کد خبر : 32272
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
10 views بازدید

خود را با دیگران مقایسه نکنیم

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه خود را با دیگران مقایسه نکنیم . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید. وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: یکی از عواملی که دلیل از بین رفتن عزت نفس میشه مقایسه کردن خود با دیگرانه. موفقیت هاشون، ظاهرشون و هر چیز دیگه ای که اون ها دارن با اینحال شما […]

در دسته مقالات موفقیت خبری داریم مبنی بر اینکه خود را با دیگران مقایسه نکنیم . امیدواریم با “ایران پی پر” همراه باشید تا این مقاله را بیشتر بخوانید.

وب‌سایت بدونیم – مریم اسدی: یکی از عواملی که دلیل از بین رفتن عزت نفس میشه مقایسه کردن خود با دیگرانه. موفقیت هاشون، ظاهرشون و هر چیز دیگه ای که اون ها دارن با اینحال شما ندارید. تا وقتی که خودتون رو با دیگران مقایسه می کنید و می خواید که بیشتر از اون ها باشید زندگی شاد و رضایتمندی نخواهید داشت.
ذهن ما در مراحل پیشرفت عادت به مقایسه و مقابله دارد. این یکی از جنبه های شخصیتی ما آدم هاست که به سوی اولویت ها جذب شویم و بسیار طبیعی است که چشم مان دنبال داشتن چیزهای دارای اختلاف باشد. با اینحال آن چیز دارای اختلاف به چه نحو می تواند دلیل پیشرفت زندگی ما شود.

بسیاری از افرادی که به داشته های دیگران حسادت می کنند انسان های سست و متزلزلی هستند. این چیز عجیبی نیست از آنجاییکه تا وقتی که اطمینان خاطر به اندازه کافی داشته باشید در بیشتر مواقع احساس نیاز به پیشرفت نخواهید داشت. ممکن است آن ها نمی دانند که هدف شان در زندگی چیست. از اینرو به زندگی دیگران نگاه می کنند و با خود می گویند من باید شبیه به آن ها باشم. با این وجود از جهت دیگر این می تواند دلیل پیشرفت فرد هم بشود.

ما انسان ها بدلیل آنکه می خواهیم در بیشتر مواقع از زندگی رضایت داشته باشیم هیچوقت به این فکر نمی کنیم که انسان های موفق چه فداکاری هایی در زندگی کرده اند تا قادر باشند به این موفقیت ها برسند. هیچ انسانی در یک آن پیشرفت نکرده است.

با تمرکز کردن روی موفقیت های دیگران نمی توانید بخت و اقبال شبیه به آنان را به دست بیاورید

برای شما هم جالب است؟ :  چرا کمال گرایی چیز خوبی نیست؟

تمام انسان های موفق مسیری را برای رسیدن به موفقیت طی کردن اند و تصمیمات فراوانی در این راه گرفته است تا توانسته به نقطه ای که اکنون هست برسد. زمانش رسیده که از مقایسه کردن خود با دیگران دست بردارید و روی پیشرفت های شخصی خودتان تمرکز کنید.

روی ضعف های تان تمرکز نکنید

امکان دارد در هر چیزی خوب نباشید و هیچوقت هم نتوانید آن ها را به خوبی انجام دهید. پس زیاد به آن گیر ندهید و رهایش کنید. هر آن چه دلیل موفقیت دوست شما می شود لزوما در موفقیت شما هم تاثیر ندارد. آیا شما از جذب بازار تلفنی برای فروش تولیدات تان لذت می برید؟ خیر. پس موفقیت شما در جذب بازار نهفته نشده با اینحال با اسم مثال در تعمیر رایانه یا رشته IT مهارت دارید. باید موفقیت را از روش نقاط قوت و مهارت هایی که دارید به دست بیاورید.

هر آنچه هستید را بپذیرید و خودتان باشید

خیلی ها تصور می کنند اگر تلاش کنند آن فردی باشند که نیستند به موفقیت می رسند. با اینحال این کار دلیل می شود دیگر آن اعتبار و سندیت را نزد دیگران نداشته باشند. پس خودتان باشید و چیزهایی که دوست دارید را بپذیرید. با این کار افرادی که علایق مشابهی دارند را جذب می کنید و آن ها هم شما را فردی مشهور می شناسند.

اجازه دهید دیگران الهام دهنده شما باشند نه دلیل ناامیدی

هر حرفه ای حاوی پیشگامان درستی است که مربی و تعلیم دهنده موفقیت های مطلوب ما هستند. خوب است که بخواهیم شبیه به آنان باشیم و از شیوه های آنان در مسیر موفقیت خود سود ببریم. با اینحال بیاد داشته باشید که خودتان را هم در این الهامات در نظر بگیرید. همراه با الهام گرفتن از شیوه های انسان های موفق با استناد به خودتان و شیوه های خودتان قادر اید به موفقیت برسید.

برای شما هم جالب است؟ :  آدم های بدبین، آنقدرها هم بد نیستند!
این را بدانید که هیچکس شما را قضاوت نمی کند

دور هر کسی که با منفی گرایی شما را دلسرد کند و دلیل شود فکر کنید به اندازه کافی خوب نیستید خط بکشید. حتی اگر دوست صمیمی یا یکی از عضو های خانواده تان باشد. این مردم وقت شما را هدر می دهند و شکست شما را پیش بینی می کنند. آن ها تلاش های شما را می بینند با اینحال دوست ندارند بیننده موفقیت شما باشند.

ایران پی پر امیدوار است خبر خود را با دیگران مقایسه نکنیم مورد استقبال شما قرار بگیرد. این امکان را دارید با ابزارهای سایت که در پایین آمده دوستان علاقه مند را مطلع نمائید.

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات