کد خبر : 27970
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۲:۲۴
10 views بازدید

حمله ناگهانی هادی ساعی به فدراسیون تکواندو

در خبرگزاریهای ورزشی خبری داشتیم مبنی بر حمله ناگهانی هادی ساعی به فدراسیون تکواندو . اگر به اخبار رزمی و کشتی علاقه مند هستید خوشحال خواهیم شد با ما پیشتر این خبر همراه باشید. ورزش سه: هادی ساعی که یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران در ادوار مختلف المپیک شمرده می شود این ایام، دورادور عملکرد تکواندوی ایران را پایین نظر دارد، بعد از نتایج تیم […]

در خبرگزاریهای ورزشی خبری داشتیم مبنی بر حمله ناگهانی هادی ساعی به فدراسیون تکواندو . اگر به اخبار رزمی و کشتی علاقه مند هستید خوشحال خواهیم شد با ما پیشتر این خبر همراه باشید.

ورزش سه: هادی ساعی که یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران در ادوار مختلف المپیک شمرده می شود این ایام، دورادور عملکرد تکواندوی ایران را پایین نظر دارد، بعد از نتایج تیم ملی در رقابت های جهانی و سوالات متعددی که به جهت ناکامی تکواندوکاران از وی پرسیده می شد در یک نشست مطبوعاتی به صحبت پرداخت. ایشان در این نشست بعد از صحبت های خود با سوالات خبرنگاران مواجه شد و به پاسخگویی پرداخت.

گفتند ساعی نظرها با غرض ورزی می دهد

اتفاقاتی در تکواندو رخ داد و من تصمیم نداشتم پیرامون آنها صحبت کنم و بدین جهت سکوت کردم، قبل از این هم در المپیک اتفاقاتی رخ داد و بعد از المپیک نظرها فنی را مطرح کردم که گفتند ایشان نظر با غرض ورزی می دهد و می خواهند فدراسیون را خراب کند، سه سال است که پایم را در خانه تکواندو نگذاشتم، چون نمی‌خواستم برای این رشته اتفاق بدی رخ دهد. عده ای مواقع نبودن یاری مینماید، سعی کردم نباشم تا دوستان با آرامش کار کنند، با اینحال در کمال تاسف این اتفاقات رخ نداد.

دوست داشتم بحث دو طرفه کنیم

خیلی دوست داشتم در نشست امروز عضو های فدراسیون نیز حضور داشته باشند تا نشست به روش دو طرفه پیش برود، با اینحال این موضوع نیفتاد، با استناد به رابطه هایی که خبرنگاران مختلف با من می دریافت کردند ترجیح دادم این نشست را برگزار کنم تا بتوانم جواب همه را یک جا بدهم، دوست ندارم یک طرفه به قاضی بروم، اگر دوستان بودند در این نشست به نتایج بهتری می رسیدیم و می توانستیم نظراتمان را به اشتراک بگذاریم، فدراسیون تکواندو به دفعات نشست گذاشت، با اینحال منتقدین را دعوت نکرد، مطمئنا کارشناسانی که از فدراسیون انتقاد می کنند غرضی ندارند.

دیدم صلاح نیست از تکواندو کنار رفتم

من در تکواندو به هر چیزی که خواستم، رسیدم و اصلا در جستجوی مکان و پست نیستم. مطمئن باشید اگر دنبال پست باشم به دلیل مسئولیتی که می آورد می بایست از خودم هزینه کنم، سه سال مدیر فنی تیم‌های ملی بودم تمام قد همراه با بازیکنان و حتی نوجوانان قرار داشتم. در این سه سال همه دوستان بیننده بودند که موثر بودم. وقتی اتفاقاتی در تکواندو رخ داد احساس کردم صلاح نیست در تکواندو باشم و بدین جهت کنار رفتم با این وجود فدراسیون هم راغب نبود من همراه با تکواندو باشم چرا که از انتقاد خوششان نمی آید، من هم به دلیل اینکه تکواندو را دوست داشتم نمی خواستم هم کاری کنم و بدین جهت حتی در عرض سه سال قبلی حتی پایم را هم در خانه تکواندو نگذاشتم، می خواستم ببینم واقعا تیم ملی تکواندو می تواند موفق شود یا نه که دیدیم موفق نشد.

اگر به ریو می رفتم همه تقصیرها به گردن من می افتاد

حتی در المپیک هم شرایط برایم مهیا بود تا همراه با ملی‌پوشان باشم با اینحال نرفتم. هم اینک خوشحالم که نرفتم چون نتایج طوری رقم خورد که اگر می‌رفتم این اتفاقات بر دوش من می‌افتاد. به هر حال مردها در جستجوی این هستند که در بیشتر مواقع ناکامی را به گردن ورزشکار و مربی بیندازند، من قبل از این با تیم ملی نوجوانان و بزرگسالان نشان دادم که در جستجوی موفقیت تیم های ملی هستم.

حرفی نزدن با اینحال خیلی گفتند ساعی زد و بند کرده است

با این وجود اکنون می بینم که کنار ماندن ضرر دارد، بعد از اینکه سکوت کردم و اظهارنظری نکردم عده ای‌ها گفتند چرا هادی ساعی سکوت کرده ؟ در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را نوشتند که ساعی در جستجوی سهم خواهی است و گفتند که هادی ساعی با فدراسیون زد و بند کرده و سکوت کرده است. نه، اینطور نبوده من با کسی نبسته‌ام و در تکواندو به به هر میزان که می‌خواستم رسیده‌ام من به هر میزان که دارم به خاطر خدا از تکواندو است.

همه چیز داریم جز همدلی

همه بچه‌ها در تیم ملی زحمت کشیدند و تلاش کردند من کنار آنها بودم و مسابقات آنها را از نزدیک دیدم هیچ وقت مربی دوست ندارند که بازیکنش ببازد و یا اینکه بازیکنی دوست ندارد که در مسابقه‌ای شکست بخورد. همه تلاش کردند تا تیم نتیجه بگیرد به هر حال یک تیم بزرگ مانند تکنواندوی ایران آدم‌های بزرگ می‌خواهد، تنها نمی‌شود کار کرد، من دلم برای مهدی بی‌باک سوخت. شما مشاهده نمائید در طول این همه سال هرچه در تکواندو بدست آورده با همدلی بوده است. با اینحال من امروز این همدلی را در تیم ملی نمی‌بینم. ما در قبلی خوابگاه، سالن و غذا هیچکدام شرایط خوبی را نداشتند با اینحال الان ما همه چیز داریم با اینحال نتایج را نمی‌توانیم کسب کنیم ما در بدترین شرایط بهترین نتیجه را کسب می‌کردیم با اینحال امروز با استناد به اینکه تکواندو هیچ مشکلی از جهت قابلیت ها ندارد با اینحال عدم همدلی دلیل شده اتفاقات خوبی رخ ندهد.

حق من بود با اینحال کرمی را معرفی کردند

من ۸ سال عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی بودم. در آن مقطع IOC از همه فدراسیون‌ها می‌خواست یک کمیسیون تشکیل دهند. من مدیرعامل کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک ایران هستم تنها کمیسیونی که می‌تواند با IOC رابطه مستقیم داشته باشد همین کمیسیون است. این کمیسیون در مجمع انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک ۶ رای دارد و در حقیقت ۱۰ درصد از رای انتخابات کمیته ملی المپیک برای کمیسیون ورزشکاران است. فدراسیون جهانی آمد و این کمیسیون را در مقر فدراسیون جهانی تشکیل داد و از کشورها خواست مهم‌ترین ورزشکار خود را معرفی کنند با اینحال اتفاق بدی رخ داد و دوستان یوسف کرمی را به جای من معرفی کردند به هر حال همه می‌دانید که این حق من بوده‌ چون مهم‌ترین قهرمان المپیکی ایران هستم.

همه فکر می کردند من از ایران معرفی شده ام

این دفعه در فدراسیون جهانی نشست‌ای برای انتخاب عضو های کمیسیون ورزشکاران بود من برای اینکه یوسف کرمی رای بیاورد بهمراه دوستان تلاش کردیم. در کمال تاسف ایشان تنها یک رای کم آورد و یک نفر از فرانسه به جای ایشان انتخاب شود. این نوشته برای کشورمان بسیار مهم بود. در آنجا هر کسی که من را می‌دید تصور می‌کرد از ایران بنده معرفی شدم، به طرز مثال پاسکال جانتی به من گفت اگر تو نامزد می شدی من اصلا پا پیش نمی گذاشتم.

اردن دو نماینده در هیات اجرایی دارد با اینحال از ایران دریغ از یک نفر

پولادگر هم در کره جنوبی در انتخابات شورای اجرایی نتوانست رای بیاورد. ایشان حتی نتوانست برای یوسف کرمی در کمیسیون ورزشکاران لابی کند و این واقعا جای تاسف دارد. در کمال تاسف با استناد به اینکه اردن هیچ جایگاهی در تکواندو ندارد در آن مقطع که پولادگر در کمیته اجرایی حضور داشت، اردنی‌ها یک مدال المپیک نداشتند آنها این دوره هم با اسم نماینده آسیا انتخاب شدند. اردن یک نماینده بانوان در هیات اجرایی فدراسیون جهانی دارد با اینحال ما که در تکواندو رزومه داریم حتی یک نفر هم در هیات اجرایی نداریم، آنها دو نماینده دارند با اینحال ما آرزو داریم تنها یک نماینده داشته باشیم.

برای شما هم جالب است؟ :  نتایج تاریخی برای کاراته ایران رقم خورد

بی باک انتخاب شورای کمیته فنی نبود

 تا جایی که بنده اطلاع دارم و در جریان هستم در انتخاب سرمربی در شورای کمیته فنی رای‌گیری به نفع مهدی بی‌باک نبود. از آنجایی که مدیریت فدراسیون تکواندو مشورتی نیست، هر کسی که تحت کنترل پولادگر باشد می‌تواند با ایشان کار کند. این موضوع خوبی نبود چرا که بی‌باک از قهرمانان سابق کشورمان است و آدم کوچکی نبود. ایشان در عرصه مربیگری تجربه‌هایی دارد با اینحال فارغ از همه چیز نمی‌تواند تیم‌ را هدایت کند همراه با ایشان باید مشاورهای خوبی باشد. افشار و علیرضا و نصرآزادانی همراه با ایشان هستند. افشار تجربه مربیگری در تیم ملی را دارد با اینحال نصر کم تجربه است و بسیار بازیکن منظمی است.

تمام کارها بر دوش بی باک، نصرآزادانی و افشار بود

وقتی که من همراه با بازیکنان بودم تا کنار زمین بازیکنان را همراهی می‌کردم و در تمرینات، مسابقه و … همراه با آنها بودم. من در کره دیدم همه کارها را بی‌باک، نصر؟آزادنی و افشار انجام می‌دادند. کارهایی را آنها انجام می‌دادند که اصلا برعهده آنها نبود. مربی که نباید کارهای تدارکاتی را انجام دهند.

 

مدیر تیم های ملی برای خود دبیر دارد!

هم اینک مشاهده نمائید مدیر تیم های ملی کیست؟ در کمال تاسف مدیر حال حاضر تیم‌های ملی کوچکترین افتخار را در تکواندو ندارد، در کره جنوبی خیلی از بچه‌ها از عملکرد و رفتار و … ناراضی بودند. بی‌باک هم نمی‌موفق شد با مدیر تیم‌های ملی کار کند و تعامل خوبی با هم نداشتند. شما مشاهده نمائید که ایشان جای ذوالقدر آمده است با آنها همه افتخارات، در این نوشته هیچ وقت ذوالقدر و یا نفرات دیگر برای خود دبیر انتخاب نکرده بودند با اینحال شاهدیم هم اینک مدیر تیم‌های ملی دبیر دارد این در حالیست که بنده و ذوالقدر فارغ از همه چیز جور تیم را می‌کشیدیم.

پشت مدال کیمیا پناه گرفته اند

مربیان تیم ملی ادعا می‌کنند قرعه مسابقات خوب نبود تمام اینها بهانه است. من بی‌باک را علاقه مندم با اینحال شما بنگرید بچه‌های ما نفرات در ابتدا رنکینگ در  اوزان خود بوده‌اند و تا سکو قرعه سختی نداشتند. اینکه فدراسیون پشت مدال علیزاده پناه گرفته اند بطور کلی کار اشتباهی است. کار علیزاده در مسابقات المپیک و جهان بزرگ بود و افتخار بزرگی است و من این مسئله را تایید می‌کنم. من در مسابقات جهانی در صحنه‌ای بیننده بودم که به یکباره علیزاده توانایی خود را از دست داد و بعد از بازگشت معلوم شد که مسئله چیست. مردها روی مدال علیزاده مانور می‌د هند با اینحال در کل که می‌خواهند از رده‌بندی بگویند، مدعی می‌شوند که بانوان را کنار بگذارید و رده‌بندی را مطرح می‌کنند. تکواندو در مسابقات جهانی مکان یازدهم را کسب کرده است.

به وزیر ورزش معلومات غلط می‌دهند

در کمال تاسف معلومات اشتباه به وزیر ورزش می‌دهند و ایشان هم در صحبت‌های خود معلومات اشتباه را رسانه‌‌ای می‌کند. من به وزیر ورزش حق می‌دهم چون به هر میزان مشاورانش به ایشان گزارش دهند را قبول می‌کند و در صحبت‌های خود مطرح می‌کند. آنها رفتند گفته‌اند افرادی که انتقاد می کنند در جستجوی گرفتن فدراسیون و تیم ملی هستند. به هر حال من از صحبت‌هایی که وزیر ورزش می‌کند، تشکر می‌کنم با اینحال از اطرافیان درخواست می‌کنم معلومات غلط ندهند. امیدوارم وزیر ورزش منتقدین را ببیند. من نمی‌خواهم برای وزیر ورزش تعیین تکلیف کنم با اینحال به هر حال صدای خانواده تکواندو درآمده و امیدوارم منتقدین دیده شوند. من انتظارم از مردها که به وزیر ورزش مشاوره می‌دهند این است حداقل به جای دفاع کورکورانه از هر رشته‌ای و فدراسیونی همه منتقدین را به دور هم جمع کند و در باب  تمام رشته‌ها با اسم کارشناس بهره ببرد اینکه همه بد باشند اصلا خوب نیست.

از داورزنی انتظار یک نشست داشتم

از داورزنی معاون ورزش قهرمانی انتظار داشتم که برای یکبار هم که شده هادی ساعی را به دفتر خود دعوت کند و درمورد کلان ورزش نظرخواهی کند و بعد از آن درمورد تکواندو نیز با هم صحبت کنیم. ایشان با استناد به پستی که در وزارت ورزش و جوانان دارد می بایست از من که با اسم پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران هستم، دعوت می‌کرد و درمورد همه مسائل ورزش تکواندو با هم صحبت می‌کردیم. ایشان تجربه فراوانی در ورزش دارد با اینحال تکواندو ورزش تخصصی است. ممکن است فوتبال را همه مردم قادر باشند بررسی کنند و در کوچه و خیابان هم این موضوع رخ می‌دهد. والیبال هم به  این شکل است مردم قادر اند آن را با راحتی بررسی کنند با اینحال تکواندو یک ورزش تخصصی است.

نماینده کمیته ملی المپیک به توصیه پولادگر انتخاب شده است

یک نکته مهمی پیرامون کمیته ملی المپیک می باشد، نماینده کمیته ملی المپیک که سالیان سال است به توصیه پولادگر انتخاب شده و اتفاقاً از دوستان خوب من هم است و مربی من بوده. ایشان چگونه می‌تواند از فدراسیونی انتقاد کند که عضو کمیته فنی آن فدراسیون است؟ این هم یک نوع تخلف است که در تکواندو رخ می‌دهد. 

از وقتی که نامزد شدم گفتند هادی بداخلاق است!

وقتی که می‌خواستم در انتخابات فدراسیون تکواندو کمپانی کنم، در باب این مسئله از پولادگر و ذوالقدر اجازه گرفتم. من وقتی که تکواندو کار می‌کردم برای فدراسیون از منابع مختلف پول می‌آوردم با اینحال همین‌که آنها متوجه شدند من می‌خواهم در انتخابات فدراسیون تکواندو کمپانی کنم همه جا گفتند هادی ساعی بد است. واقعاً من تا روز قبلی که با مردها صحبت کنم فکر می‌کردم با آنها خوب هستم با اینحال همین‌که متوجه شدند من می‌خواهم در انتخابات کمپانی کنم موضعشان تغییر کرد. آنها همه جا نوشتند و گفتند هادی بداخلاق است، دروغگو است و پرخاشگر. اکنون بماند که چه حرفهایی زدند که نمی‌خواهم امروز بگویم.

تصویر های من را برداشتید افتخاراتم را چه می کنید؟

 تمام این مسائلی از روزی رخ داد که من مطرح کردم می‌خواهم کاندید ریاست فدراسیون تکواندو شوم و از همان روز تصویر من را از دیوار خانه تکواندو برداشتند. مردها این را به من بگویند تصویر من را از دیوار برداشتید، قبول، افتخاراتم را می‌خواهید چه کار کنید؟ اکنون در کمال تاسف می‌خواهند تصویر‌های قهرمانان جهان می‌خواهند روی دیوار بزنند با اینحال مانده‌اند که چه کار کنند چون من در ۳ دوره المپیک مدال آوردم و در مسابقات جهانی مختلف نیز مدال کسب کرده‌ام بدین جهت ضروری است تصویر من را هم بزنند و بدین جهت مانده‌اند که چه کار کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  کیمیای تکواندو ایران 19 ساله شد

همه قهرمانان خط خوردند و بی باک را معرفی کردم

بنده مهدی بی‌باک را با اسم کمک مربی معرفی کردم چون دیگر گزینه‌ای نداشتیم به خاطر اینکه پولادگر همه قهرمانان و پیشکسوتان را خط زده بود و ما هم ناچار دیدیم بی‌باک را معرفی کنیم. ایشان آمد کنار مغانلو کار کرد و خداروشکر هم تجربه کسب کرد و هم نتایج خوبی را با تیم ملی بدست آوردند و هم با تیم قهرمان جهان شدند. ذوالقدر در طول سال‌های قبلی خوب بود با اینحال در سالیان آخر بی‌تاثیر بود چون اجازه نمی‌دادند ایشان کار کند و بدین جهت ما از تکواندو لطمه خوردیم. اگر ذوالقدر مانند قبلی محکم می‌ایستاد و تاثیر می‌گذاشت، تیم نتیجه می‌گرفت. ایشان حتی در المپیک هم بی‌تاثیر بود و تنها حضور داشت.

همه کارها را ما کردیم با اینحال دوستان به اسم خود زدند

اگر حس کنم می‌توانم به تکواندو کمک کنم، می‌آیم، مانند دفعه قبل که حس کردم از همه جهات می‌توانم به تکواندو کمک کنم و آمدم. من نباید به این مسئله اشاره کنم با اینحال چون مردها همه چیز را به اسم خود می‌زنند ناچارم که این صحبت‌ها را مطرح کنم. ساختن موزه، ساختن مسجد در فدراسیون تکواندو و … همه با کمک من بوده، من افرادی را آوردم و با کمک آنها توانستم خانه تکواندو را متحول کنم با اینحال در کمال تاسف دوستان همه چیز را به اسم خود زدند. بنده مدعی نیستم چرا که هرکسی که جزو خانواده تکواندو است وظیفه دارد برای موفقیت این رشته تلاش کند و من هم به نوبه خودم کاری که از دستم بر می‌آمد را انجام دادم و هیچ ادعایی ندارم. اکنون شما بنگرید من اگر بخواهم مدیرعامل فدراسیون بشوم به نظر شما دوستانم زیاد می‌شوند یا دشمنانم؟ خودم جواب می‌دهم مطمئناً دشمنانم زیاد می‌شوند.

پولادگر باید در اوج می رفت

پولادگر در مقطعی کار کرد و افتخارات فراوانی به چنگ آورد پس مطمئنا در این تکواندو سهم دارد با اینحال به نظرم آب با تمام پاک بودنش مدت لحظه فراوانی یک جا بماند می‌گندد. ایشان خیلی زودتر از اینها با تمام افتخاراتی که به دست آورده باید در اوج می‌رفت. با این وجود ایشان بهتر می‌تواند تصمیم بگیرد به هر حال اگر تیم قهرمان دنیا می‌شد اولین نفر در نشست خبری حضور پیدا می‌کرد اینکه اکنون با تمام اتفاقاتی که رخ داده پاسخگو نیست، کار بسیار بدی است.

پولادگر بیان میکرد به تکواندو بدهکارم، بدهی ایشان را من می دهم با اینحال برود!

پولادگر قبل از این بیان میکرد من بدهکار تکواندو هستم و بدین جهت باید ادای دین کنم با اینحال گمان می نمایم الان مردم بدهکار هستند. ایشان ۵-۶ سال مدعی شده به تکواندو دین دارم و این چندسال را به این شکل سپری کرد و اکنون ۵-۶ سال می‌خواهد بگویم به تکواندو بدهکارم و می‌خواهم بدهی‌ام را بدهم. اگر بدهی ایشان مالی است من می‌دهم تا برود، با اینحال بدهی‌های دیگر را چه کسی می‌خواهد بدهد؟

خیانت یعنی خانه نشین کردن قهرمانان

مهدی خدابخشی نفر اول رنکینگ دنیا بود و اکنون خانه نشین شده است. ایشان به گراند پریکس دعوت می‌شود با اینحال ایشان را نمی‌برند و می گویند دوره بعدی نیز تو را نخواهیم برد، به همین راحتی نفر اول دنیا می شود نفر پنجم و بعد از مدتی نیز به نفر دهم سقوط می کند. نمونه دیگر آن که بسیاری از این نمونه‌ها است بهنام اسبقی است. ایشان به مسابقات مختلف دعوت شده با اینحال ایشان را نمی‌برند. اینها خیانت‌هایی است که به تکواندو می‌شود. وقتی جوانی در رنکینگ یک دنیا قرار دارد و خانه نشین می‌شود این خیانت است. به هر حال یک جوان حرفی زده و نباید تاوان آن را کشورمان بدهد. محمد باقری معتمد، نایب قهرمان المپیک را خانه نشین کردیم چون ایشان می‌خواست در مجمع دوره قبل به هادی ساعی رای بدهد، در مجمعی که من حضور نداشتم، اینها غرض ورزی شخصی است. وقتی اسم هادی ساعی را از کمیته ورزشکاران حذف می‌کنند اینها خیانت و لطمه زدن به کشور عزیزمان ایران است.

خدابخشی را منصرف کردیم

مهدی خدابخش با استناد به اتفاقاتی که برای ایشان رخ داده می‌خواست برود با اینحال ما با ایشان صحبت کردیم و ماندگار شد. به هر حال ایشان برای تکواندو زیاد تلاش کرده با اینحال ایشان را به مسابقات دعوت نمی‌کنند. در کمال تاسف فدراسیون تکواندو و کادر پزشکی به خاطر ندانم‌کاری دلیل مشکلات امید امیری شدند. آنها نتوانستند خوب دفاع کنند و ایشان را ۴ سال محروم کردند. یکی از دلایلی که من راهی کره جنوبی شدم این بود که با مدیرعامل فدراسیون جهانی صحبتی داشته باشم تا ممکن است محرومیت امید امیری کم شود چون تیم پزشکی و فدراسیون مقصر محرومیت ایشان بودند. دارویی که مصرف کرده بود را تیم پزشکی به ایشان داده بودند. وقتی می‌خواستم با دکتر چو مدیرعامل فدراسیون جهانی صحبت کنم تا محرومیت ایشان بخشوده شود با اینحال مسائلی را دیدم که ناچار شدم هیچ کاری انجام ندهم. در کمال تاسف وقتی که ما می خواستیم در باب مسئله امید عمیدی صحبت کنیم مدیران فدراسیون مثبت بودن دوپینگ دو تکواندو کار دیگر را به ما اطلاع دادند و دبیرکل فدراسیون جهانی مدعی شد که مدیرعامل فدراسیون جهانی شدیدا از مسئله دوپینگ تکواندو ایران عصبانی است و هم اینک شرایط برای گفت‌وگو اصلاً خوب نیست. متاسفم از اینکه پولادگر همه را فراری داده تا تنها خودش حضور داشته باشد اکنون این حضور با چه هزینه ای می‌خواهد تمام شود را نمی‌دانم.

منتقدین با اعلامیه می خواستند حرف خود را به وزیر بزنند

مدتی قبل اعلامیه ای صادر شد و خیلی از منتقدین از روش اعلامیه می‌خواستند صدای خود را به گوش وزیر ورزش برسانند، دوستان علیه منتقدین جبهه درست کردند و از آن اعلامیه هم به سود خود استفاده کردند. آنها وزیر ورزش را تهدید کردند که این نفرات آشوبگر هستند، خیر اینطور نیست، با وجود این من با اعلامیه موافق نیستم با اینحال منتقدین خواستند صحبت‌های خود را به گوش وزیر ورزش برسانند. به هر حال وزیر هم بیننده هستیم مدعی شده تغییری نخواهیم داشت با اینحال من می‌دانم انتخابات اگر برگزار شود همه چیز واضح می‌شود.

برای شما هم جالب است؟ :  شاگرد مهماندوست از نو طلایی شد

تلاش کردم مهاجرت کرده ها بازگردند

خیلی علاقه مندیم که همه تکواندوکاران به ایران بازگردند، برای بازگشت عده ای از تکواندوکارانی که به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند با اسم یکی از عضو های خانواده بزرگ تکواندو تلاش کرده‌ام، در چنین موقعیتی بازگرداندن مهاجرت کرده ها کار سختی است با اینحال این وظیفه خودم بوده تا این کارها را به اجرا درآورم و هیچ ربطی به مدیرعامل شدن من ندارد، این حیف است که بچه‌های ما با این توانایی از کشورمان بروند.

از بی باک دفاع کردم

در باب بحثی که قبل از مسابقات جهانی کره جنوبی در باب انتخابی‌ها مطرح شده بود من گفتگو کردم و از مهدی بی‌باک دفاع کردم. من به مربی حق می‌دهم تا خودش برای بازیکنان تصمیم بگیرد با اینحال هم اینک هم باید ایشان جوابگو باشد. به هر حال بعد از تصمیمات در باب انتخابی‌ها و عدم کسب نتیجه دیگر نمی‌توانیم بگوییم شرایط برای نتیجه گرفتن خوب نبود.

در بیشتر مواقع با ۷۰ درصد آمادگی نتایج خوبی می گرفتیم

در قبلی همه قهرمانان ما در لیگ برتر حضور داشتند و این مسئله روی آنها تأثیر مثبتی داشت. ما در بیشتر مواقع با ۷۰ درصد آمادگی به اردوها می‌رفتیم. در بیشتر مواقع در کوران مسابقات لیگ بودیم و بدین جهت با ۷۰ درصد آمادگی پا به اردوها می‌گذاشتیم با اینحال امروز شرایط اینطور نیست چون ملی پوشان ما در لیگ بازی نمی‌کنند و آنها را در پنبه خوابانده‌اند. ما در قبلی با استناد به اینکه رقیب داشتیم و آنها زنگ خطری برای ما بودند در تلاش بودیم تا جایگاهمان را در تیم ملی حفظ کنیم.

اگر وزیر وقت صحبت ندارند لااقل حرف هایم را بخوانند

من خیلی وقت پیش با وزیر ورزش و جوانان نشست‌ای داشتم. در آن نشست که هنوز تکواندو به این شرایط و طناب باریک نرسیده بود به وزیر ورزش مسائل را گوشزد کردم. در آن مقطع گفتم که تکواندو با اتفاقاتی که برایش رخ می‌دهد می بایست از صفر شروع کند و هم اینک شاهدیم که صحبت‌های من درست بوده است. هم اینک هم با وزیر ورزش صحبت نکرده‌ام چون سرش شلوغ است، اگر وقت بدهند مطمئناً صحبت خواهم کرد، حداقل اگر وزیر ورزش وقت ندارند که من را ببینند بنشینند و صحبت‌های امروز را بخوانند.

به خاطر آذربایجان نتایج ایران را خوب می دانند

متاسفم از اینکه هم اینک تکواندوی ما را با تکواندوی آذربایجان مقایسه می‌کنند. آنها به خاطر مهماندوست افتخار آفرینی کردند. باز هم به وزیر ورزش و جوانان معلومات غلط می‌دهند و می‌گویند ما نتایجی بهتر از آذربایجان کسب کرده‌ایم. آذربایجان کجای تکواندوی جهان است؟ آنها یکدفعه در جام جهانی قهرمان شدند و هرچه دارند از رضا مهماندوست است پس نباید وزیر ورزش به خاطر اینکه آذربایجان چهارم شده نتایج تکواندوی ایران را خوب بدانند.

پیرامون سالن بدنسازی و رستوران خودتان همه چیز را می دانید

در کمال تاسف با شرایطی که در تکواندو رخ می‌دهد هم اینک اطرافیان پولادگر دیگر اندازه انگشت یک دست هم نیستند، همه رفته‌اند و عده ای از آنهایی هم که مانده‌اند در حد و اندازه خانواده تکواندو نیستند.در باب سالن بدنسازی و رستوران بحث بیزینس است، من چه بگویم. حقیقت‌ها و هرچه هست را شما بهتر می‌دانید. این رفاقت‌ها است که یک مقدار دست و پای دوستان را بسته و نمی‌توانم کارشناسانه نظر بدهم، امیدوارم که دوستان رفاقت را به بیرون از ورزش ببرند.

همه بایکوت شده ها باید برگردند

برای اینکه تکواندو از این شرایط خارج شود مجمع تصمیم می‌گیرد. باید همه آنهایی که از تکواندو رفته‌اند بازگردند. بازیکن، مربی و همه افرادی که همه بایکوت هستند. کشتی را بنگرید در بیشتر مواقع سخت داشته چرا هم اینک به آرامش رسیده است؟ چون خادم همه منتقدین را جمع کرده و تمام صحبت‌های پیشکسوتان، قهرمانان و منتقدین را می‌شنود و بدین جهت هم اینک کشتی در آرامش به سر می‌برد. بحث خودم نیست، پولادگر هم برود یک نفر دیگر می‌آید و این مجمع است که در باب آتی تکواندو تصمیم می‌گیرد تنها امیدوارم مجمع را طوری نچینند که آنچه که خودشان می‌خواهند بشود.

نمی گذاشتند کسی با من صحبت کند

در مسابقات جهانی در مکان بودم و کارتی که فدرسیون جهانی به من داده بود طوری بود که همه جا می‌توانستم بروم. خیلی‌وقت‌ها بچه‌ها می‌آمدند و از من سئوال می‌کردند با اینحال فورا ۱۰ دقیقه بعد یکی از بچه‌ها می‌آمدند و می‌گفتند که با ایشان کار دارند. فردا هرکدام از آنها من را می‌دیدند می‌گفتند که استاد به خاطر صحبت کردن با شما ما را توبیخ کردند. متأسفانه هرجایی که پولادگر در سالن مسابقات بود کسی نمی‌موفق شد پیش من بیاید حتی اطرافیان پولادگر هم نمی‌توانستند پیش من بیایند، زمانی می‌آمدند که پولادگر در سالن نباشد.

با اسم پرافتخارترین تکواندوکار به کره دعوت شدم

دعوت شدن من به مسابقات جهانی کره جنوبی هیچ ارتباطی به دبیرکل فدراسیون جهانی ندارد و در حقیقت اینطور نیست که ایشان من را دعوت کرده باشد. فدراسیون جهانی با اسم مهم‌ترین تکواندو کار دنیا من را به این مسابقات دعوت کرده. یک برنامه برای خدمات رسانی از بچه‌های بی‌سرپرست عراق، سوریه، اردن برگزار شد که یک کمپ برای آموزش تکواندو به آنها به راه افتاده است و این یکی از دلایلی بود که به مسابقات جهانی دعوت شده بودم. مدیرعامل IOC هم می‌خواست به کره جنوبی بیاید و من و لوپز آمریکایی را دعوت کرده بودند با اینحال با استناد به شرایطی که لوپز دارد اسم ایشان را خط زدند. دکتر چو و باخ مدیرعامل IOC در کره حضور داشتند و من در آن نشست بعد از اتفاقی که برای حجی‌زواره رخ داد پیشنهادی را در آن نشست مطرح کردم در حقیقت توصیه من این بود هر کشوری که میزبان مسابقات جهانی است یک هزینه‌ای را محاسبه کند. تا وقتی که اتفاقی برای یک ورزشکار رخ داد به ایشان هزینه پرداخت کنند.

نشریهها در باب عملکرد تکواندو یک تحقیقات بگذارند

به هر حال دوستان مطبوعاتی خواهش می‌کنم یک برنامه تحقیقات در باب این مسئله حاوی اهمیت کارشان باشد به هر حال یکی از شبکه‌ها هفته‌ای ۸ میلیون به یکی از دوستان می‌دهد که آنها را پوشش دهد اکنون دوستان مطبوعاتی اگر قادر باشند یک تحقیقات در باب راضی بودن یا نبودن مردم از مدیریت فدراسیون تکواندو در برنامه‌های خودشان داشته باشند آن وقت واضح می‌شود که مردم از مدیریت فدراسیون راضی هستند یا نه.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات