کد خبر : 17855
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
23 views بازدید

خط قرمزهای «ماه عسل»

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها خط قرمزهای «ماه عسل». اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید. خبرگزاری ها: عضو تیم کارگردانی و پرداخت سوژه‌های برنامه «ماه عسل» پیرامون انتخاب سوژه‌های امسال این برنامه و خط قرمزهایی که با آن روبه‌رو بوده‌اند، تأکید کرد: در بحث انتخاب سوژه‌ها یکسری اتفاقاتی افتاده است که امکان دارد یک سری را پایین […]

با استناد به تازه ترین گزارش های خبرگزاریها خط قرمزهای «ماه عسل». اگر علاقه مند باشید میتوانید این خبر را پیشتر مطالعه کنید.

خبرگزاری ها: عضو تیم کارگردانی و پرداخت سوژه‌های برنامه «ماه عسل» پیرامون انتخاب سوژه‌های امسال این برنامه و خط قرمزهایی که با آن روبه‌رو بوده‌اند، تأکید کرد: در بحث انتخاب سوژه‌ها یکسری اتفاقاتی افتاده است که امکان دارد یک سری را پایین پرسش ببرد. ما سعی کرده‌ایم این شبهه را دور کنیم و بیشتر قصه‌هایی را انتخاب کنیم که موضوعات آن‌ها مبتلا به جامعه است و مردم قهرمان آن‌ها هستند.

عباس اختری در گفت‌وگویی پیرامون اختلاف سوژه‌های امسال «ماه عسل» با سال‌های قبلی اظهار کرد: خیلی از سوژه‌ها به «ماه عسل» توصیه می‌شود و می‌آید و ما برای انتخاب آن‌ها از ماه‌ها پیش شروع به کار کردیم. بیشترین چیزی که در سوژه‌ها مد نظر ما بود این بود که مبتلابه آن در جامعه زیاد باشد یا مثلا اگر سوژه‌ای مانند بچه‌های کویر را می‌آوریم بحث تفریح و بیرون رفتن جوانان و حرف گوش نکردن آن‌ها و نگرانی پدرومادرها را در این قصه می‌دیدیم. از جهت دیگر یکسری قصه‌ها هم هستند که موضوعات مخصوصی دارند و آنقدر نادر هستند که مردم کمی در جامعه قادر اند جای آن شخصیت‌های قصه باشند. با اینحال مسئله‌ای که می باشد این است که تلاش کرده‌ایم سمت موضوعات اجتماعی و دغدغه روز جامعه برویم.

ایشان پیشتر پیرامون خط قرمزهایی که در انتخاب سوژه‌ها با آن مواجه بودند نیز اظهار کرد: سوژه‌هایی برای «ماه عسل» توصیه شده است که ما ترجیح داده‌ایم آن‌ها را به جهت بدآموز و خطرناک بودن کار نکنیم به علاوه از طرف دیگر در عده ای از سوژه‌ها یکسری اتفاقات افتاده است که امکان دارد سری‌ای را پایین پرسش ببرد که ما تلاش کردیم این شبهه را دور کنیم و بیشتر قصه‌هایی را انتخاب کنیم که قهرمانان آن مردم هستند و آن‌ها هستند که بلند شده‌اند و تصمیم گرفته‌اند از آن بحران عبور کنند و به گشایش برسند. به نحوی که اگر این برنامه از میان هزار نفر به یک نفر تلنگر بزند توانسته رسالت خودش را انجام دهد.

برای شما هم جالب است؟ :  شرمندگی رضا صادقی از چیست؟

اختری سپس امید و نحوه دید پرداختن به مشکلات جوامع، اینکه از رنج‌ها می‌شود گنج تولید دو موضوعی برشمرد که امسال بیش از موضوعات دیگر در برنامه «ماه عسل» مورد استقبال بوده است.

ایشان در جواب به اینکه سوژه‌های امسال «ماه عسل» به چه نحو انتخاب شدند و چه اندازه هستند؟ اظهار کرد: «ماه عسل» در مرحله اول بالای هزار سوژه داشت با اینحال مرحله به مرحله این سوژه‌ها را غربال کردیم. بعد از اینکه رباط «ماه عسل» را راه انداختیم سوژه‌های بسیاری به برنامه توصیه شد. با استناد به بازخوردی هم که از مخاطبان می‌گیریم پی برده‌ایم که ذائقه مخاطب به توجه به شبکه‌های اجتماعی و محیط مجازی تغییر کرده است؛ با این وجود سعی کردیم تغییر و تحولاتی در سوژه‌ها لحاظ کنیم به نحوی که درِ اتاق فکر برای سوژه‌های تازه باز است و اگر سوژه‌ِ بهتری توصیه شود، سریع روی آن کار می‌کنیم. نکته دیگر اینکه با صاحبنظران قضایی و خانواده عده ای مسائل، اشکالات و نواقص را برطرف می‌کنیم.

این عضو تیم کارگردانی، دکوپاژ و پرداخت سوژه‌ها، سپس گفت: سعی کرده‌ایم در یکی، دو سال قبلی حفره بزرگی برای مخاطبان در موضوعات برنامه ایجاد نشود و به سوالات مردم هم جواب داده شود؛ ضمن اینکه پیشنهادهایی درست معرفی شود.

ایشان در قسمت دیگری از گفت‌وگوی خود با ایسنا پیرامون‌ِ اینکه آیا از جانب افرادی که داستانشان سوژه‌ ماه عسل بوده، نارضایتی بعد از حضور در برنامه مطرح شده است، شرح داد: تا آنجا که می‌دانم این مسئله نادر بوده است با اینحال به وقوع پیوسته است. اینکه عده ای مطرح کردند قضاوت‌های مردم در زندگی‌شان دلیل بروز مشکلاتی شده است. بدین جهت ما محکم‌تر از قبلی به سوژه‌ها فکر می‌کنیم. در این راستا با استناد به مشکلاتی که قبلا پیش آمده است ما با تیمی در قوه قضاییه هم کاری می‌کنیم و مسائل را مرتب با یکدیگر چک می‌کنیم و به لحاظ موارد کارشناسی و قضایی مسئله را پیگیری می‌کنیم تا حقوقی از مردم ضایع نشود.

برای شما هم جالب است؟ :  مطرح برگزیدگان اولین دوره نشان «داود رشیدی»

اختری در انتهای گفت‌وگوی خود پیرامون‌ی فرم شروع گفت‌وگو در برنامه اظهار کرد: امسال تغییراتی را در برنامه اعمال کردیم؛ یکی از تفاوت به لحاظ کیفیت تصویربرداری و نورپردازی بود که برای بار نخست در تلویزیون اتفاق افتاد. اینکه برای بار نخست صحنه‌های دلنشین برنامه را به شکل آهسته ببینیم که این موضوع برای واحد سیار اتفاق سختی است با اینحال به خوبی پلان‌های اوج و حسی گرفته شده است که در تلویزیون ایران، برنامه «ماه عسل» در این عرصه پیش‌رو بوده است. از دیگر تفاوت برنامه این بود که تلاش شد کلیپ‌های تیتراژ شادتر باشد.

منبع خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات