کد خبر : 31412
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
15 views بازدید

خوش آمدگویی به رنگ خاکستری در دکوراسیونِ خانه

نوشته ای با عنوان خوش آمدگویی به رنگ خاکستری در دکوراسیونِ خانه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید. مجله منزل – فرحناز همدانی‌زاده: وقتی صحبت از رنگ خاکستری می‌شود، چهره‌ای عبوس، تیره، افسرده و گرفته در برابرمان ظاهر می‌شود، با این وجود این رنگ و خانواده گسترده و متنوع آن، كاربرد دیگری نیز […]

نوشته ای با عنوان خوش آمدگویی به رنگ خاکستری در دکوراسیونِ خانه یقینا مورد استقبال علاقه مندان به دیزاین داخلی منزل واقع میشود. پیشتر با ایران پی پر همراه باشید.

مجله منزل – فرحناز همدانی‌زاده: وقتی صحبت از رنگ خاکستری می‌شود، چهره‌ای عبوس، تیره، افسرده و گرفته در برابرمان ظاهر می‌شود، با این وجود این رنگ و خانواده گسترده و متنوع آن، كاربرد دیگری نیز دارد که ما را شگفت‌زده می‌کند. اين كاربرد، توانایی در انطباق‌پذیری بسیار زیاد در دکوراسیون و همنشینی با رنگ‌های دیگر است. هر یک از انواع خاکستری، می‌تواند با اسم رنگ پایه و ابتدایی برای دکوراسیون انتخاب شود و همراه با آن، رنگ‌های دیگر تاثیر، جذابیت و جلوه زیباتری پیداکنند.

 

چنین ترکیبي، فضایی ویژه و غیرتکراری می‌آفریند. سه گروه خاکستری می باشد: خاکستری گرم که ته‌رنگی از رنگ‌هاي گرمي مانند قرمز یا نارنجی دارد، خاکستری سرد که ردی از آبی یا سبز-آبی یا بنفش در آن حس می‌شود و خاکستری خنثی که هیچ علاقه رنگی در آن قابل تشخیص نیست. خاکستری خنثی، قدرت انطباق بیشتری به طراح می دهد تا انتخاب‌های رنگی بیشتری داشته باشد. در باب رنگ‌های سرد یا گرم خاکستری برای دوردستی از سردی و بی‌حالی فضا، بهره برداری از رنگ مکمل زیباتر است؛ مثلا بهره برداری از رنگ نارنجی یا زرد پررنگ و درخشان همراه با خاکستری سرد.

 

 

جلوه نقره‌ای

خاکستری‌ روی الیافی از قبیل ابریشم، ساتن، تافته و حریر، نقره‌فام به ذهن خطور میکند و حالتی لوکس به فضا می‌بخشد. اکسسوری‌ها و مبلمان‌ ساخته شده از فلز مانند استیل، برنز یا کروم همراهان شیکی برای چنین دکوراسیونی هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  فرش و چیدمان آن در خانه

حضور خاکستری با آرایش رنگی

رنگ‌های قوی و جاندار همراه با خاکستری‌ها بسیار جلوه می‌کنند. سری متنوعی از رنگ‌ها را می‌توان براي اين منظور انتخاب کرد؛ خانواده آبی از قبیل آبی نفتی و آبی فیروزه‌ای، سرخابی و قرمز تا انواع صورتی‌ها، زردها و نارنجی‌ها و طیف قهوه‌ای‌ها مانند انواع دارچینی، عنابی، آجری، شکلاتی و …

 

 کدام خاکستری، کجا؟ خوش آمدید جناب خاکستری!
خانواده رنگ‌های بهاری نیز همنشینان خوبی برای خاکستری‌ها هستند:  رنگ‌هایی از قبیل سبزهای بهاری، لیمویی، بنفش، یاسی و ارغوانی‌ها.

رفاقتی قدیمی

خاکستری‌ها از هر نوع که باشند با دو دوست قدیمی خود؛ یعنی سیاه و سفید به خوبی به صلح و صفا می‌رسند؛ فضایی آرام و بدون جنجال! تنها باید دقت کرد با ترفندهای دکوراسیونی حالت یکنواخت   و خسته‌کننده چنین فضایی کنترل شود.

 

 کدام خاکستری، کجا؟ خوش آمدید جناب خاکستری!

 

ترس، بی‌ترس

انتخاب عضوی از خانواده  خاکستری‌ها برای مبلمان یا کف، خیلی دور از فکر نیست، با این وجود براي دیوار‌ها چگونه؟ کدام خاکستری را روی دیوار مهمان کنیم؟ اصلا چه دیواری  را می‌توان خاکستری‌رنگ كرد؟ دیوار خاکستری به‌خصوص در محیط مسکونی تا حدی نامعمول و غیرمنتظره به ذهن خطور میکند و ممکن است ما را از نتیجه کار بترساند، با این وجود اگر به دکوراسیونی دارای اختلاف و دلنشین فکر می‌کنید، ترس را کنار بگذارید و خاکستری را انتخاب کنید. تنها توجه داشته باشید برای رنگ‌آمیزی دیوار از رنگ‌های مات استفاده کنید. مزیت خوب خاکستری‌ها در این است که هم کثیفی را دیرتر نمایش می‌دهند و هم به فضاهای کوچک عمق بخشیده و آن را جادارتر  نشان می دهند.

 

 کدام خاکستری، کجا؟ خوش آمدید جناب خاکستری!

مهندسی خاکستری

در اینجا قصد داريم چند راه حل را با شما به اشتراک بگذاریم:

  • اگر انتخاب خاکستری برای شما علاقه مندان پیچیده و سخت به ذهن خطور میکند، قبل از خرید رنگ خاکستری تان، از محیط اتاق و لوازمی که درون آن، جای خواهد گرفت، فهرستی تهیه کنید و  رنگ‌های آنها را هم در نظر بگيريد. اگر در محیط شما لوازم یا مبلمان چوبی بیشترین سهم را دارد، توصیه ما انتخاب خاکستری از نوع گرم آن است. خاکستری گرم به خوبی با رنگ‌های مختلف چوب و رنگ‌های درخشان جور می‌شود.
برای شما هم جالب است؟ :  بازسازی آشپزخانه با هزینه اقتصادی

  • اگر خواهان فضایی آرام‌تر هستید، از انواع خاکستری‌ سرد كمك بگيريد، چراکه  این رنگ‌ها بیان تصویری آرام‌تری دارند، با این وجود اگر می‌خواهید بیان تصویری قوی‌تری داشته باشید  از خاکستری‌های پررنگ‌تر استفاده کنید. تحت این شرایط هر عامل تصویری در مقابل چنین دیواری قرار بگیرد از جهت تصویری قوی‌تر و دلنشین‌تر به ذهن خطور میکند. رنگ پیشنهادی ما برای مبل یا کمد کوتاه و اکسسوری‌ها، سفید گرم، کرم، برنز یا طلایی یا ترکیبی از رنگ‌ متالیک با رنگ ساده دیگري است.

  • حتما قبل از خرید یا انتخاب رنگ خاکستری دیوارتان به تنوع طیف خاکستری‌ دقت کنید.

  • به میزان نور و کیفیت نورپردازی فضایتان و حسی که می‌خواهید در آن حضور داشته باشد، توجه کافی را داشته باشید. بهره برداری از آباژور یا نورهای متحرک رومیزی براي اين منظور راه حل خوبی است.

  • تنوع بافت در فضا همراه با تنوع خاکستری‌ها به شما اجازه می‌دهد تا با خیال راحت‌تری شروع به رنگ آمیزی کنید. شیوه پتینه‌کاری هم فرضیه خوبی براي اين منظور خواهد بود.

  • بهره برداری از تنوع خاکستری‌های تیره و روشن با همراهی رنگی دارای اختلاف از آنها از قبیل صورتی گلبهی که خیلی هم پررنگ و قوی نباشد همراه با سفید یا رنگی متالیک مانند نقره‌ای بسیار شیک و دلنشین به نظر مي‌رسد.

  • کمی رنگ سیاه در چند گوشه از اتاق فراموشتان نشود. از این رنگ می‌توان در یک عثمانی، چند قاب تصویر یا تابلو یا در شکل یک مبل یا صندلی تکی سود برد.

 

 

برای تهیه مجله منزل قادر اید به روش حضوری از کیوسک های روزنامه فروشی تمامی کشور و برای خرید ورژن الکترونیک از تارنما  taaghche.ir اقدام نمائید.

برای شما هم جالب است؟ :  دکوراسیونِ سبز ساختمان 120 متری در کرج، به سبک تلفیقی

به علاوه از طرف دیگر برای اشتراک ورژن چاپی مجله منزل روی تصویر پایین کلیک کنید:

معجزه رنگ در خانه های ایرانی

 

لینک

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات