کد خبر : 32292
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۱۴
8 views بازدید

خط و نشان انگلیس برای دولت ونزوئلا

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه خط و نشان انگلیس برای دولت ونزوئلا. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید. خبرگزاری ایرنا: ‘بوریس جانسون’ وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه با اشاره به درگیری های واپسین در ونزوئلا از دولت ‘نیکلاس مادورو’ خواست تا به کار خود انتهای دهد. با استناد به گفته تارنمای وزارت خارجه انگلیس، جانسون اضافه کرد: ونزوئلا در معرض […]

درباب اخبار سیاسی خبری پخش شده مبنی بر اینکه خط و نشان انگلیس برای دولت ونزوئلا. مشروح این خبر را پیشتر مطالعه نمائید.

خبرگزاری ایرنا: ‘بوریس جانسون’ وزیر خارجه انگلیس روز دوشنبه با اشاره به درگیری های واپسین در ونزوئلا از دولت ‘نیکلاس مادورو’ خواست تا به کار خود انتهای دهد.

با استناد به گفته تارنمای وزارت خارجه انگلیس، جانسون اضافه کرد: ونزوئلا در معرض بروز فاجعه قرار دارد و دولت ‘نیکلاس مادورو’ بایستی قبل از آنکه دیر شود به کار خود انتهای دهد.

وی اضافه کرد:تا اینجای کار بیش از یکصد نفر بر اثر درگیری ها کشته شده و دمکراسی و حقوق ابتدایی مردم در معرض اخطار قرار دارد.

جانسون ادامه داد: انتخابات مجلس موسسان ونزوئلا، مشکلات این کشور را عمیق تر کرده و تنش ها را گسترش داده است. لحظه آن فرا رسیده تا دولت این کشور حقیقت ها را درک کرده و از روش هم کاری با مخالفانش راهی را بیابد که مردم ونزوئلا را به یکدیگر نزدیک کند.

انتخابات مجلس موسسان ونزوئلا روز یکشنبه برگزارشد و با استناد به محاسبه رسمی مطرح شده بیش از ۴۱ درصد واجدان شرایط ( بیش از ۸ میلیون نفر)دراین انتخابات کمپانی کردند و مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که برنامه اجرا این انتخابات را اجرا و فورا مطرح پیروزی کرد.

هیچ نشانی ازکاهش تقابل میان دولت و مخالفان در جریان اجرا این انتخابات، مشاهده نشد. با استناد به گزارش ها، حدود ۱۰ نفر در جریان آن کشته شدند.

مخالفان نیکلاس مادورو وعده داده اند که به انتقاد ادامه خواهند داد. تظاهرات در این کشور در چهار ماه قبلی حدود ۱۲۰ کشته بر جا قرار داده است.

برای شما هم جالب است؟ :  مشکلات مردم را به مسؤولان گفتم، با اینحال هیچ کس دردش نگرفت

مجلس موسسان قانون بنیادی ونزوئلا قدرت انحلال نشست تحت کنترل مخالفان دولت و تدوین قانون بنیادی تازه را دارد.

واشنگتن نیز انتخابات مجلس موسسان قانون بنیادی در ونزوئلا را محکوم و مطرح کرده که اقدام سریع و قاطعی علیه معماران اقتدارگرایی در ونزوئلا خواهد نمود.

منبع خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات