کد خبر : 33307
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰:۰۱
13 views بازدید

خودپردازهای ایران و روسیه به هم می‌پیوندند

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه خودپردازهای ایران و روسیه به هم می‌پیوندند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم. خبرگزاری ایرنا: برپایه توافق هیات های بانکی ایران و روسیه در مسکو، کارت های الکترونیکی پرداخت پول شتاب ایران و میر روسیه از ماه نوامبر (آبان – آذر) سال جاری در هر دو کشور […]

خبرگزاری ها در عرصه اخبار اقتصادی خبری پخش کرده اند دال بر اینکه خودپردازهای ایران و روسیه به هم می‌پیوندند. پیشتر این خبر را برای شما علاقه مندان اقتصادی پخش میکنیم.

خبرگزاری ایرنا: برپایه توافق هیات های بانکی ایران و روسیه در مسکو، کارت های الکترونیکی پرداخت پول شتاب ایران و میر روسیه از ماه نوامبر (آبان – آذر) سال جاری در هر دو کشور قابل استفاده است.

روز پنجشنبه در انتهای پنجمین اجلاس مشترک کارگروههای بانکی دو کشور به ریاست غلامعلی کامیاب و اسکوبلکین معاونان بانک مرکزی ایران و و روسیه، یادداشت تفاهم پیشرفت هم کاری های بانکی امضا شد.

برپایه نتایج مذاکرات مسکو که با حضور مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه انجام شد، دو کشور برای اتصال شبکه کارت بانکی در ماه نوامبر توافق کردند و طرف روسی نیز مطرح کرد، تمامی تلاش های ضروری را انجام می دهد تا درصورت امکان زودتر این برنامه اجرایی شود.

برپایه این توافق، شهروندان هر دو کشور بعد از اتصال شبکه های بانکی می توانند در مقصد مقابل با کارت های بانکی از خودپردازها وجه دریافت کنند.

به علاوه از طرف دیگر افزون بر مذاکرات دوجانبه رئیسان هیات های بانکی ایران و روسیه، نمایندگان بانک های رفاه، سینا، حکمت ایرانیان و پیشرفت صادرات نیز با بانک های روسی طرف خود برای پیشرفت هم کاری ها مذاکره کردند.

امضای قرارداد ارتباطات پنجمین نشست کارگروههای بانکی نیز از دیگر برنامه های هیات های ایرانی و روسی در مسکو است.

نشست چهارم کارگروههای بانکی شهریور ماه سال قبلی در تهران برگزار شد و در حاشیه مذاکرات هشتم فروردین ماه حسن روحانی و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری ایران و روسیه در کاخ کرملین، مقام های مسئول بانکی دو کشور نیز برای پیشرفت روابط در عرصه های مرتبط مذاکره کرده بودند.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی شیوه تازه خرید بلیت قطار

روابط بانکی ایران و روسیه بعد از اجرای برجام شتاب گرفت و دو کشور رسیدن به توافق های مرتبط را همسو با اجرای نقشه راه هم کاری های اقتصادی در مسیر پیش روی قرار داده اند.

لینک خبر

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات