

 

9 حقیقت ناگواری که نسل جدید جویای کار باید آن‌ها را بشوند! 
۳- حضور آنلاین شما مهمتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

معلوم نیست چقدر طول بکشد که اکثر مردم متوجه این حقیقت بشوند. وقتی برای شغل گفتگو می‌کنید، خوب است باور کنید که هر کسی که در جستجوی رزومه شما است، اسمتان را در گوگل سرچ می‌کند. و حدس بزنید چه می‌شود؟ اگر اثری از شما در گوگل و شبکه‌های اجتماعی نباشد یا LinkedIn شما خالی باشد، باید بگوییم بازنده هستید.

برعکس، اگر کسی اسم شما را در گوگل سرچ کند و شخصیت آنلاین و قابل توجه شما را ببیند، ارزش شما چندین برابر خواهد شد. مثلا وقتی می‌بیند که شما ۲۰ هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام دارید. با وجود این دوست داریم فکر کنیم که این‌ها چیزهای مهمی نیستند، با اینحال اینطور نیست. اساس تصمیم‌گیری آدم‌ها به نحوه حضور شما در شبکه جهانی وب برمی‌گردد. ساختن برند شخصی شما بسیار ارزشمند است. آن هم یک ارزش ویژه. ضروری به ذکر است که  شبکه اجتماعی یک گیم است. مضاف بر اینکه مهم است یاد بگیرید که به چه نحو خوب این گیم را خوب بازی کنید، با این وجود نباید منبع ارزشمندی شما باشد.

۴- اگر می‌خواهید آموزش مشاهده نمائید، باید آغوشتان را برای یادگیری باز کنید

نسل تازه به بی‌تحمل بودن، محق بودن و باقی چیزها معروفند. با اینحال حقیقت این است که این ایجاد و خوها اغلب نتیجه عوامل محیطی هستند که از ضعف مدیریت و رهبری نشأت می‌گیرند. شما نسل هزاره‌ای‌ها اگر می‌خواهید آموزش مشاهده نمائید، باید قابل آموزش باشید. اگر می‌خواهید یاد بگیرید باید به این کار علاقه داشته باشید. اگر می‌خواهید از آزمایشات خود نهایت سود را ببرید، باید قادر باشید خوب مشاهده نمائید. این یک رابطه یک سویه نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  چرا ایجاد کنندگان شغل بسیار انتظار به لحظه احتیاج دارند؟

 

 9 حقیقت ناگواری که نسل جدید جویای کار باید آن‌ها را بشوند!
۵- هر محیط کاری موافقین و مخالفین خود را دارد. مهم این است که شما از آن‌ها چه می‌سازید

هیچ محیط کاری “کامل” و بی‌عیب و نقص نیست. حتی بهترین آن‌ها یعنی محیط‌های کاری نسل هزاره‌پسند نیز مساله‌های خودش را دارد. ارزش حقیقی که شما از محیط کار استخراج می‌کنید، بستگی به چیزهای مفیدی دارد که معرفی می‌دهید. امکان دارد بدترین کارفرمای دنیا را داشته باشید، امکان دارد بیشتر از آنچه که دوست دارید، کار انجام می‌دهید؛ با اینحال بالاخره درس‌هایی که می‌آموزید نتیجه خط فکری خود شما هستند. میتوانید به آن‌ها‌ به چشم عقوبت بنگرید یا به چشم فرصت. سعی کنید از دیگران درس بگیرید، مهم نیست چقدر کوچک باشد.

۶- موفقیت درازمدت یعنی دانستن چیزهایی که شما نمی‌دانید

بسیاری از جوانان سعی دارند با یک پرش خود را به بالای نردبان برسانند. ۹ ماه در جایی کار می‌کنند و بعد آن جا را ترک کرده سر وقت جای دیگری می‌روند. اغلب در باب مهارت‌هایشان اغراق می‌کنند به امید این که حقوق بالاتری نصیبشان شود. با اینحال این به معنی موفقیت نیست. اگر واقعاً می‌خواهید در کاری که انجام می‌دهید، موفق باشید؛ باید در جستجوی فرصت‌های شغلی باشید و به علاوه از طرف دیگر راه‌هایی برای آموختن چیزهایی که هنوز نمی‌دانید. کسی که شکست را تجربه می‌کند، از دانسته‌ها و ندانسته‌های خود هیچ شناختی ندارد. دانستن چیزهایی که نمی‌دانید، طول عمر شما را زیاد می‌کند و باعث می‌شود تا قادر باشید با مساله‌های پیش رو مواجه شوید و بر آن‌ها فائق بیایید و مهارت‌های خود را گسترش دهید.

 

 9 حقیقت ناگواری که نسل جدید جویای کار باید آن‌ها را بشوند!
۷- حقوق ماهیانه شما از آسمان نازل نمی‌شود

یکی از متواضع‌ترین چیزهای این جهان، کار کردن برای یک اشتغال کوچک است ( که کمتر از ۱۰ کارمند دارد)، این گونه میتوانید تاثیر کارتان را در آن کمپانی مشاهده نمائید.

اکثر افرادی که وارد نیروی کار می‌شوند به فکر حقوق، روزهای تعطیل و چیزهایی مانند این هستند. آن‌ها گمان می نمایند تحصیلات دانشگاهی یعنی آن‌ها شایسته این قابلیت ها هستند، بدون آن که سوالی از آن‌ها پرسیده شود. وقتی برای یک اشتغال کوچک کار می‌کنید، متوجه می‌شوید که شغلی که دارید نتیجه سخت کوشی و تلاش عده‌ای است که نان سر سفره شما می‌آورند. آن‌ها هر روز جاده را صاف می‌کنند تا زندگی را برای خود بسازند، کمپانی را سرپا نگه دارند و مهمتر از همه مطمئن شوند که شما حقوق ماهیانه خود را دریافت می‌کنید. با اینحال این که فکر کنید که میتوانید بدون کار کردن یا بدون ارزش قائل شدن برای کارتان، تنها چک‌های حقوقتان را جمع کنید؛ دیدگاه اشتباهی است. چیزی که باید بدانید این است شغل شما حق مسلم شما نیست. پولی که می‌گیرید از جیب دیگران است و از آسمان نازل نمی‌شود.

برای شما هم جالب است؟ :  به چه نحو کمپانی تان را برای سرمایه گذاران دلنشین کنید؟
۸- هیچ کس بدهکار شما نیست

می‌خواهید رویاهایتان را به حقیقت مبدل کنید؟ می‌خواهید کار خودتان را داشته باشید و برای خودتان کار کنید، دور دنیا بگردید و آنگونه می‌خواهید زندگی کنید؟ ممکن است اکثر آدم‌ها شرایط رسیدن به رویاهایشان را نداشته باشند. با اینحال هر کسی مطمئناً حرف زدن در باب آن‌ها را دوست دارد. در زندگی، هیچ کس کار به شما بدهکار نیست. هیچ‌کس  خریدار به شما بدهکار نیست. هیچ‌کس حقوق ماهیانه به شما بدهکار نیست. همه این‌ها را باید خودتان بدست بیاورید. پس به جای صحبت کردن در باب این که می‌خواهید شغل‌تان به چه نحو باشد، خودتان در جهت یافتن چنین شغلی گام بردارید.

۹- شغلی را پیدا کنید که تلاش جانبی شما را کامل می‌کند

 اگر امکان دارد شغل هر روزه‌ای را پیدا کنید که شغل جانبی شما را کامل می‌کند، با این کار احتمال موفقیت شما چند برابر می‌شود. مثلاً اگر برنامه ریزی شده است شغل نویسندگی را پیگیری کنید، در طول روز به کارهایی از قبیل جذب بازار دیجیتالی سرگرم شوید و شب‌ها به نویسندگی هزینه کنید. با گذشت لحظه تلاش‌های جانبی شما به شغل اصلیتان مبدل می‌شود.

سایت “ایران پی پر” امیدوار است مقاله حقایق ناگواری که نسل تازه جویای کار باید بدانند! مورد بهره برداری شما واقع شود. دوستان خود را با ابزارهای سایت در باب این مقاله مطلع کنید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات